מה דעתכם על סרטים אוסטרלים?

מאת: ‏ 09/06/15

פסטיבל הקולנוע האוסטרלי, המתקיים זו השנה ה- 11, יחל ב- 18 ביוני בירושלים ויסתיים ב- 9 ביולי בשדרות. את הפסטיבל מקיימת שגרירות אוסטרליה בישראל, בתמיכת אֵייס (AICE) - העמותה לחילופי תרבות אוסטרליה ישראל, שיזמה את הפסטיבל. השנה יוקרנו 6 סרטים עלילתיים בסינמטקים בירושלים, תל אביב, חיפה ושדרות.

את הפסטיבל יפתח "ארץ זרה" בכיכובם של ניקול קידמן, הוגו וויבינג וגאי פירס, שהוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל סאנדנס ומוקרן החודש בפסטיבל הקולנוע בסידני. לצד סרטים חדשים נוספים יוקרן גם "גליפולי", סרטו של פיטר וויר בהשתתפות מל גיבסון.

 

רוס מקדונל, באדיבות סרטי פארקר
 
"ארץ זרה" (Strangerland) סרט הפתיחה של הפסטיבל בכיכובם של ניקול קידמן, הוגו וויבינג וגאי פירס, הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל סאנדנס בינואר השנה ומוקרן החודש (יוני 2015) בפסטיבל הקולנוע בסידני. במסגרת הקרנת הבכורה בסאנדנס אמרה ניקול קידמן: "זוהי הפעם הראשונה בה אני משתתפת בסרט בכורה של במאית (female director). לא עבדתי עם חומרים כאלו בעבר וזו הייתה הזדמנות לחקור יגון ומיניות באופן מאוד עוצמתי. אני נמצאת בשלב בקריירה ובחיים שלי בו אני רוצה לנוע למקומות בהם לא הייתי". 
("The Sydney Morning Herald", 25.1.15).
 
סרטים חדשים נוספים שיוקרנו בפסטיבל הם "הכל דבש" (Now Add Honey) עם פורשה דה רוסי, "הרוג אותי שלוש פעמים" (Kill Me Three Times) ו"אורגזמה קטנה שלי" (The Little Death) קומדיה על מין, אהבה, מערכות יחסים וכל מה שביניהם.  לצד "עקבות במים", בבימויו ובכיכובו של ראסל קרואו, יוקרן בפסטיבל, "גליפולי", סרטו של פיטר וויר משנת 1981 בהשתתפות מל גיבסון. הסרט הוקרן בהצלחה אדירה באוסטרליה, זכה בשמונה פרסי האקדמיה האוסטרלית לקולנוע והיה מועמד לגלובוס הזהב בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר. 
 
TheWaterDiviner
 
דייב שארמה, שגריר אוסטרליה בישראל, מציג את הפסטיבל השנה: "שגרירות אוסטרליה, בסיועו האיתן של ידידנו מר אלבר דדון מ- AICE – העמותה לחילופי תרבות אוסטרליה ישראל, מתכבדת להציג את פסטיבל הקולנוע האוסטרלי ה- 11. עמלנו ויצרנו רשימה מתומצתת של שישה סרטים עלילתיים, המציגים את המיטב של תעשיית הקולנוע האוסטרלית המוכשרת והיצירתית. אנו פותחים את הפסטיבל השנה עם דרמה חדשה בשם "ארץ זרה" שסיפורה מתרחש במדבריות של מערב אוסטרליה. רשימת השחקנים בו כוללת מספר כוכבים בתעשיית הקולנוע האוסטרלי, ביניהם ניקול קידמן, הוגו וויבינג וגאי פירס.
 
קולנוע אוסטרלי אינו רק הכוכבים שלו, ובמרוצת השנים תרמו הסרטים שלנו את חלקם בעיצוב זהותנו הלאומית. שנת 2015 זו שנת המאה של אחד האירועים החשובים ביותר בתולדות אוסטרליה, המבצע שהתרחש במלחמת עולם הראשונה בחופי גליפולי, במה שהיה אז האימפריה העות'מאנית. כל שנה, ב-25 באפריל, אנו מציינים את נחיתתם של החיילים האוסטרליים והניו זילנדים (כוחות ה-ANZAC) בגליפולי, וכניעתם לאחר קרב ממושך שבמהלכו נפלו כ-8,000 אוסטרלים צעירים. אני שמח שבאפשרותנו לציין את האירוע החשוב הזה בהיסטוריה שלנו בהקרנת שני סרטים, אחד חדש – "עקבות במים" – ואחד ישן – "גליפולי", שחוקרים את מורשת מלחמת העולם הראשונה, ואת השלכותיה על אוסטרליה ועל העם האוסטרלי.
 
אולם, התרבות האוסטרלית היא יותר מעברה הצבאי. חלק מלהיות אוסטרלי זה להתבדח על חשבון עצמנו, ולצחוק על המצבים שנקרים בדרכנו. בסלנג אוסטרלי אנחנו קוראים לזה להיות larrikin, או ליצן, והומור ברוח טובה עובר כחוט השני בקולנוע אוסטרלי. רשימת הסרטים בפסטיבל השנה כוללת גם קומדיות. אנו מקווים שתיהנו מהם ושתצחקו יחד איתנו בזמן שאנו צוחקים על עצמנו".
 
שגרירות אוסטרליה בטוויטר ובפייסבוק
https://www.facebook.com/pages/Australia-in-Israel https://twitter.com/AusAmbIsrael
 
ניבה נבון יחסי ציבור 052-3292226, nniva@netvision.net.il  
 
מועדי הקרנות באתרי הסינמטקים
סינמטק ירושלים http://jer-cin.org.il/website/modules/films/Program.aspx?id=629 
סינמטק תל אביב http://www.cinema.co.il/news/new.aspx?0r9VQ=HEI 
סינמטק חיפה http://haifacine.businesscatalyst.com/index.html 
סינמטק שדרות http://www.sderot-cin.org.il/ 
 
תקצירי עלילה
 
ארץ זרה Strangerland - סרט הפתיחה, עלילתי, 112 דק', אוסטרליה 2015, כתוביות בעברית
בימוי: קים פאראנט, תסריט: מייקל קינירונס, פיונה סרס, משחק: ניקול קידמן, הוגו וויבינג, ג'וזף פיינס
 
החיים של קת'רין ומת'יו פארקר, שעברו להתגורר בנת'גרי,עיירה מדברית אוסטרלית, נהפכים על פיהם כאשר הם מגלים ששני ילדיהם בני העשרה, טומי ולילי, נעלמו באופן מסתורי זמן קצר לפני שסערת חול ענקית תוקפת את המקום. תושבי העיירה מצטרפים לחיפושים, בניהולו של השוטר המקומי, דייויד ריי, כאשר נת'גרי טובלת באווירה משונה ועטופה באבק אדום וחשיכה. תוך זמן קצר מתברר שייתכן שמצבם של טומי ולילי בכי רע. השמועות רצות לכל עבר ודעת הקהל הופכת להיות עויינת כלפי בני הזוג פארקר. הטמפרטורות עולות, וסיכויי ההישרדות של הצעירים הולכים ופוחתים. קת'רין ומת'יו נאלצים ללכת עד הקצה במאמץ לשרוד את מסתורין גורל ילדיהם.
 
הכל דבש Now Add Honey, עלילתי, 100 דק', אוסטרליה 2015
בימוי: וויין הופ, תסריט: רובין באטלר, הפקה: לואיזה קורס
משחק: פורשה דה רוסי, לוסי פריי, רובין באטלר, אנגוס סמפסון, בן לוסון
 
חייה הנוחים של קרוליין מורגן (רובין באטלר) צונחים לתוך תוהו ובוהו. שתי בנותיה רבות ללא הפסק ומשגעות אותה, הבוס שלה מעביד אותה קשה, בעלה מכריז שהוא נוטש אותה לטובת מדריכת היוגה הצעירה והיפה של בני הזוג, שגם הרתה לו, ונוסף לכל הצרות האלה... הנה באה האני!
 
אחותה השתיינית ובולעת הכדורים של קרוליין, בת' (פורשה דה רוסי) ובתה כוכבת הפופ בת העשרה האני האלוויי (לוסי פריי) נוחתות על קרוליין מלוס אנג'לס לביקור פתע, יחד עם פמליה הוליוודית "צפונית". אחרי שבת' מועברת למרכז גמילה, החיים הופכים לבלגן מטורף, כאשר האני נאלצת להסתגל לחיים רגילים ללא הסטייליסטית, השף והעוזרת שלה. במקביל, צריכים שאר בני המשפחה להתרגל לנוכחות של כוכבת על שתופסת את האמבטיה, יוצאת למסעות שופינג מטורפים, מושכת אליה מאות מעריצים, חומקת מצלמי פפראצי ויוצרת צרות בכל מקום! אולם, בדיוק כשהיא עומדת להשתגע לגמרי, קרוליין מבינה שקסמיה האווריריים של האני עשויים להיות חגורת ההצלה של משפחתה. "הכל דבש", סרט מצחיק, מרגש וכן, מספר את סיפורה של משפחה נורמלית שמתנסה בחייה של כוכבת פחות נורמלית!
 
הרוג אותי שלוש פעמים Kill Me Three Times, עלילתי, 90 דק', אוסטרליה 2014
בימוי: קריב סטנדרס, תסריט: ג'יימס מקפרלנד
משחק: סיימון פג, טרזה פאלמר, אליס בראגה, בריאן בראון
 
צ'רלי וולף, רוצח שכיר, (סיימון פג) מקבל על עצמו חוזה משתלם כספית אך מגלה שהמשימה החדשה עלולה להיות מאתגרת יותר מן הצפוי. הוא נוסע לעיירת נופש על מנת להרוג אשה יפה (אליס בראגה) שבעלה חושד בה בבגידה. תוך זמן קצר מתברר לו שיש עוד אנשים שמעוניינים להפטר מהאשה. עכשיו, עליו להמלט מהמתנקשים האחרים וגם לבצע את המוטל עליו. צ'רלי מגלה שהוא הסתבך בשלושה סיפורי רצח, אנדרלמוסיה, סחיטה ונקמה, ומבין שהוא מתמודד עם המשימה המשונה של חייו.
 
עקבות במים The Water Diviner, עלילתי, 111 דק', אוסטרליה 2015
בימוי: ראסל קרואו, תסריט: אנדרו נייט, אנדרו אנסטסיוס 
משחק: ראסל קרואו, אולגה קורילנקו, ג'יי קורטני, ילמז ארדואן
 
בשנת 1915, כאשר אירופה מתמודדת עם מלחמת העולם הראשונה, שלושה אחים צעירים יוצאים מביתם הכפרי באוסטרליה על מנת להצטרף לכוחות בעלות הברית בניסיון לכבוש את חצי האי גליפולי. כעבור ארבע שנים, לאחר קרב גליפולי העקוב מדם, מוגדרים ארתור, אדוארד והנרי קונור כנעדרים.
 
בהיעדר מידע נוסף, אביהם ג'ושוע (ראסל קרואו), חוואי אוסטרלי, נוסע לטורקיה על מנת לברר מה עלה בגורלם. בהגיעו לקונסטנטינופול הוא נתקל בסחבת צבאית. בעזרת בעלת מלון יפה (אולגה קורילנקו), ואחרי כן, בסיוע גיבור מלחמה טורקי (ילמז ארדואן) שהופך לבעל ברית בלתי צפוי, יוצא ג'ושוע למסע במרחבי המדינה השסועה תוך חיפוש אחרי שלווה פנימית ואחיזה נואשת באופטימיות.
 
אורגזמה קטנה שלי The Little Death, עלילתי, 97 דק', אוסטרליה 2014
בימוי ותסריט: ג'וש לוסון, משחק: בויאנה נובקוביץ', דיימון הרימן, ג'וש לוסון
 
קומדיה על מין, אהבה, מערכות יחסים וכל מה שביניהם. אורגזמה קטנה שלי הוא מבט מצחיק, כן ומרגש על חיי המין הסודיים של חמישה זוגות רגילים. למייב יש פנטזיית מין מסוכנת שפול מתקשה לממש. איבי ודן מציתים מחדש את חיי המין שלהם (המלצת הפסיכולוג) תוך כדי משחקי תפקידים; רואווינה מגלה שהיא מתענגת כשהיא רואה את בעלה בוכה ומוצאת את עצמה חוטפת להם את הכלב; פיל מתאהב מחדש באשתו מורין כשהיא דוממת (ישנה או מעולפת), ומוניקה שעובדת בעזרה לחרשים לתקשר בטלפון, מקבלת שיחה מוזרה מסם שמבקש ממנה שתקשר בינו לבין שירות מין טלפוני, כשהיא מתבקשת לתרגם את רצונותיו המיניים.
 
גליפולי Gallipoli, עלילתי, 111 דק', אוסטרליה 1981 
בימוי: פיטר וויר, תסריט: דייויד וויליאמסון, משחק: מארק לי, מל גיבסון, ביל הנטר 
“גליפולי” עוקב אחר סיפורם של אוסטרלים צעירים שיצאו לשרת את האימפריה הבריטית בימי מלחה"ע הראשונה; החל בשלווה הפסטורלית של מולדתם, דרך חווית הגיוס והתגבשות חיל המשלוח במצרים וכלה באותם ימים גורליים בחצי האי הטורקי של שנת 1915 – הקרב הטרגי נגד הצבא הטורקי במהלכו שימשו בשר תותחים בידי מפקדים אנגלים ציניים וחסרי לב. באמצעים ליריים, עם כל העוצמה הויזואלית בה ניחן, מגיש פיטר וויר (“המופע של טרומן”) סרט כואב המפנה אצבע מאשימה כלפי האימפריה הבריטית והאופן בו ניצלה את התמימות האוסטרלית. 
 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום