מגזין מפיק - EXPO VIEW - מדור התערוכות: מי חוסם את הפלישה מטורקיה וסין?

EXPO VIEW - מדור התערוכות: מי חוסם את הפלישה מטורקיה וסין?

מאת: יצחק שלו ‏ 02/11/09

תעשיית התערוכות באירופה נוקטת במדיניות של אפלייה, כדי לחסום את הפלישה מסין ומטורקיה. כך סבור יצחק שלו, שמסביר מדוע (חלק ראשון).

 

מקובל לחשוב שתערוכות משקפות את פני הכלכלה. מדוע זה נכון? משום שתערוכות בינלאומיות מובילות בעולם, הן המקום בו מוצגות היכולות הכלכליות והטכנולוגיות של המדינות השונות.

 

באמצעות היצרנים שלהן, כמובן. היכן מבטאת ישראל את העוצמה הטכנולוגית/בטחונית/אווירית שלה, אם לא בסלון האווירי שבצרפת?

 

מהיכן יודע העולם כי ישראל היא מעצמה עולמית בתחום הטכנולוגיה הרפואית? מתערוכת " מדיקה " בדיסלדורף.

 

 

 

שאר העולם מול אירופה

 

הכלכלה משתנה, יחסי הכוחות בשוק העולמי משתנים ואיתם גם התערוכות. זהו תהליך איטי, כאילו לא מורגש שרוב הזמן קורה מתחת לפני השטח ואז, יום אחד, הוא מתפרץ וכולנו מתעוררים למציאות חדשה.

 

היצרנים באירופה העשירה עודדו במשך שנים את השווקים במדינות פחות מפותחות במזרח אירופה ובאסיה. העבירו קווי ייצור, הקימו מפעלים, הכשירו כוח אדם....וכך החלו לשנות את פני הכלכלה המקומית, באותם אזורים. בהדרגה החלו להיווצר בשווקים אלו יצואנים שחיפשו את דרכם אל השווקים העשירים. החלה הנדידה חזרה.

 

בתחילה, הכל נראה קוריוזי. מה יש לבולגריה להציע לצרפת בתערוכת מזון? מה יש לסין להציע לגרמניה בתערוכת כלי עבודה, כאשר התוצרת שלהם פחותה באיכותה מהמקור הגרמני?

 

וכך זה נמשך עד לרגע ההתפכחות בו גילתה אירופה, כלומר מדינות ה-EU, שחברות ממדינות מזרח אירופה, ביחד עם סין, הולכות ותופסות את מקומן של החברות מאירופה.

 

בעת " הגילוי ", בערך ב-2002, במספרים מוחלטים, עדיין היו פערים גדולים בין אירופה לשאר העולם. אך העלייה הניכרת מתוך מזרח אירופה וסין, לעומת הסטגנציה ולעתים אף הירידה מתוך אירופה וארה"ב, הראתה בבירור כי בתוך מספר שנים המספרים יאוזנו.

 

 

חלק ב' בשבוע הבא

 

 

הכותב הינו מבעלי החברות שבל תערוכות ואיטקס

 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

 אתר מפיק מציג: חבילות ״הכל כלול״ עבור מקומות לאירוע עסקי

אתר מפיק מציג: חבילות ״הכל כלול״ עבור מקומות לאירוע עסקי

במקום לשבור את הראש ולחפש, ריכזנו בעבורכם 5 מקומות בפריסה ארצית בחבילות "הכול כלול" חסרי תקדים לאירועים העסקיים הבאים שלכם.

נעים להכיר - דייזי הודאל לוי

נעים להכיר - דייזי הודאל לוי

כמה חשוב לשים לרגע אחד אור קטן על בעלי תפקידים שונים בעולם האירועים, הכירו את דייזי מנהלת קשרי לקוחות ומרכז הזמנות בסטייג' בוטיק ו

אתר מפיק מציג: חבילות

אתר מפיק מציג: חבילות "הכול כלול" עבור מסעדות לאירוע עסקי

במקום לשבור את הראש ולחפש, ריכזנו בעבורכם 5 מסעדות בפריסה ארצית בחבילות "הכול כלול" חסרי תקדים לאירועים העסקיים הבאים שלכם.

אתר מפיק מציג: חבילות

אתר מפיק מציג: חבילות "הכול כלול" עבור ימי כיף וגיבוש

במקום לשבור את הראש ולחפש, ריכזנו בעבורכם 4 מקומות לימי כיף וגיבוש בפריסה ארצית בחבילות "הכול כלול" חסרי תקדים לימי כיף וגיבוש הבא

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מארגנים אירוע?

תשאירו לנו את כאב הראש! השאירו פרטים
או התקשרו 073-7030100
* השירות ניתן ללא תשלום