מגזין מפיק - EXPO VIEW - מדור התערוכות: מניעת העתקות ביריד פרנקפורט

EXPO VIEW - מדור התערוכות: מניעת העתקות ביריד פרנקפורט

מאת: יצחק שלו ‏ 04/08/09

מדור התערוכות השבועי של חדשות 'מפיק' מדי יום שלישי, מגיש מאמרים ודיווחים על תערוכות וירידי ענק בחו"ל על פי התרשמותם של בכירי התחום.

לפני כשנתיים פתח יריד פרנקפורט ביוזמה שנועדה למנוע ממציגים להציג מוצרים שיוצרו תוך כדי הפרה של החוק למניעת העתקות. אמרו אז שאין זה מענינו של מארגן תערוכות לאכוף את החוק בתערוכותיו. זהו עניין שבין היצרן לבין שלטונות החוק.

 

אבל יריד פרנקפורט סבר שזו מחובתו להגן על המבקרים בתערוכות מפני קשירת עסקות עם גורמים מעתיקים. הוא הכריז על יוזמה זו ובעקבותיו הצטרפו אליה ירידים נוספים בגרמניה.

 

מנתונים שפורסמו והמתייחסים לתערוכות של מוצרי הצריכה בתחום ציוד משרדי, מכשירי כתיבה, נייר ומתנות שהתקיימו בפרנקפורט במהלך חודש ינואר 2009, עולה כי סוכני המכס, שמבצעים בפועל את הבדיקות בתערוכות, החרימו מוצרים החשודים בהעתקות מ–64 מציגים.

 

נתון זה קטן בשליש ממספר ההחרמות שבוצעו שנה קודם לכן.

 

בסך הכל הוחרמו 5,867 מוצרים החשודים ככאלו המפרים זכויות יוצרים. המספר הזה מוסבר בכך שבתערוכות שנבדקו, רב מספר המוצגים המוגדרים כמכשירי כתיבה וכניירת משרדית.

 

ביריד פרנקפורט מקוים כי הירידה, לעומת השנה שעברה, מצביעה על תחילתה של מגמת הפנמה מצד המציגים כי אין להפר את החוק ובודאי שלא תינתן  למפרים במה בתערוכות.

 

 

 

 

הכותב הינו מבעלי החברות שבל תערוכות ואיטקס

 

 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מאחורי הקלעים של עולם ההפקות

מאחורי הקלעים של עולם ההפקות

"אוהבת את האקשן שנמצא לפני כל אירוע. הלחץ מוציא ממני יכולות ריכוז וביצוע גבוהים. הסיפוק האדיר להקים אירוע מאפס מעורר בי גאווה..."

אתר מפיק מציג: חבילות

אתר מפיק מציג: חבילות "הכול כלול" עבור ימי כיף וגיבוש

במקום לשבור את הראש ולחפש, ריכזנו בעבורכם 4 מקומות לימי כיף וגיבוש בפריסה ארצית בחבילות "הכול כלול" חסרי תקדים לימי כיף וגיבוש הבא

  אתר מפיק מציג: חבילות

אתר מפיק מציג: חבילות "הכל כלול" עבור מקומות לאירוע עסקי

במקום לשבור את הראש ולחפש, ריכזנו בעבורכם 5 מקומות בפריסה ארצית בחבילות "הכול כלול" חסרי תקדים לאירועים העסקיים הבאים שלכם.

אתר מפיק מציג: חבילות

אתר מפיק מציג: חבילות "הכול כלול" עבור מסעדות לאירוע עסקי

במקום לשבור את הראש ולחפש, ריכזנו בעבורכם 5 מסעדות בפריסה ארצית בחבילות "הכול כלול" חסרי תקדים לאירועים העסקיים הבאים שלכם.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מארגנים אירוע?

תשאירו לנו את כאב הראש! השאירו פרטים
או התקשרו 073-7030100
* השירות ניתן ללא תשלום