איך הופכים פסולת לזהב

מאת: חדשות מפיק ‏ 29/08/16

ועידת קלינטק למחזור ה-2 שתתקיים ב-8/9 במרכז הקונגרסים והכנסים AVENUE שבקריית שדה התעופה עתידה לבחון את תמונת המצב של משק הפסולת בישראל. הוועידה תחשוף חידושים, תארח את הגורמים המשפיעים ביותר בתחום בישראל וכמדי שנה תעלה את נושא המחזור אל ראש סדר היום הציבורי.

 כל החידושים וכל המשפיעים במקום אחד:

ועידת קלינטק למיחזור ה-2 תתקיים השנה ביום ה' 8 בספטמבר במרכז הקונגרסים והכנסים AVENUE שבקריית שדה התעופה

 

מהפכת המחזור שהחלה בישראל לפני כמה שנים היא כבר עובדה בשטח ואנו בשיא המסע לקראת ישראל הירוקה. היום כבר ברור שמדובר באחד ממנועי הצמיחה הגדולים במשק, אבל היעד עוד רחוק ויש עוד הרבה דברים שאפשר וצריך לעשות בנושא. ועידת קלינטק למחזור ה-2 שתתקיים ב-8/9 במרכז הקונגרסים והכנסים AVENUE שבקריית שדה התעופה עתידה לבחון את תמונת המצב של משק הפסולת בישראל. הוועידה תחשוף חידושים, תארח את הגורמים המשפיעים ביותר בתחום בישראל וכמדי שנה תעלה את נושא המחזור אל ראש סדר היום הציבורי.

 

משק הפסולת בישראל - כמנוע צמיחה כלכלי

 

מדינת ישראל משקיעה מיליארדים רבים מדי שנה בטיפול בפסולת התעשייתית, הביתית, טיהור קרקעות ופסולת הבניין. תעשיית המחזור  היא אחד ממנועי הצמיחה החשובים לכלכלה הישראלית, בהיותה מייצרת מקומות עבודה איכותיים ומגוונים, תוך מתן פתרונות סביבתיים לשיפור איכות החיים של תושבי מדינת ישראל

מטרת ועידת קלינטק ה-2 למחזור היא  להעלות על סדר היום הציבורי, את חשיבות פיתוחה של תעשיית המחזור בארץ לחברה הישראלית, תוך שימת דגש על הסרת החסמים להתפתחות תעשייה זו. מדובר בהזדמנות מצוינת לעצור, להפיק לקחים ולבחון את העשייה במשק הפסולת בישראל.

בוועידה יתקיים "סיעור מוחות" לאומי שבו ייקחו חלק חברי כנסת, ראשי רשויות, בכירי התעשייה בישראל, ראשי תאגידי המחזור, מנהלי שפע ברשויות, חברות וקבלני מחזור. הוועידה תשקף את תמונת המצב ותעלה על סדר היום הציבורי את הדרכים והשיטות בהם יש לנקוט כדי להגיע ליעד האופטימלי של אפס פסולת בישראל!

 

 

תוכנית הוועידה:

08:30-10:00 התכנסות, ארוחת בוקר ומינגלינג

10:00-10:30 ברכות ודברי פתיחה.
נציג עמותת אדם טבע ודין/ חיים וסביבה.
שלמה דולברג-מנכ״ל המרכז לשילטון מקומי
מר אנדרי אוזן- ראש המועצה נאות חובב

10:30-11:25 מושב ראשון - שריפת פסולת או הפרדה במקור.
בשנים האחרונות מדיניות המשרד להגנת הסביבה משתנה לעיתים קרובות.

11:25-12:00- גיא סאמט סמנכ״ל שלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה – הצגת קול קורא חדש לתמרוץ ועידוד המיחזור בהיקף של 380 מיליון ש״ח. כולל שאלות ותשובות.

12:10-12:45 הפסקה קפה ומינגלינג.

12:45-13:30 מושב שני – הרצאת מבוא על קרן הניקיון- שימוש בכספי קרן הניקיון לעידוד הקמת מפעלים וחיזוק מפעלים קיימים למחזור. הסרת חסמים. תיאום בין המשרדים ותוכנית רב שנתית.

ניר קנטור התאחדות התעשיינים, גיא סמט סמנכ״ל המשרד להגנת הסביבה, נציג משרד האוצר, נציגי מפעלי המחזור.

 

13:30-14:15  מושב רביעי: הפיכת פסולת תעשייתית למשאב.
פסולת שנוצרת במפעלי תעשיה מהווה מטרד סביבתי אולי הקשה ביותר האתגר של משק הפסולת במדינת ישראל
הוא להפוך מטרד זה למשאב כלכלי. מחזור הפסולת התעשייתית והפיכתה  לחומרי גלם היא מנוע כלכלי רב עצמה. מטרת המושב הוא להעצים את התהליך ובכך לפתח את הכלכלה בישראל.

 

14:15-14:35 הרצאת מומחה : הזהב התדמיתי- הרצאה של מומחה לתדמית.

 

14:35-15:15 מושב רביעי: טיפול ושימוש מחדש של קרקעות מזוהמות כפתרון ליישום מהיר של תוכניות בנייה.

טיהור קרקעות מזוהמות הוא כיום אחד המכשולים העיקריים ליישום מהיר של תוכניות בנייה. דוגמא לכך הן הבסיסים שאותם אמור הצבא לפנות באזור המרכז וגוש דן בהם יש זיהומי קרקע. מדובר במתחמים כמו צריפין ותל השומר, תע"ש שבהם מתוכנן חלק משמעותי מעתודות הדיור.

 

15:15-16.00 ארוחת צהריים חגיגית ועשירה!

 

ועידת קלינטק למחזור ה- 2" יום חמישי  ה- 8 לספטמבר

במרכז הקונגרסים "Avenue" בקריית שדה התעופה

לפרטים נוספים טל: 08-6273838 מייל info@mashov.net/

לאתר הועידה http://cleantech.mashovgroup.net/

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום