כנסים ותערוכות בינלאומיות – כלי אפקטיבי בזירת ההסברה

מאת: חדשות מפיק ‏ 09/05/16

כיצד ניתן להשתמש בקידום כנסים ותערוכות בינלאומיות ככלי אפקטיבי בזירת ההסברה? להמשך קריאה >>>

תדמית מדינת ישראל בעולם אינה במיטבה כבר שנים. לצערנו, לתדמיתה אין השפעה אך ורק על הזירה המדינית והפוליטית, אלא גם על הזירה הכלכלית, לרבות על תחום תעשיית התיירות. התיירות העסקית הנכנסת מבוססת, בין השאר, על כנסים, ירידים, אירועים ותערוכות בינלאומיות - תחום חשוב מאד התורם לצמיחת הכלכלה ולחיזוק תדמית המדינה.

כיצד ניתן להשתמש בקידום כנסים ותערוכות בינלאומיות ככלי אפקטיבי בזירת ההסברה? הדרך היא לקיים אירועים רבים ככל האפשר, כנסים עסקיים מקצועיים ללא פשרות, תערוכות נחשבות וועידות בין לאומיות.

כנסים בינלאומיים יכולים לשמש כמנוע לצמיחה כלכלית והם המפתח המרכזי בחיזוק הכלכלה, המקומית והארצית.

"בתקופה שבה האקלים המדיני הגלובאלי מתחמם, על רקע השינויים הגיאופוליטיים במזרח התיכון והמתחים הדתיים סביבנו, וכאשר גם אצלנו, בישראל, המצב הביטחוני מתוח ומעמדנו בעולם אינו מאיר פנים, אנחנו במרכז הקונגרסים הבינלאומי - בנייני האומה גאים להיות חלק מחזית ההסברה של מדינת ישראל. לא תמיד זה פשוט וקל, בטח כשנתקלים באווירה עוינת, כדוגמת המסרים שמפיץ בעולם ארגון ה- BDS , בחרמות נגד ישראל ובפעילות דיפלומטית אנטי ישראלית".
הדוברת היא מירה אלטמן, מנכ"לית בנייני האומה, אחד מהמוסדות השורשיים, החשובים ומעוררי הגאווה שיש אצלנו, שהוא כבר מזמן חלק מההיסטוריה הארץ ישראלית.

 

למרכז הקונגרסים הבינלאומי בנייני האומה, כגוף בעל רשת קשרים גלובאליים ענפה, חיבורים ארוכי טווח לארגונים ולמוסדות בכל יבשות תבל ומעמד של מוניטין ויוקרה, שנצברו בעשרות שנים. מדובר בשגריר רב השפעה של המדינה ושל העיר ירושלים בזירה הבינלאומית. כל ועידה וכנס בינלאומי, שבו משתתפים אנשי עסקים מהעולם הרחב, אנשי מקצוע, מחקר, אקדמיה, נציגי ארגונים ואיגודים מקצועיים – כל אירוע שכזה הוא חלון ראווה למדינת ישראל והזדמנות לאורחים מחו"ל לבקר בירושלים ולהיחשף בפועל למדינה מתקדמת ומפותחת.  

 בשנה האחרונה, התקיימו במרכז הקונגרסים הבינלאומי - בנייני האומה כנסים וועידות, שהביאו לארץ עשרות אלפי אורחים מהעולם. רשימה חלקית בלבד כוללת את כנס המאבק בתנועת ה- BDS הבינלאומי של ידיעות אחרונות ו- YNET, כנס החלל הבינלאומי הגדול, שהתקיים לראשונה במדינת ישראל, אליו הגיעו ראשי ארגון נאס"א, אסטרונאוטים, מנהלי סוכנויות החלל של עשרות מדינות, מדענים, אנשי אקדמיה ועוד מכ- 70 מדינות, מהודו, יפן, סין ואוסטרליה, ועד מדינות באירופה, רוסיה, ארה"ב, דרום אמריקה ואחרות, הקונגרס הציוני העולמי  אשר התקיים השנה בנוכחות ראש הממשלה, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יו"ר הכנסת, ח"כים ואישים מכובדים רבים נוספים, והביא לארץ נציגי קהילות יהודיות מן העולם למפגן של לכידות וגיבוש.
עוד ברשימה: הכנס הבינלאומי לאנרגיית הרוח, שגם הוא התכנס לראשונה לישראל והביא לארץ אורחים מהתחום, האירוע המרכזי של פרויקט תגלית, וועידת ישראל לרפואה, כנס איגוד האורתופדיה, הכנס הגלובאלי נגד אנטישמיות של משרד החוץ, וגם אירועים שונים לחיזוק התיירות לישראל, בין היתר: כנס איגוד סוכני הנסיעות מהודו, ביקור בארץ של ראשי תעשיית הכנסים הבינלאומיים ועוד.

 

שאלנו את המנכ"ל מירה אלטמן, איך מצליחים לשמר לאורך השנים את מעמד העל של בנייני האומה בזירה הבינלאומית?

"הניסיון והידע שצברנו לאורך השנים וכמובן גם השם הטוב – עושים את שלהם, אבל זה לא פשוט. אנחנו כל העת עם יד על הדופק. עוקבים מקרוב אחר ההתרחשויות והתכניות השונות בתעשיית הכנסים הבינלאומית. רק לאחרונה חזרתי מתערוכת תיירות הכנסים הגדולה בעולם, שהתקיימה בפרנקפורט, ולפני כן מהכנס המרכזי לשנת 2015 של האיגוד הבינלאומי של מרכזי הקונגרסים בעולם, בבואנוס אייריס. באירועים הללו נפגשתי עם קולגות מהעולם ושמעתי מרבים מהם עד כמה מאתגר למשוך כנסים למדינותיהם בתקופה הנוכחית".

אלטמן מוסיפה: "ייחודו של מרכז הקונגרסים הבינלאומי - בנייני האומה בגודל, במרחבים, בגמישות, ביכולת לקיים בו זמנית כמה אירועים בסטנדרטים המקצועיים הכי גבוהים שיש. בבוקר לארח כינוס בינלאומי גדול ומרשים עם אלפי אורחים מחו"ל. בו בזמן, באולמות אחרים בבנייני האומה, לקיים מבחני הסמכה לבעלי תפקיד מטעם משרדי הממשלה, או איגודים מקצועיים (לשכת עורכי הדין, לשכת רואי החשבון ועוד), ובמקביל, להכין את אולם האירועים שלנו לחתונה מפוארת בערב.
למרות העומס וריבוי האירועים, אנחנו מקפידים על הפרטים ומקיימים כל אירוע בסטנדרטים הבינלאומיים הכי גבוהים שקיימים".

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום