תערוכה חדשה: 'חשיפות' של האמנית ענת אגמי

מאת: ‏ 16/11/16

בציורי השמן של האמנית ענת אגמי, נחשף עולם מופלא ונסתר, שבו מאות דימויים ודמויות מיניאטוריות, כמו פסיפס צבעוני, אשר כל אחד מהם מהווה ציור בפני עצמו, והם מתגלים לעין רק ממבט קרוב.

בציורי השמן של האמנית ענת אגמי, נחשף עולם מופלא ונסתר, שבו מאות דימויים ודמויות מיניאטוריות, כמו פסיפס צבעוני, אשר כל אחד מהם מהווה ציור בפני עצמו, והם מתגלים לעין רק ממבט קרוב. שיטת העבודה של אגמי נשענת על הלא נודע. היא אינה יודעת מראש מה יהיה נושא הציור, והוא מתגלה לפניה, רק תוך כדי תהליך העבודה.

בתערוכה: 'חשיפות', במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה בירושלים, מוצגים ציורי השמן הגדולים והמרשימים שלה, בהם חוזרים מוטיבים של בעלי חיים, ילד העומד על צוק וילדות מצוירות, כשגבן לצופה. הקומפוזיציות השונות יוצרות תחושת כמיהה של מבט אל עבר אופק לא מוגדר.

 אגמי, בשנות השישים לחייה, היא ילידת אנגליה ואם לטומי ויאן, מוזיקאים מוכשרים, יוצאי 'אקס פקטור’ ישראל, היא למדה בעבר משחק בבית צבי ועסקה בתיאטרון מספר שנים. בין לבין, הספיקה לעבוד גם כשנתיים בספארי בר"ג, כמטפלת באריות. לציור הגיעה רק בגיל 28, בעת שעבדה בחנות פרחים. רישומיה הראשונים נעשו בעט על נייר עטיפה חום, ששימש לעיטוף זרי הפרחים. בניסיונות ההם מצאה את הדמויות הקטנות המזוהות אִתה, שנולדו תוך כדי השרבוט על הנייר.

 את מלאכת היצירה, היא משווה לרכיבה על האופנוע שלה, הארלי דוידסון (היא אחת מעשר נשים ישראליות, הרוכבות על 'הארלי'). הרכיבה מרוקנת את התודעה, ופותחת אותה אל תחושה גולמית וחופש לרעיונות, שמקבלים צורה לאחר מכן במשטח הציור.

כעת ניתנת הזדמנות להיחשף לעבודותיה במרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה, אשר פתח שעריו בשנים האחרונות להצגת יצירות אמנות של אמנים ישראלים חדשים, לצד אמנים ישראלים מוכרים.

 אוצר התערוכה 'חשיפה': הוא ערן ליטוין

 'חשיפות': תערוכת ציורים בשמן של האמנית: ענת אגמי. החל מ-1.11 ועד 30.4
(ימים א'-ה' / 9:00-16:00), מרכז הקונגרסים הבינ"ל - בנייני האומה, ירושלים,
כניסה: חינם בתיאום מראש: 02-6558508. בטרקלין אורנים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום