מפיקים עם נשמה

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' ‏ 19/02/14

מה עושה חבורה של צעירים שרוצה לעזור ולתרום לחברה? מקימה עסק חברתי מניב. על סיפור ההצלחה של קבוצת ZE.ZE

מה עושה חבורה של צעירים שרוצה לעזור ולתרום לחברה? רוב הצעירים בימינו לא לוקים במודעות חברתית גבוהה מדי, אך גם אלה אשר כן מעוניינים לעזור מוצאים את עצמם בסופו של דבר ממיינים בגדים משומשים במקלטים של ויצ"ו במקרה הטוב, או נדחים על ידי העמותות השונות, שלא מצליחות למצוא להם שימוש נאות.

במקרה של קבוצת ZE.ZE, לעזור לקשישים לעבור את הכביש ולאסוף מוצרי מזון לא היה מספיק. הכל התחיל כאשר אחד מחברי הקבוצה נתקל במצבם העגום של קשישים ביפו, בימי שנת השירות שלו. על מנת לאסוף כסף ולעזור לרכוש ציוד, אסף את חבריו וביחד התחילו להפיק מסיבות קונספט מיוחדות, שכל הרווחים מהן הוקדשו לרווחת הקשישים. המסיבות האלו צברו תאוצה, ומהר מאוד מסיבות שמשכו בהתחלה 200 משתתפים, גדלו למימדי ענק ומשכו אלפי משתתפים.

במסגרת ההפקות הללו התגבשה קבוצת ZE.ZE, שחבריה מעדיפים להישאר מאחורי הקלעים, קבוצה הפועלת בימים אלה כעסק חברתי מניב, המפיקה פרויקטים חברתיים שמצליחים לא פעם לתפוס את עינה של התקשורת ולקנות לעצמה שם של איכות. המטרה המרכזית של הפעילויות של הארגון, אותה היא משיגה בהצלחה באמצעות הפעילויות השונות, היא גיוס כספים למטרות חברתיות תוך חשיבה מחוץ לקבוצה. במקום להתדפק על דלתותיהם של ארגונים שונים ולנסות לגייס תרומות, אנשי הקבוצה מצליחים לייצר מוצרי איכות, אותם הם מציעים למכירה, וכך מועילים בסופו של דבר לחברה בלי להיכנס לתלות בתרומות שונות.
 
הפעילות המוכרת ביותר של הארגון היא זו שזכתה לשם 'פילהרמונית הרחוב', במסגרתה איגדו אנשי הקבוצה 13נגני רחוב לכדי הרכב מוזיקאלי מקצועי שזכה לסיקור נרחב לאחר שהופיע עם אמנים מובילים, ביניהם ברי סחרוף, קרולינה, אהוד בנאי, אפרת גוש ועוד.
 
מאז יצא הפרויקט לפועל לפני כשלוש שנים, הופיעו חברי פילהרמונית הרחוב בלמעלה מ- 100 הופעות באירועים פרטיים ועסקיים.
 
 
פרויקט חברתי נוסף של הקבוצה הוא הפרויקט "אנשים שבדרך כלל לא מרצים"-  אשר מציע ערב שנתי של הרצאות קצרות בסגנון "TED" אשר מעניק במה לסיפורים השקופים שמסביבינו, אלה אשר לא מקבלים בדרך כלל את הבמה לה הם ראויים, ולנקודות מבט שונות בחברה. 
 
במסגרת הפרויקט, מציע הקבוצה לבנות ערבים ייעודיים זהים לאירועי חברה.
 
 
פעילות נוספת היא מפעל ההדפסה ZOT ZOT המעסיק אסירות משוחררות ונעשה בשיתוף עם הרשות לשיקום האסיר. הנשים עובדות יחד עם מעצבים ואמנים צעירים ויוצרות מוצרים שלהם ומוצרים ממותגים לחברות בהזמנה אישית.
 
אנשי הקבוצה יציגו במסגרת ועידת Mefik להפקת אירועים ושיווק חווייתי כיצ ניתן לתרום לקהילה באמצעות יצירת הפקות רווחיות עם מטרות חברתיות.
 
ועידת Mefik מופקת על ידי חברת Catch D I
 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום