אקספו-ארדואן: הטורקים מתים על תערוכות מסחריות

מאת: יצחק שלו ‏ 29/11/11

הידעתם? בטורקיה מתקיימות מדי שנה כ – 1,500 תערוכות וירידים. באיסטנבול לבדה חיים עשרות מפיקי תערוכות, ולעיתים הפקות זהות מתקיימות במקביל. יצחק שלו מתלהב.

התנצלות על המשט או לא, תודו שלא ידעתם: בטורקיה מתקיימות מדי שנה כ – 1,500 תערוכות וירידים, שבחלקן הגדול מיועדות למשוך יצרנים מחוץ לטורקיה להצגה בהן.
 
באיסטנבול לבדה מתקיימות בשנה כ – 900 תערוכות, שבחלקן חופפות בנושאים ואפילו - במקרים מסוימים - גם בתאריכים.
 
אבל לא רק באיסטנבול. ברחבי המדינה נספרו 44 ערים בהן מתקיימת פעילות "אקספוטיבית". לחגיגה צורפו גם הערים אנקרה ( כ- 75 ), איזמיר (90) בורסה (85) אנטליה (60) קוניה (50) אדנה (40) ועוד.
 
באיסטנבול פועלים עשרות מארגני תערוכות שחלקם אף מחזיקים במרכזי תערוכות משלהם, מה שמעודד אותם לקיים אירועים, גם אם אין להם הצדקה כלכלית מיידית.
 
אבל לא רק הם מניעים את תעשיית התערוכות המקומית. גם גורמים זרים משתתפים בחגיגה. בעיקר מארגני תערוכות מגרמניה, שמייצאים לטורקיה את המותגים הבינלאומיים שלהם.
 
ציניקנים נוהגים לומר שזה לא משנה היכן הגרמנים מקיימים את התערוכות שלהם, אם בגרמניה אם בטורקיה, בשני המקרים מרבית המבקרים הם טורקים.
 
 
תערוכות זהות במקביל
 
כך או כך, קורה לעתים ששלוש תערוכות באותו נושא מתקיימות באיסטנבול באותם ימים והמציג הבינלאומי מוצא עצמו בהתלבטות, באיזו מהן להשתתף. לפעמים, ההחלטה היא לא להציג וכך ריבוי התערוכות פועל כבומרנג.
 
המעניין הוא שהמצב הזה אינו חדש. הוא נמשך כבר שנים ובאופק לא נראה סדר אפשרי. מה שהיה הוא שיהיה. ואולי קורה שם משהו שאנחנו לא מבינים, שהרי אם זה היה גרוע, זה היה פוסק. לא?
 
 
* הכותב מייצג בישראל את מרכז התערוכות TUYAP באיסטנבול.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום