"יש מי שהיו מעדיפים שמרכז הירידים ימשיך להיות גוף עירוני מנומנם"

מאת: יוסי חטב, חדשות 'מפיק' ‏ 12/12/11

הדובר: אמיר תמרי, המנכ"ל היוצא של גני התערוכה. בראיון ראשון לחדשות 'מפיק' מאז הודיע על התפטרותו, משיב תמרי במרומז למבקריו ומסכם 12 שנים רווחיות מאוד. מאוד.

בגיל 34 פתח עו"ד אמיר תמרי, מאנשי אמונו של שר הביטחון כיום אהוד ברק וראש לשכתו בדימוס, ברומן מתגלגל עם מה שקרו פעם "גני התערוכה". רומן שהפך לקשר מחייב ומשרד שנהיה לבית שני.

 

כיום, כשהוא בן 46 ומנהל במקביל חיי משפחה ענפים (נשוי+5, תושב כוכב יאיר), תמרי כבר עם רגל וחצי בחוץ ומגשש הלאה לסקטור הפרטי, כך לדבריו. תהליך בחירת המנכ"ל החדש אמור להסתיים בעוד כחודשיים לכל היותר.

 

אפשר להעריך או לבקר אותו נחרצות. אבל המספרים מראים שהמנכ"ל הכמעט-לשעבר משאיר אחריו "מכונה לייצור כסף". במילים אחרות – אחת החברות העסקיות הרווחיות ביותר בישראל. תמרי יודע את זה היטב, ולא מתבייש לנפנף בנתונים מול כל מי שעיניו בראשו.

 

"אני בוחן כמה הצעות בתחום הפרטי, לא הממשלתי ולא העירוני", אמר היום (ב') בשיחה עם חדשות 'מפיק'. "בתקופתי, החברה השקיעה כחצי מיליארד שקלים בתשתיות והגיעה לרווחים של עשרות מיליוני שקלים מדי שנה. עברנו תהליכי הבראה ומחברה עירונית מנומנמת הפכנו לחברה עסקית. ביתן 2 בבנייה, ביתן 10 בתהליכי שיפוץ. המקסידום נפתח".

 

בימים בהם "שיח נשים" עלה לסדר היום התקשורתי, אצלו דומה שמדובר באג'נדה. "בניתי שבט ניהולי של מנהלות מוכשרות שימשיכו להוביל את החברה", רומז תמרי לעתיד יורשיו. "קידום נשים מנהלות הוא חלק מתפישת עולם שלי".

 

זה נשמע שמכאן אפשר רק לרדת.

"אני אחרי 12 שנה מרגיש שהחברה ממשיכה להיות מרתקת אבל נכון לי יותר לפנות לסקטור הפרטי".

 

יש סיכוי שנראה אותך בטווח הרחוק יותר שוב בפוליטיקה?

"ממש לא. את הפרק הציוני כבר תרמתי בצעירותי".

 

אופי התפקיד שלך קשר לך דימוי של אדם חזק, לטוב ולרע. כזה שמתנהל כמונופול שמשחרים לפתחו, דבר שמשך אש ממפיקי תערוכות אבל גם מאחרים שנושמים עכשיו לרווחה כנראה. איך אתה מתייחס לזה?

"לאורך השנים, באופן טבעי, כשחברה מרוויחה זה בא על חשבון התנהלות פחות תקינה בעבר. ברגע שאתה מתעקש לנהוג לפי מנהל תקין ולא לוותר - יש כאלה שפחות הקפידו איתם בעבר -  אנחנו הקפדנו על הכללים. הם היו מעדיפים שמרכז הירידים ימשיך לפעול כגוף עירוני מנומנם. בנוסף, כל רווחי החברה לא יצאו החוצה אלא חזרו ללקוחות בדמות השקעה בביתנים חדשים.

 

"דאגנו להוציא רישיונות עסק, להקל על חיי המפיקים, להביא מופעי מוסיקה. ביטלנו גם רגולציה שהייתה בעבר, והיית לא חוקית, ואפשרנו לעשות תערוכות ואירועים.

 

"לכן מטבע הדברים אם אתה לא עושה כלום אתה לא סופג ביקורת. זה לגיטימי. אנחנו קשובים אליה, לא מחויבים כלפיה אבל לפעמים גם אנחנו מיישמים חלק מהדברים".

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום