לכבוד פאנל מנהלות הרווחה שיתקיים ביום שני - ראיון מיוחד

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' ‏ 27/02/14

מהו מקורו של עולם משאבי האנוש? איך הדבר בא לידי ביטוי בארגונים של ימינו ומה צופן לנו העתיד? ראיון מיוחד בנושא עם דליה שלו מייסדת ומנהלת השולחן העגול HR.

ביום שני הקרוב תתקיים ועידת Mefik להפקת אירועים ושיווק חווייתי, במסגרתו יעלה פאנל בהשתתפות מנהלות רווחה מחברות מובילות במשק, ביניהן איריס ארז, מנהלת מחלקת אירועים וכנסים, טבע; ענבל שיינפלד, מנהלת רווחה, אינטל; ליאת צימרינג, מנהלת פרט ורווחה, IBM; כרמית שני אוזן, מנהלת רווחה, פרט ותקשורת ארגונית, נובה; רגינה בקלינסקי קורץ, אחראית רווחה, סלקום. לכבוד המאורע, תפסנו לשיחה את דליה שלו, מייסדת ומנהלת השולחן העגול HR, שתנחה את הפאנל המסקרן.
 
לא רבים יודעים זאת, אך תחום משאבי האנוש החל להתקיים בסוף המאה ה- 19, עם התפתחותה של גישת יחסי האנוש בניהול, שחקרה את הדרך להביא למיצוי ויעילות מירבית של העובדים בארגונים באמצעות גישות פסיכולוגיות וסוציולוגיות. עד אותם ימים, יחסי המעסיק ועובדי הארגון נגזרו במובהק מיחסי המרות הפיאודליים שהתפתחו עם השנים ועם המהפכה התעשייתית ליחסי העבודה הקפיטליסטיים הטהורים. המהפכה שהובילה גישת יחסי האנוש בניהול, שהגיע לשיא מחקרי בשנות הארבעים והחמישים של המאה הקודמת, גרסה כי תחום ניהול משאבי האנוש צריך להיות מותאם באופן אישי לכל עובד. מתוך נגזרת זו, במהלך המחצית השנייה של המאה העשרים התפתח תחום ניהול משאבי האנוש כפי שאנו מכירים אותו כיום.
 
ספרי לנו מה מייחד את קהילת השולחן העגול HR?
 
דליה שלו: קהילת "השולחן העגול" HR מהווה פלטפורמה רחבה לשיתופי פעולה, נטוורקינג ושיתוף בידע עם אלפי סמנכ"לים, מנהלים ואנשים בתחום משאבי האנוש, שנמצאים בפורומים ומייצרים שת"פ ברמה היומיומית.
 
זאת ועוד, הפורומים משמשים גם כבית מקצועי בו מנהלים לומדים ממנהלים. "באמצעות הפורומים שלנו, יכולים המנהלים להעלות את הדילמות השונות שהם עומדים בפניהן, ובאמצעות סיעור מוחות שיתופי, להגיע לפתרונות שאולי לא היו מצליחים להגיע אליהם לבדם".
 
קהילת העוסקים בתחום משאבי האנוש, מטבעה, הנה קהילה הפזורה במקומות שונים. זאת בשל האופי התעסוקתי של העובדים בתחום, לצד העובדה כי הם מגיעים לעתים מארגונים מקבילים במשק, ארגונים בעלי אופי שונה, ועוד. השולחן העגול HR, שנוסד בשנת 2011, בא לתת מענה לכל אותם מנהלים ומנהלות, ולהגיש להם בית חם. מדובר בקהילת משאבי האנוש הענפה ביותר בארץ, קהילה שמטרתה העיקרית לייצר נטוורקינג ולהביא להפריה הדדית של חבריה. החזון המרכזי הוא ליצור תקשורת ממשית בין אנשי הקהילה, ובחיבור ממשי של המנהלים, כזה המפרה את כל הצדדים.
 
אבל הפעילות לא מסתיימת כאן. השולחן העגול HR כבר מזמן הפך להיות מוביל דעה בקהילה העסקית. באתר ניתן לפרסם ולמצוא מאמרים מקצועיים.
 
האם קהילת השולחן העגול HR פונה גם לקהלים נוספים?
 
השולחן העגול HR פונה לקהילה העסקית ככלל דרך "קהילת הטאלנטים" (Community Talents), רשת פורומים מקצועיים לאנשי מקצוע וטאלנטים בתחומם, ניהול בכיר, IT, הנדסה, פיננסים, מכירות ושיווק, תפעול ולוגיסטיק פארמה ועוד, מה שמאפשר למנהלים ואנשי מקצוע להיות חלק מקהילה מקצועית בתחומם, דבר התורם ערך אדיר לעשייה מקצועית ובעלת ערך עסקי לארגון ולחברה מתוך שת"פ הנרקמים בה.
 
האם ישנם מפגשים המתקיימים גם מחוץ לגבולות המדיה?
 
אחד היתרונות בחברות בפורום, היא הפילוח הרחב שלו ויצירת קהילות הומוגניות, המאפשרות מפגשים מקצועיים בסגנון השולחן העגול מחוץ למדיה. לדוגמה, בין הפורומים השונים ניתן למצוא את הפורום "מנהלים בכירים במשק" ב-LinkedIn, בו מתקיימים מפגשי מסטרמיינד בין מנהלים בכירים המתקיימים בארגונים השונים במשק, הנותנים להם הזדמנות להתוודע, להיעזר האחד בשני, לשתף ולחלוק בידע ובנוסף לקבל פרספקטיבה רחבה ופתרונות בדילמות וקונפליקטים ניהוליים ונטווקינג במובן העמוק של המילה.
 
מה הפעילות שאת גאה בה במיוחד?
 
אחת הפעילויות הקהילתיות אותם מובילה קהילת השולחן העגול HR היא ניהול רשת פורומים למשרות פנויות ע"פ נישה שמרכזת פעילות מתוך מטרה לסייע למחפשי עבודה וטאלנטים בתחומם ולקשר אותם עם מנהלים מגייסים ברשת.
 
 
"נושא שקרוב לליבי במיוחד", מספרת דליה שלו, "אותו אני מקדמת באופן אישי, הוא נושא גיוס בני 40+ כשהמטרה היא להעלות לרמת המודעות ולעשייה מקדמת בנושא במסגרת זו, ותפיסה שסוגיה זו נוגעת לכולנו וכי גם העובדים בני העשרים והשלושים של היום הם בני הארבעים של המחר. אני מקיימת דיונים, מעלה מאמרים ופוסטים באתר מתוך מגמה להעלות באופן תמידי את הנושא גם בקרב מנהלים ומקבלי החלטות בארגונים השונים, במסגרת הפורומים למשרות פנויות תוכל לראות גם את הפורום "עובדים עם ניסיון פלוס".
 
בתוך כך הייתי נוכחת בהקמת השדולה לגיוס בני 40+  "עובדים עם פלוס", אותה יזמו חברי הכנסת איתן כבל ואראל מרגלית, המנסים לקדם את שינוי התפיסה בהעסקת צעירים ובתפיסתי הדבר אינו מובן, שהרי אותם ארגונים מכשירים אותם לתפקידים השונים תוך ניצול משאבי החברה, כאשר מנגד, ניתנת האפשרות להעסיק עובדים בעלי ניסיון בתחום, אשר אינם דורשים הכשרה מיוחדת.
 
דיון זה מהווה דוגמה מובהקת לתפקידם של מנהלי משאבי האנוש בימינו. התפקיד החשוב הזה כבר מזמן לא מסתכם בניהול המצאי והמלאי של משאבי החברה, כי אם גם בהובלה ובניהול של רווחתם של העובדים, ויצירת סינרגיה מפרה הנוצרת בין רווחתם של העובדים ותרומתם לארגון.
 
כך גם בפאנל הרווחה אותו הנחיתי בכנס מנהלי משאבי אנוש ורווחה האחרון של A. FOROM, בו השתתפו מנהלים מהארגונים המובילים במשק וח"כ איתן כבל בפאנל ייחודי מסוגו, בו הועמד נושא גיוס בני 40+ לראשונה בקדמת הבמה. לדעתי זהו הישג וצעד נוסף להשגת המטרה.
 
שני דיונים מרתקים נוספים, יעלו במסגרת ועידת Mefik להפקת אירועים ושיווק חווייתי שתתקיים בשבוע הבא בתל אביב. הראשון נוגע בכוחה של הרווחה במיתוג פנים ארגוני ושימורם של העובדים. השני צפוי לגעת בקשר הסינרגי הקיים בין מנהלי הרווחה ובין הספקים השונים בתחום עולם האירועים, תוך ראיית הספק כשותף בתהליכים אותם מובילים השניים תוך חיבור למטרות ולתרבות הארגון.
 
כיום, לאחר מספר שנים של פעילות, השולחן העגול HR מאגד בתוכו תפוצה של למעלה מ- 25,000  חברים ברשת הפורומים שלו, המעניק שירות חינמי לקהילת המגייסים, ומהווה מקור גיוס נרחב למאות מנהלים ומגייסים בתחום.
 
מצגת מתוך ההרצאה של דליה שלו- כנס הגיוס השנתי 
 
במסגרת שיתוף הפעולה של השולחן העגול HR עם ועידת Mefik להפקת אירועים ושיווק חווייתי, תנחה דליה שלו פאנל בהשתתפות מנהלות רווחה מחברות מובילות במשק תחת הכותרת "מקומה של הרווחה בארגונים המשתנים".

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום