פסטיבל המרקחה של שנקר יפתח ב21 בפברואר

מאת: גילי יעקב ‏ 09/02/16

פסטיבל המרקחה ה4 לחדשנות פורצת גבולות יתקיים בין ה21 ל24 בפברואר במכללת שנקר. במסגרת הפסטיבל ישתתפו כ600 סטודנטים בכ-20 סדנאות בינתחומיות שיונחו על ידי צוותים משותפים של אנשי מקצוע בכירים מתחומי העיצוב וההנדסה.

 פסטיבל המרקחה ה4 לחדשנות פורצת גבולות יתקיים בין ה21 ל24 בפברואר במכללת שנקר. במסגרת הפסטיבל ישתתפו כ600 סטודנטים בכ-20 סדנאות בינתחומיות שיונחו על ידי צוותים משותפים של אנשי מקצוע בכירים מתחומי העיצוב וההנדסה.

הפסטיבל, אשר מתמקד בשיתוף פעולה בין הפקולטות להנדסה ולעיצוב במוסד האקדמי, זכה להצלחה גדולה בשנים הקודמות מאז הושק ב-2013. במהלך תחילת סמסטר ב') ישתתפו כל הסטודנטים משנה ג' בשנקר - הן מהפקולטה לעיצוב, הן מהפקולטה להנדסה - בשלל סדנאות מרתקות מתחומים שונים, המחברים בין דיסציפלינות ועולמות תוכן שונים.


איך ישפיע הסגוויי על עיצוב הרחוב העירוני? איך הופכים את כל מכללת שנקר למשחק אחד גדול? כיצד משתלבת מתמטיקה בתכשיטים ועיצובים? איך משחקים תופסת באמצעות שידור וידאו מרחפן? האם יש קשר בין מחשבים ואריגה בנול? שאלות אלו ועוד ינסו לקבל מענה במסגרת הפסטיבל.

בין הסדנאות אשר יועברו בפסטיבל:

"תפיסה ותופסת: לראות לנוע ולשחק עם מבט מהחלל באמצעות טכנולוגיית שידור וידאו מרחפן"

ד״ר עופר שוורצגלס ראש מחלקת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, שירי בלומנטל מפתחת משחקי מחשב Specialist VR , יובל בהיר עיצוב תעשייתי ופיתוח כלי טייס זעירים.

הסדנה תעסוק במחקר והתנסות בנושא תפיסה (פרספציה) ומידות בחלל במשחקים.

"בסוף רמת גן יש מקום מיוחד, שם אפשר לעמוד ולהריח מותג"

עודד בן יהודה תקשורת חזותית, ד״ר ניר דבוטון הנדסה כימית.

מתוך חמשת החושים, הריח הוא אחד האמצעים המשפיעים ביותר על האופן בו אנו תופסים את העולם, וכחלק ממרקחה העוסקת השנה בתזוזה, נתנסה ביכולתו לנוע הלאה. האם ניתן לאפיין ולמתג מושגים מופשטים דרך ריחות? האם ניתן לעשות את הפעולה ההפוכה ולמתג או לעצב משהו חסר גשמיות כמו ריח? שאלות אלו ועוד ינסו לקבל מענה במסגרת הסדנה.

"חיים, חיים מדומים וחיים מלאכותיים"

פרופ׳ עמנואל גרינגרד הנדסת תוכנה, סשה סרבר אמנות רב-תחומית.

חיים מלאכותיים הוא חקר מערכות, מעשי ידי אדם, המציגות תכונות התנהגותיות של מערכות חיים טבעיות. הניסיון לברר מהן התכונות הכלליות המהותיות של החיים, המשותפות לכל צורת חיים שהיא, נתקל בקשיים מחוסר דוגמאות נוספות לחיים הקיימים על כדור-הארץ, שאינם מבוססי פחמן. לפיכך המאמץ לבצע סינתזה של התנהגויות חיים באמצעות מחשבים.

"יזמות בתנועה"

רון גבאי עיצוב פנים מבנה וסביבה, יואל גודס הנדסת תעשיה וניהול

חדשנות היא כורח המציאות - צרכנים היום מחפשים ערכים מבדלים, ריגוש במוצרים, זמינות ופתרון בעיות. אנו חיים בתקופה שבה אנחנו חווים שינויים בקצב הכי מהיר בהיסטוריה של האנושות. הסביבה העסקית, הטכנולוגית והחברתית נמצאות בתנועה מתמדת ועוברות שינויים משמעותיים. ליזמים ופורצי דרך חייבת להיות היכולת להקשיב ולזהות תנועות על מנת לחדש ולייצר ערך התואם את המציאות המשתנה. הסדנה תעסוק ביזמות ותאפשר לסטודנטים לפתח רעיונות המייצרים ערך במגוון רחב של תחומים. הסדנה תהווה חממת סטרטאפ שבה הסטודנטים ידרשו לזהות פוטנציאל למוצר או שירות.


"בחזרה לעתיד"

ד״ר אלעד הריסון ראש מחלקת הנדסת תעשייה וניהול, יובל סער ראש מכון שנקר לתיעוד וחקר העיצוב בישראל, מאיה ארזי עיצוב אופנה, מיכל קורן הנדסת תעשייה וניהול.

מוזיאון תל אביב, אמקור, משכית, האוניברסיטה העברית ואתא הם רק כמה מוסדות ומותגים אייקוניים שנדרשו לעדכן את התדמית שלהם בשנים האחרונות. כיצד מתבססים על העבר ונותנים לו פרשנות חזותית שקשורה לטרנדים עכשוויים? מתי צריך לוותר על הישן כדי ליצור משהו חדש, ומתי כדאי להתבסס על המורשת ולעדכן אותה? ומה בין נוסטלגיה לרצון להיות חדשני? שאלות אלו ואחרות יעמדו בבסיס הכנס והתערוכה ״בחזרה לעתיד״ של מכון שנקר לתיעוד וחקר העיצוב בישראל ב- 31.3, ובבסיס הסדנה.

"מעבר לאימוג׳י - פרוטזות רגשיות"

אסף שם טוב עיצוב תעשייתי, מיכל רינות המרכז לעיצוב וטכנולוגיה על שם כדר ,ד״ר יגאל הופנר הנדסת תוכנה, שחר גייגר המרכז לעיצוב וטכנולוגיה על שם כדר.

תנועה מעוררת רגש. רגשות לעיתים קרובות מתבטאים בתנועה - טריקת דלת. חיוך. מחוות יד רחבה של ״תיכנסו״. דילוג. וכמובן - קישקוש זנב. זקירת אוזניים. פרווה סומרת! מנועים זזים, ותכנות קובע את תנועתם. רובוטים זזים בעזרת מנועים, ומי שמעצבים את תנועתם מקנים להם איכויות שונות: לעיתים אנושיות, לעיתים חייתיות - כדי לעורר רגשות שמתאימים לתפקוד. בסדנה, שתתקיים במדיה-לאב החדש של שנקר, נחקור את מרחב הרגשות הניתנים לייצוג בעזרת תנועה מלאכותית, וניצור תנועות שמתייחסות לרגשות אלה.

"בדרך אל הבאסטה"

יאשה רוזוב עיצוב אופנה, אריאל ליפשיץ עיצוב פנים מבנה וסביבה.

הסדנא עוסקת במושג “פריפריה-עירונית” מבחינת התנועה אל המקום - המאכלים שיובאו אל שכונת התקווה על-ידי העדות והתרבויות השונות של המהגרים והמתיישבים בה לאורך השנים, שרשרת האספקה והלוגיסטיקה המניעה את השוק ומניידת אליו את הסחורה. דרך המגוון התרבותי והגסטרונומי הקיים בשוק שכונת התקווה, דמויותיו, תושביו ודוכניו הססגוניים, נקיים דיאלוג עם שכונה המתקיימת כ״תת-בועה״ בהוויה התל-אביבית.

"קפיצה טכנולוגית"

רועי שכנאי עיצוב טקסטיל, מיכל חן שכנאי עיצוב תעשייתי, ד״ר ארקדי שטיינבוק עיצוב פנים מבנה וסביבה.

כמה רחוק הטכנולוגיה יכולה לקחת אותנו?! הסדנה תעסוק בפיתוח קונספטים חדשניים המשלבים טכנולוגיות עם תנועה, במגוון תחומים, אשר בצורה מסורתית לא כללו שימוש בכלים דיגיטליים. נתחיל בהשראות - הרצאות והדגמות, נמשיך בסיעור מוחות, לימוד טכנולוגיות המחשה דינמיות ונסיים בעבודה קבוצתית  מולטידסיפלינרית. התרחישים החדשים ישלבו תנועה וטכנולוגיה ויזניקו את החשיבה שלנו קדימה אל עבר העתיד (הקרוב).

 

שבוע מרקחה יתקיים ברחבי המכללה ברמת-גן (אנה פרנק 12, ידע-עם 8, ז'בוטינסקי 8) בין ה-21-24 בפברואר 2016, בין השעות 9:00-17:00.

 צילום תמונת השער: אחיקם בן יוסף

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום