מגזין מפיק - היתרונות שבהפקת ימי גיבוש לעובדים

היתרונות שבהפקת ימי גיבוש לעובדים

מאת: חדשות 'מפיק' ‏ 27/02/14

יום גיבוש לעובדים עומד לכאורה בסתירה למטרות הארגון, בשל ההוצאה הכספית והפסד יום עבודה – אולם רק לכאורה. יתרונות ימי הגיבוש לעובדים ברורים ומוכחים, עד שאין כיום חברה שמכבדת את עצמה המדלגת עליהם. כתבה ראשונה בסדרה.

יום גיבוש לעובדים עומד לכאורה בסתירה למטרות הארגון, זאת בשל ההוצאה הכספית וההפסד של יום עבודה – אולם רק לכאורה. יתרונות ימי הגיבוש לעובדים ברורים ומוכחים, עד שאין כיום חברה שמכבדת את עצמה המדלגת עליהם. כתבה ראשונה בסדרה.

 
בשנים האחרונות יותר ויותר מעסיקים מבינים את יתרונות עריכת ימי גיבוש לעובדים, וכל חברה שמחשיבה את עצמה מקצה לפחות יום גיבוש אחד או יותר בלו"ז השנתי. יום גיבוש נראה לכאורה כעומד בסתירה למטרות החברה, מאחר שמדובר הן בהפסד של יום עבודה עבור כלל העובדים - מה שמאלץ לעיתים לסגור את המשרד או המפעל ליום שלם, ומן הסתם להפסיד תפוקה – והן משום עצם העלויות הבלתי מבוטלות של הפקת יום שכזה.
 
אולם מדובר בהפסד רק לכאורה. העובדים הם המשאב החשוב ביותר של כל חברה, אשר אם תדע להשקיע בהם – תקבל תפוקה חזרה. היום כבר ידוע כי מדד שביעות הרצון של העובד הוא פרמטר חשוב מאין כמוהו. חברה שאינה יודעת להשקיע ברווחת עובדיה ומותירה אותם ממורמרים – שכרה יוצאת בהפסדה שכן תפוקת העובדים קטנה משמעותית. 
 

שבירת שגרה

היתרונות בימי גיבוש  לעובדים רבים מאוד ועליהם נדבר הפעם. ראשית, יום גיבוש הוא בבחינת שובר שגרה לעובדים, המגיעים בקביעות יום אחר יום לאותו משרד או מפעל, לעבודה שוחקת, מתוחה ומאומצת יותר או פחות. ימי גיבוש מאפשרים להם להתאוורר, לשנות אווירה ולהיטען באנרגיות חדשות לקראת החזרה למשרד, בדומה ליום חופשה או נופש. 

הידוק היחסים

ידוע כי כאשר קבוצה יוצאת יחדיו למשימה או יעד מסוים, מתחזקת בקרב חבריה תחושת השייכות, תחושת ה"ביחד" וחלק מצוות. ימי גיבוש כשמם כן הם, מגבשים בין חברי הקבוצה ותורמים להידוק היחסים הבין אישיים. זו הזדמנות לעובדים לשפר את הקשרים ביניהם ולהתגבש לקבוצה אחת עם מטרה אחת. ולא רק בין העובדים לבין עצמם – גם בין העובדים לצוות המנהלים. התוצאה- אווירה טובה במקום העבודה,המשפיעה לטובה ביחס ישיר על תפוקתו של העובד. ימי גיבוש הנם בבחינת חיזוק כל החוליות המרכיבות את השרשרת כולה – הארגון.  
 

רוח צוות

בשגרה היומיומית ההיררכית במקום עבודה עלולים להיווצר מטבע הדברים חילוקי דעות, מתחים ואף מריבות בין צוות העובדים, מה שעלול לפגום בתפוקה. אין כמו ימי גיבוש כדי להפיג מתחים בין חברי הקבוצה, ולתת להם כלים להתעלות על חילוקי דעות שהיו בעבר ועוד יצוצו בעתיד.
 
בימי הגיבוש העובדים מצויים זה בקרבת זה במצב של רוגע, שלווה והנאה ולא בסיטואציה מלחיצה של מקום עבודה עם כללים והספק שצריך לעמוד בו.זה נותן להם הזדמנות להכיר אחד את השנייה לעומק, היכרות אישית שנמדדת על פי האישיות ולא על פי תפקיד, יכולות או כישורים כלשהם במסגרת מוסדית. העובדים זוכים להכיר את שותפם/תם לעבודה מזוויות שונות שלא הכירו קודם. 

זיקה למקום העבודה

ימי גיבוש לעובדים תורמים להרמת המורל בקרב חברי הקבוצה. העובדים חשים שחושבים עליהם, דואגים לרווחתם ומשקיעים בהם זמן וגם כסף. זה מעניק להם סיפוק שמעריכים אותם ומכירים להם תודה על תרומתם – מה שמביא להכרת תודה מצדם ולתחושת לויאליות. זיקתם למקום העבודה שדאג להם מתחזקת, הרצון לתרום עולה, ויחד עמו גם התפוקה עולה. 
 

להכיר את העובדים

ימי הגיבוש תורמים, כאמור, לא רק לעובדים אלא גם לדרג הניהולי. השהייה המשותפת בשטח באופן בלתי אמצעי מאפשר למנהלים להכיר טוב יותר את העובדים שלהם, ולבחון את יכולות עבודת הצוות שלהם, כישורי המנהיגות אם הם רלוונטיים, קבלת החלטות וכן הלאה. 

מוניטין החברה

עריכת ימי גיבוש, ימי רווחה, ימי עיון ואירועי חברה באופן תדיר תורמת לשם ולמוניטין של החברה, כמי שדואגת לרווחת עובדיה. העובדים נהנים לספר על השתתפותם בימי גיבוש, ולהתגאות בכך שהחברה מעריכה ודואגת להם. בוודאי קל יותר לקלוט עובדים חדשים לחברה כזו.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

אתר מפיק מציג: חבילות

אתר מפיק מציג: חבילות "הכול כלול" עבור ימי כיף וגיבוש

במקום לשבור את הראש ולחפש, ריכזנו בעבורכם 4 מקומות לימי כיף וגיבוש בפריסה ארצית בחבילות "הכול כלול" חסרי תקדים לימי כיף וגיבוש הבא

אתר מפיק מציג: חבילות

אתר מפיק מציג: חבילות "הכול כלול" עבור מסעדות לאירוע עסקי

במקום לשבור את הראש ולחפש, ריכזנו בעבורכם 5 מסעדות בפריסה ארצית בחבילות "הכול כלול" חסרי תקדים לאירועים העסקיים הבאים שלכם.

  אתר מפיק מציג: חבילות

אתר מפיק מציג: חבילות "הכל כלול" עבור מקומות לאירוע עסקי

במקום לשבור את הראש ולחפש, ריכזנו בעבורכם 5 מקומות בפריסה ארצית בחבילות "הכול כלול" חסרי תקדים לאירועים העסקיים הבאים שלכם.

מאחורי הקלעים של עולם ההפקות

מאחורי הקלעים של עולם ההפקות

"אוהבת את האקשן שנמצא לפני כל אירוע. הלחץ מוציא ממני יכולות ריכוז וביצוע גבוהים. הסיפוק האדיר להקים אירוע מאפס מעורר בי גאווה..."

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מארגנים אירוע?

תשאירו לנו את כאב הראש! השאירו פרטים
או התקשרו 073-7030100
* השירות ניתן ללא תשלום