סיכום עצרת הזיכרון ה-21 לרצח יצחק רבין

מאת: ‏ 07/11/16

לאחר ביטול העצרת ה21 לרצח יצחק רבין, יזמה מפלגת המחנה הציוני עצרת חלופית אשר הביאה איתה רבבות של אנשים להתכנס במוצאי שבת האחרונה בכיכר רבין.

במוצאי שבת האחרונה, התכנסו רבבות בכיכר רבין לעצרת הזיכרון לציון 21 שנה לרצח יצחק רבין, אשר יזמה מפלגת המחנה הציוני לאחר ההודעה על ביטולה של עצרת הזיכרון הממלכתית.

"בימים האחרונים נחצו כל הקווים האדומים", אמר יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, שתקף את ראש הממשלה נתניהו. "כשראיתי את שתיקת ראש הממשלה מול ההתקפות הפרועות על קצינים וחיילים, כשאני רואה את מסע האטימות מול סבלם של תושבי הצפון ואת מצוקתם של אלפי מורים שאינם מקבלים שכר, את ההתעלמות מזוגות צעירים שנאנקים תחת המשכנתא ורופאים שעובדים שעות וחוטפים קללות על עבודתם – אני אומר עד כאן".

"כשאני רואה את ראש הממשלה מכריז מלחמה על הדמוקרטיה, אני אומר לו – נתניהו, עד כאן. תם פרק ממשלת האחדות", הדגיש יו"ר האופוזיציה, שטרק את הדלת על המגעים הקואליציוניים.

"באנו לכאן כדי למנוע את הרצח הפוליטי הבא", אמרה ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני), "רצח רבין היה פוליטי. באנו כדי למנוע את פשע השנאה הבא, כי ליותר מדי אנשים קראו בוגדים השנה, כמו אז. באנו לכאן כדי להודיע בקול ברור שישראל לא תהיה מדינה שבה מסמנים עיתונאים, שופטים וקציני צה"ל בגלל דעותיהם הפוליטיות. באנו לכאן כי לא ניתן להפוך את צה"ל למגרש משחקים פוליטי".

"זה הזמן לעבור ממגננה להתקפה ולצעוק 'די'", מחתה לבני. "די לטירוף, די לאלימות, להסתה ולרדיפה. לא נהיה שותפים למי שמוביל את הגל העכור הזה. לא נהיה עלה תאנה ולא נגיד שהכול בסדר כשהכול לא בסדר. אנחנו באופוזיציה כי שם אנחנו צריכים להיות".

"ראש הממשלה, אתה יכול לקרוא לנו איך שאתה רוצה", תקפה את נתניהו, "שנביא את דאעש, את הערבים לאוטובוסים וששכחנו להיות יהודים – אבל אף אחד לא ילמד אותנו מה זה להיות ציונים. השיתוק והקיפאון יביאו להקמת מדינה דו לאומית עם רוב ערבי, וזה הדבר הכי לא ציוני שיש", הוסיפה.

 

גם יו"ר מרצ זהבה גלאון התייחסה להתבטאות של ביטן ופנתה אליו: "תן לי לומר לך דוד ביטן, רבין היה מנהיג פוליטי שנרצח מסיבות פוליטיות, על ידי אדם פוליטי, כי הוא האמין בסיום הכיבוש וחלוקת הארץ. רבין נרצח בגלל מכונת הסתה, שתיארה את ממשלתו כלא לגיטימית, כי היא נסמכה על קולות של אזרחים ערבים, ושציירה מסירת שטחים כבגידה. והוא נרצח כי היה מי שצפו בזה קורה, והעדיפו שלא לעשות דבר".

"ביטן מעדיף את רצח רבין כרצח א-פוליטי, כי ככה אין בסיפור את הבוס שלו, את ראש הממשלה, שעמד אז על המרפסת", אמרה גלאון. "ההסתה ממשיכה גם היום, הישר ממסדרונות הממשלה: נגד שלטון החוק, נגד שופטי העליון, נגד ארגוני החברה האזרחית, נגד אזרחים ערבים ונגד אנשי שמאל. השנאה העיוורת הזו הובילה לשריפה של ילד, להצתה של משפחה, להצתת מנזר", הוסיפה גלאון, "והיא לא תיעצר שם. רבין ידע שאנחנו לא יכולים לקיים חברה על שנאה ופחד, שאנחנו צריכים להציע יותר. יש הרבה עבודה לפנינו, והרבה אנשים לשכנע בדרך שלנו, כדי שהחזון שלנו יתנחל בלבבות וינצח בקלפיות. אני מבטיחה להילחם אתכם ביחד על הדרך הזו".

לפני העצרת התקיים באנדרטה שבכיכר טקס של תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל", בהשתתפות עשרות חברי התנועה. "גם אחרי 21 שנה אי אפשר לעמוד כאן בשוויון נפש", אמר בנו של ראש הממשלה המנוח, יובל רבין, במהלך הטקס. "כאן שלף יהודי אקדח – וירה באבינו, לאחר מסע הסתה ארוך שאי אפשר לטשטש. זה לא נתפס שרוצח מתועב ירה שלוש יריות, ויצא מפה עם חיוך על העיניים. האקדח היה פרומו לסרט הבלהות בו אנו חיים. מי יודע אם לא יושב מישהו לא רחוק מכאן, ומסדר לעצמו מחדש את המחסנית של האקדח".

הודעתו של תא"ל במיל' על ביטול העצרת בשל היעדר תקציב, הובילה לתגובות שונות בקרב פוליטיקאים ובקרב הציבור ויוזמות עצמאיות רבות קמו לעריכת אירועים אלטרנטיביים לציון רצח ראש הממשלה יצחק רבין.  

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום