מפיק - סיורים וסיפורים עם יקיר אלקריב, טלפון: 073-7583663

סיורים וסיפורים עם יקיר אלקריב

תל אביב
0 חוות דעת
הזמן אירוע
אהוב
5-25
120-200
תל אביב

גלריית תמונות

אודות "סיורים וסיפורים עם יקיר אלקריב"

***הסיורים מתקיימים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, עם מסיכות ושמירת מרחק, עד 10 משתתפים בקבוצה.
כרגע מדובר בשני סיורים המתקיימים בדרום תל אביב.
1. סיור אוכל מטריף בשכונת שפירא
המבקר בשכונת שפירא עלול לתהות לרגע לאיזה מדינה הגיע, האוכלוסייה המקומית הוותיקה יוצאת בוכרה, מהגרי העבודה המתגוררים כאן מגיעים מדרום אמריקה, סודן, אריתריאה, סין והפיליפינים. ואילו הישראלים הם על תקן התיירים. הגיוון האתני הזה אולי מסובך מבחינה חברתית, אבל מבחינה קולינרית מדובר בעושר מבורך של מנות, מרקמים טעמים. בסיור בשכונה המתפתחת הזאת מצאנו כמה מסעדות, דוכנים ומכולות המשרתים את האוכלוסיות השונות. ואם צריך לסכם את כל המגוון הזה במילה אחת, היא תהיה: טעים. (אורך הסיור, שבו נאכל בחמש מסעדות, שעתיים וחצי. מחיר: 200 ש"ח למשתתף).

2. הסודות של אבו כביר
אבו כביר הוא עד היום אחד האזורים הטעונים ביותר מבחינה היסטורית ופוליטית, אשר שינה לחלוטין את פניו במאה השנים האחרונות. בסיור הזה אנחנו ננסה, באמצעות התחקות אחרי כמה מהסיפורים הגדולים האלה – להבין את התהליכים שעיצבו את דמותו ואת אופיו המיוחדים כל כך של האזור הזה, שלא מפסיק להתפתח ולהשתנות ולמשוך אליו מהגרי עבודה, גם בימים אלה. סיור היסטורי מרתק שמתחיל בבית קברות מוסלמי עתיק ומסתיים בכנסייה מצרית מרהיבה. (אורך הסיור שעתיים וחצי. מחיר: 120 ש"ח למשתתף. הסיור מסתיים בקפה ומאפה בוכרי ממאפיה סמוכה).

חוות דעת גולשים

עדיין לא נכתבו חוות דעת

בוא ותהיה הראשון לכתוב חוות דעת על סיורים וסיפורים עם יקיר אלקריב
כתוב חוות דעת

כרטיס הביקור של סיורים וסיפורים עם יקיר אלקריב

***הסיורים מתקיימים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, עם מסיכות ושמירת מרחק, עד 10 משתתפים בקבוצה. מאחורי כל שכונה, רחוב או בית מסתתר סיפור. זה נכון מן הסתם בכל מקום בעולם, אבל זה נכון שבעתיים בדרום תל אביב. לעתים קרובות הסיפור הזה אמיתי (זאת אומרת, ההיסטוריונים מאמינים שהוא קרה באמת) ולפעמים הוא מומצא לגמרי - אבל במשך השנים התקבל כאמתי. בכל מקרה, בלי הכרה והבנה של הסיפורים האלה, אי-אפשר להבין את ההיסטוריה, שעיצבה את המרחב ואת העולם שאנו חיים בו. ומי שלא מבין את ההיסטוריה, כידוע, לא מבין גם את ההווה.

ליווי חינמי לסגירת האירוע שלכם, השאירו פרטים כאן:

שדות חובה *

מפת האזור

מהפייסבוק של סיורים וסיפורים עם יקיר אלקריב

כתוב חוות דעת על סיורים וסיפורים עם יקיר אלקריב

ציון כללי

שדות חובה *

X

מארגנים אירוע?

תשאירו לנו את כאב הראש! השאירו פרטים
או התקשרו 073-7030100
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום
* השירות ניתן ללא תשלום
צור קשר