סערה סביב השתתפותו של אייל גולן בפסטיבל הנשים

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' ‏ 03/02/14

הפסטיבל, שייערך בסוף השבוע הקרוב בהפקת 'שרית הפקות' ובחסות עיריית אילת, מושך בשבוע האחרון חצים רבים מצד מתנגדים להשתתפותו של הזמר.

סערה רבתי סביב השתתפותו של אייל גולן בפסטיבל הנשים בסוף שבוע הקרוב. הפסטיבל, המתקיים מזה 11 שנים בהפקת 'שרית הפקות' ובחסות עיריית אילת, ייערך בין התאריכים 6-8/2 במספר מלונות ברחבי אילת, ומיועד (כמתבקש משמו) לנשים בלבד.

בשבוע האחרון מתחילה להישמע ביקורת רבה בתעשייה על השתתפותו של הזמר אייל גולן, זאת בעקבות פרשת הקטינות שהעיבה על שמו. הפצצה נפלה מיד עם הפרסום אודות השתתפותו של הזמר בפסטיבל ביום שלישי האחרון. מיד עם פרסום הידיעה, הודיע העיתונאי גיא מרוז, שהיה אמור להרצות באירוע לצידה של אורלי וילנאי, כי הוא מבטל לאלתר את השתתפותו בפסטיבל.

אך הוא לא הסתפק בביטול, וקרא לכולם למחות על השתתפותו של אייל גולן באירוע שאמור להוות במה להעצמה נשית. כך כתב מרוז בעמוד הפייסבוק שלו- "חברים אנחנו צריכים את עזרתכם. התברר לנו שאנחנו מופיעים- אורלי ואני – בפסטיבל להעצמה נשית באילת ולצידנו לא אחר מאשר אייל גולן! אנחנו כמובן ביטלנו את השתתפותנו אבל צריך עכשיו עוד כוח ציבורי כדי לגרום לפסטיבל לבטל את נוכחותו השוביניסטית של הזמר הזה בפסטיבל למען נשים. גם קטורזה מופיע שם גם מירי מסיקה גם צופית גרנט – אנחנו מבקשים מכם להפעיל את כוחכם העצום ברשת ולמנוע את זה. זה איננו חרם זו בקשה הגיונית ממי שאולי לא היה פלילי אבל היה כל השאר – לא להופיע באירוע להעצמה נשית!".
 
 
 
אבל וילנאי ומרוז אינם היחידים האמורים להשתתף באירוע בסוף השבוע הקרוב. ליאור נרקיס, מירי מסיקה, ישראל קטורזה, שלישיית מה קשור, ענת הראל, צופית גרנט ומשתתפים נוספים עדיין לא שחררו אף הצהרה רשמית על ביטול השתתפותם בפסטיבל. 
 
לקריאה לביטול ההשתתפות באירוע הצטרפה גם מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות לנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, שאמרה כי "לא יעלה על הדעת כי זמר שהתנהג אל בחורות צעירות, קטינות – כאל חפץ ושעשוע לסיפוק צרכיו המיניים, ניצל את תמימותן ואת הערצתן אליו - יופיע בפסטיבל להעצמת נשים. גם אם גולן לא הואשם בפלילים – ההתנהגות שלו הייתה מחפירה, מעוררת גועל ומן הראוי שישלם מחיר על מעשיו".
 
מנגד, יש כאלה שמעבירים ביקורת על עיתוי ביטולם של גיא מרוז ואורלי וילנאי. לדבריהם, תוכניית הפסטיבל הייתה ידועה חודשים רבים לפני הפרסום ביום שלישי האחרון, וכי הביטול הנוכחי הנו פופוליסטי בעיקרו.
 
אז איך ייגמר הסיפור הזה? רוב הסיכויים שבקול ענות חלושה. אבל בינתיים, נסו לחשוב בעצמכם, האם הייתם משתתפים באירוע העצמה נשית שצל שחור כזה מעיב עליו?

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מקומות להרמת כוסית לפסח

מקומות להרמת כוסית לפסח

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

האטרקציות החדשות באילת

האטרקציות החדשות באילת

לאחר שהעיר אילת התחדשה בשדה תעופה בינלאומי "רמון", החלה עיריית אילת לעבוד באופן רשמי על פרויקט פינוי נמל התעופה, במטרה להפ

אוטומוטור 2019

אוטומוטור 2019

במהלך חול המועד פסח תערוכת הרכב של ישראל תחזור לגני התערוכה בשנה ה - 31 לקיומה, ותציע חוויה עמוסה בכוכבות מוטוריות ופעילויות לכל ה

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב

צמאה תל אביב - הפסטיבל המצליח לראשונה בתל אביב, עם שולי רנד, נתן גושן, שי צברי ואברהם פריד, האנגר 11 נמל ת"א, 17-18 במרץ‬

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר ותיאום פגישה

שדות חובה *

X

מתכננים אירוע?

תנו לנו למצוא עבורכם את הספקים המושלמים
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם * השירות ניתן ללא תשלום