גלגלי האהבה 2016

מאת: ‏ 19/10/16

מסע האופניים השנתי לגיוס תרומות למען ילדי בית החולים אלי"ן בירושלים יוצא לדרך!

"גלגלי אהבה" הינו מסע אופניים שנתי בן חמישה ימים, המשלב מסלולים המתאימים לרוכבי כביש ולרוכבי אופני הרים במגוון רמות רכיבה. מטרת המסע היא גיוס תרומות למען ילדי בית החולים אלי"ן בירושלים. זהו אירוע הצדקה הבינלאומי הספורטיבי השנתי המורכב ביותר בישראל, בו משתתפים מאות רוכבים ומתנדבים מהארץ ומרחבי העולם.

מסע "גלגלי אהבה" יוזנק ב-6 בנובמבר מאתר השומרוני הטוב, ויסתיים ב 10 בנובמבר בבית חולים אלי"ן בירושלים. השנה ישתתפו במסע כ-700 רוכבים, מישראל ומכ - 15 מדינות,  במשך ארבעת הימים הראשונים, יעלו הרוכבים במסלולים שונים מאזור ים המלח, ירכבו לאורך מצוקי דרגות, מצדה, וימשיכו לרכיבת ה"מאה מייל" משדה בוקר-לנתיבות. ביום האחרון, יעלו הרוכבים אל ירושלים דרך אזור בית שמש, במסלולי כביש ושטח. 

המסע מאפשר לרוכבים ליהנות מרכיבה מאתגרת, באווירה ייחודית למען  הילדים המשתקמים בבית חולים אלין המצטרפים גם הם לחלק מהמסע באופני טנדם, ובליווי של מתנדבים ובוגרים, כל אחד על פי יכולתו, ונהנים מחוויה מעצימה ומרגשת.

על פי מודל 'רכיבה למען מטרה' של גלגלי אהבה, כל רוכב מתחייב לגייס מינימום של 2500$ למען ילדי אלי"ן, ורוכבים רבים מצליחים לגייס סכומים גדולים בהרבה. בנוסף, מוצע לרוכבים מסלול רכיבה חד יומי "גלגאלי"ן" המיועד לרוכבים המעוניינים "לטעום" מחוויית המסע ולתרום את דמי ההשתתפות בסך 750 ₪.

כל אחד מהמשתתפים במסע רותם למען המטרה את מעגל החברים, בני המשפחה והעמיתים בעבודה, כאשר אלה נרתמים ותורמים בשמו לבית חולים אלי"ן, ובכך למעשה גם מעניקים חסות להשתתפותו במסע.

אופיו המיוחד והמשפחתי של המסע הפך עם השנים את גלגלי אהבה למוקד משיכה לרוכבי אופניים, מתנדבים ותורמים. בשנת 2015, בעזרת כ- 550 משתתפים מ-12 מדינות, גויסו תרומות בסך 2 מיליון דולר. התרומות המגויסות משמשות ישירות לתמיכה בטיפול ובשיקום של ילדי אלי"ן.

כמו בכל שנה, גם השנה יצטרפו ילדי אלי"ן לרכיבה המרגשת, כל אחד לפי יכולתו. חלקם ירכבו ביום א' למסע וישתלבו עם רוכבי הכביש, וחלקם יצאו ביום ב' למסלול שטח מאתגר עם רוכבי השטח. ביום האחרון למסע, יגיעו הילדים לנקודת מפגש משותפת עם רוכבי גלגלי אהבה, וירכבו ביחד אל תוך בית החולים, שם ימתינו להם עובדי בית החולים, משפחות וחברים- בהתרגשות רבה.

בית החולים אלין הינו מרכז שיקום ילדים ונוער, מהמובילים בעולם בתחומי אבחון ושיקום ילדים הסובלים ממגוון רב של מוגבלויות גופניות, בו פותחה מומחיות רב-תחומית בטיפול שיקומי של ילדים ונוער הסובלים מליקויים מוטוריים, סנסוריים, נשימתיים, תקשורתייםקוגניטיביים והתנהגותיים במגמה לשקמם ולהשיבם לחיים בקהילה במהירות האפשרית.

לבית החולים מגיעים ילדים נפגעי טראומה ופגיעות ראש בעקבות תאונות דרכים, פעולות איבהמחלות של מערכת השרירים ומערכת העצבים, מומים מולדים, בעיות אורתופדיות כלליות ותינוקות הזקוקים להנשמה או טיפול תזונתי מיוחד.

בית החולים אלי"ן כעמותה (מלכ"ר), אינו נהנה מתמיכה ממשלתית ומקבל החזרים מהגורמים המפנים ע"פ תעריף אחיד למטופל, אשר אינו מכסה את העלות האמיתית של הטיפול הייחודי הכוללני. לפיכך, ביה"ח חייב להישען על תרומות המגשרות על הפער בין תעריפי המימון הקבועים לעלות השירותים הרב תחומיים אותם מקבלים הילדים בפועל.

התרומות הנאספות במסע "גלגלי אהבה" מסייעות לגשר על הפער בין ההוצאה הממשית של בית החולים, על הטיפול השיקומי הרב-תחומי האיכותי שהוא מעניק, לבין החזר התשלום הרשמי הקבוע המתקבל עבור כל ילד מאושפז . סך פער זה הוא כ $70 לילד ליום!

בית חולים אלי"ן מסתייע בתרומות הנאספות במסע גלגלי אהבה להבטיח את המשכיות הטיפול של הילדים המאותגרים פיזית הנמצאים בטיפולו, במטרה להביא אותם לתפקוד עצמאי מרבי- על מנת שיוכלו לשוב ולהשתלב בקהילתם במהירות האפשרית.

מסע "גלגלי אהבה" מציע מגוון רחב של אפשרויות ברמות שונות של רכיבה. רוכבי המסלולים נפגשים ומתחברים בנקודות שונות במהלך המסע, וברגע השיא- ביום החמישי לרכיבה בביה"ח אלי"ן בירושלים.

בין המסלולים:

מסלול כביש מיועד לרוכבים בכושר המסוגלים לרכב כ 7-8 שעות ביום ,חמישה ימים רצופים. הרכיבה במסלול זה הינה בכבישים סלולים בלבד בנוף הררי, במרחק ממוצע של 70 -100 ק"מ ליום.

מסלול תיירותי הוא מסלול כביש נינוח יותר עבור רוכבים המעוניינים במסלול קליל, ומשלבת רכיבה יחד עם סיורים באתרי התיירות המרתקים שנבחרו בקפידה עבור מסלול זה. השנה: בירוחם- מפגש עם מבשלות מקומיות וסדנת בישול.

מסלול כביש אתגרי ירכבו את רכיבת הסנצ'ורי (160 ק"מ משדה בוקר לנתיבות). מיועד לרוכבי כביש מנוסים מאוד. והרוכבים בו יעבור כ-100 ק"מ בכל יום. במסלול זה קצב הרכיבה מהיר הרבה יותר, העליות תלולות והמרחקים ארוכים יותר.

מסלול שטח מיועד לרוכבים אשר נהנים מרכיבת שטח ומנוסים בכך. ישנם קטעי רכיבה טכניים, סינגלים, ירידות ועליות סלעיות ותלולות. רוב המסלול הינו בשטח בשבילי אופניים ודרכי 4*4

מסלול שטח אנדורו מיועד לרוכבי שטח חזקים שבנויים לאתגר מיוחד. יותר קילומטרים,  קצב הרכיבה מהיר יותר ומשופע מיועד לרוכבים המסוגלים לרכב כ-80 ק"מ של רכיבת שטח, חמישה ימים ברצף, (סה"כ רכיבה בחמשת הימים 375 ק"מ(.

גלגאלי"ן רוכבים המעוניינים "לטעום" מחוויית המסע המלא או שאינם יכולים להגיע למסע המלא מוזמנים להצטרף למסלול גלגאלי"ן חד יומי. מסלול גלגאלי"ן יתקיים ביום הראשון והחמישי של מסע גלגלי אהבה ברכיבה בכביש או בשטח.

 

הזנקה: יום א' 6 בנובמבר אתר "השומרוני הטוב" בשעה 9:30

סיום יום ה' 10 בנובמבר 14:30 בבית החולים אלין בירושלים. 

 

לפרטים נוספים והרשמה:

 http://www.alynride.org.il

http://www.youtube.com/embed/XHogiqlxcEg?wmode=transparent&rel=0&autoplay=1

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום