פסטיבל אִינסטרוּמֶנטָה

מה?

פסטיבל אינסטרומנטה - פסטיבל ראשון מסוגו בארץ שחושף לראשונה את עולמם הקסום של כלי הנגינה ובוניהם.
הפסטיבל מזמין לחוויה תרבותית, משמעותית ואחרת של מוזיקה לכל המשפחה. ילדים ומבוגרים כאחד יוכלו לגלות, לחוש, לשמוע וליצור מוזיקה וכלי נגינה, בשלל סדנאות בהדרכת מיטב האמנים בתחום.

עוד בפסטיבל, מתחמי משחק מוזיקליים, מופעים מוזיקליים ייחודים ושתי תערוכות שיציגו אוספים נדירים ויצירות מקוריות של כלי נגינה יוצאי דופן.

תערוכות אינסטרומנטה "בוני כלים" יפעלו בשני מוקדים: מוזיאון יפו העתיקה ומרכז המבקרים "תמונות יפואיות", (23-30 באפריל).

במוזיאון יפו, יוצגו כלי נגינה בסגנונות שונים של בוני כלים מהארץ והעולם. כלים מסורתיים לצד חדשניים, קלאסיים לצד מקוריים, כלים המשלבים אלקטרוניקה וחשמל, מיצבים ופסלי סאונד.

במרכז המבקרים "תמונות יפואיות", יוצג אוסף כלי נגינה של אהרון ומינו מקמל. הקהל מוזמן להתרשם מאחד האוספים הגדולים הארץ שכולל כלי נגינה שנאספים מזה ארבעים שנים. יוצגו כלי מיתר אותנטיים ואוסף חלילים שונים מרחבי העולם. כל זאת לצד ממצאים ארכיאולוגיים שהתגלו בחפירות יפו, ומייצגים תרבויות בנות אלפי שנים שהשאירו את חותמן בעיר.

מתחם "הגן המוזיקלי" בכיכר קדומים:
לאורך כל ימי הפסטיבל, יוצבו מגוון כלי נגינה סביבתיים אינטראקטיביים לנגינה רבת משתתפים. הכלים ידידותיים למשתמשים הקטנים והצעירים ומאפשרים לכל אחד להפיק צלילים וליצור עם האחרים הרמוניות מוזיקליות מהנות.

מתחמי סדנאות יצירה לכל המשפחה:
בימי חול המועד (24-27 באפריל), יפעלו בשני מוקדים: ברחבת 'מוזיאון יפו' ובכיכר קדומים, סדנאות ייחודיות לבניית והרכבת כלי נגינה בהדרכת מיטב האמנים בתחום; נגינה על כלים מיוחדים, בנייה ירוקה מחומרים ממוחזרים ועוד. הסדנאות מותאמות לכל גיל על פי רמת המורכבות, כך שיאפשרו לכל אחד להשתתף. בין הסדנאות המוצעות, הכנת "קאזו מבמבוק - כלי נשיפה מקורי בו יתנסו המשתתפים במיומנויות עבודה שונות עם הבמבוק כגון: ניסור, ביקוע ושיוף. הכנת תופי אצבע מבמבוק, סדנא חווייתית של הכנת חליל פאן מצמח הקנה ועוד.

מופע הפתיחה של הפסטיבל, יתקיים ביום ראשון ה-24.4, בשעה 20:00
מופע משותף של המוזיקאי והמפיק הבינלאומי יוסי פיין וההרכב קאבאקו, שחר קצ'קה ויוני אוחנה, שמנגנים מוסיקה שורשית ממערב אפריקה. המופע משלב כלי נגינה עתיקים עם עיבודים מוזיקליים חדשים, שפות שונות והשפעות מוזיקליות רבות היוצרות סגנון חדש שאין לו זמן או מקום. בערב זה יציג גם המופע "צלילים מחצר הגרוטאות", המפגיש מוסיקה מרחבי העולם עם מחזור ושמירת הסביבה. אותם חפצים שאנו בדרך כלל זורקים, "המיותרים", יהפכו על במפתיע על במת הפסטיבל, לכלי נגינה מיוחדים המפיקים מוזיקה מרחבי העולם; קופסאות וחביות יהפכו לתופים, חלילי פלסטיק מצינורות השקיה, קלימבה אפריקאית ועוד.

מופעים מוזיקליים לכל המשפחה, יתקיימו מידי יום (24-27 באפריל) בשעות 11:00, 13:00:
בשעות הבוקר והצהריים בחול המועד (24-27 באפריל), יתקיימו מופעים מוזיקליים בכיכר קדומים בשלל סגנונות עם כלים רבים ומגוונים שנבנו על ידי הנגנים עצמם. המופעים מותאמים לקהל מגוון, ויעניקו חוויה מוזיקלית אחרת. בין המופעים המעניינים "צלילים ירוקים" – חוויה מוזיקלית שנוצרת במפגש של מחזור, עם מוזיקה ואמנות. צלילי פלא הם מופעים סוחפים ומהנים המשלבים כלים מרחבי העולם, ומפעילים את הקהל עם כלי הנגינה שבנה בסדנאות. עוד בתכנית, מופעים מוזיקליים מגוונים נוספים שיפגישו את הקהל עם מוזיקה חדשה, והרכבים ייחודיים.

הפקה: מוזיאון יפו, לימור מרגוליס והמחלקה למופעים, עיריית תל אביב- יפו אוצר ומנהל אמנותי: אילן גרין.

שעות פתיחה סדנאות ותערוכות:
תערוכות אינסטרומנטה במוזיאון יפו העתיקה ובמרכז המבקרים "תמונות יפואיות"- יפעלו ממוצ"ש, 23-30 באפריל:
23.4-27.4: 10:00 – 18:00
28-29.4: ערב חג שני, חג שני: 10:00-15:00
30.4: 10:00 – 18:00
הסדנאות יחלו לפעול ביום א', 24 באפריל ועד 27 באפריל (חול המועד), ברחבת מוזיאון יפו וברחבת כיכר קדומים- בין השעות 10:00-16:00.

עלויות:
כרטיס משולב עם סדנה ותערוכה, בליווי סיור מודרך במרכז המבקרים- 45 ₪/ 40 ₪ לבעלי דיגיתל.
כרטיס לתערוכות בלבד- 40 ₪ / 35 ₪ לבעלי דיגיתל.
עלות סדנה בלבד (לכלי נגינה יחיד)- 35 ₪.


איפה?

מוזיאון יפו העתיקה, רחבת כיכר קדומים, מרכז המבקרים "תמונות יפואיות"


מתי?

תאריך 23/04/2016-30/04/2016


איך נרשמים?

מאורגן על ידי: עיריית תל אביב –יפו, המחלקה למופעים והחברה לפיתוח יפו העתיקה
אתר: http://www.jaffamuseum.com/


השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום
הוסף אירוע