השכרת מחשב נייד
צריך לשכור מחשב? אל תשכור לפני שתקרא מאמר זה
 
לפני נסיעת עסקים או טיול, חשוב לדעת מראש מהם הצרכים שלנו בכל הנוגע למחשב נייד ועל מה אנחנו לא מוכנים לוותר. במאמר זה נתמקד בהשכרת מחשב לנסיעת עסקים או טיול.
1.   גודל המסך- כל ס"מ בגודל המחשב מוריד את משקלו וגודלו באופן משמעותי ולכן עליך להתאים את המחשב שיתאים לצרכיך .
אם אתה עומד להסתובב עם המחשב ולגלוש להנאתך באינטרנט, קח מחשב קטן. הוא לרוב יספיק לך והוא זול יותר להשכרה. החיסרון שלו הוא שהמסך קטן ולרוב המחשב גם חלש ולא יעמוד בפעולות מורכבות כמו משחקים. לעומת זאת אם אתה רוצה להשכיר מחשב על מנת לראות סרטים, לשחק משחקים או סתם להעביר לילדים זמן בחדר, עדיף שתיקח מחשב עם מסך גדול. כך גם כולם יוכלו להינות יחד ובמסך גדול יותר ולרוב מחשב מסוג זה יכול גם להריץ משחקים (לפחות הפשוטים). החיסרון הוא כמובן בגודל ובמשקל -  שיקול חשוב בעיקר כשמודבר בטיול  לחו"ל .
 
2.  סוללה – חשוב מאוד לבדוק כמה זמן הסוללה מחזיקה. אינך רוצה שהמחשב יכבה באמצע מצגת עסקית או ישיבה חשובה .
הסוללה הינה מוצר מתכלה, כלומר - נחלש במהלך השימוש ולכן חשוב לבדוק מראש לכמה זמן הסוללה מספיקה.
זמני סוללות נעים בתווך של בין שעה ל -12 שעות עבודה. בדוק כמה זמן אתה צריך והזמן מחשב עפ"י צרכיך. 
 
3.  גודל דיסק קשיח -  גודל דיסק קשיח הוא פרמטר שלרוב נשכח, אך הוא חשוב מאוד. אם אתה יוצא לחופשה או עומד להשכיר מחשב חלופי לתקופה ארוכה, שים לב שהדיסק הקשיח מספיק לך . אם אתה עומד להעביר נתונים ממסרטה או ממצלמה דיגיטלית במהלך ההשכרה, בדוק לכמה שטח נתונים אתה צריך ודרוש מחשב בהתאם.
·  הערה- תמיד אפשר להוסיף דיסק נייד חיצוני לצורך הגדלת שטח האחסון, אבל חשוב לזכור כי זה מסרבל קצת את העניין.
 
4.  מסך מבריק או מט - מסך מבריק הינו המסך הנפוץ ביותר כיום. היתרון שלו הוא שהתצוגה בו יפה וחיה יותר.
החיסרון הוא שהוא גם מחזיר השתקפויות ולכן אם אתה עומד להסתובב איתו בחוץ, קח מחשב עם מסך מט.
אם המחשב נשאר בחדר אפשר לקחת מחשב עם מסך מבריק.
 
5.   מטען – מטען הוא פריט חשוב ביותר למרות שכיום המטענים מגיעים לרוב ממותגים אוטומטית ומתאימים לכל סוגי השקעים והחשמל בעולם. שים לב ובדוק שהמטען שאתה לוקח מתאים לחשמל שבאותה המדינה ובדוק שיש לך מתאם מתאים לשקע החשמל באותה המדינה.
 
6.      חיבור לאינטרנט- אם אתה צריך, ניתן להוסיף net stick  שזהו בעצם מודם סלולארי המאפשר חיבור וגלישה לאינטרנט מכל מקום. שים לב  - מודם סלולארי שהושכר בארץ, לא בטוח שיתאים לחו"ל. עליך לוודא שיש חבילה מתאימה למדינה הספציפית שאליה אתה נוסע וכמובן חשוב לבדוק מחירים ואת אופן החיוב ( לפי יום או לפי נפח גלישה).
 
7.      מצלמה – כמובן שאם אתה צריך ומעוניין להיות מחובר דרך  SKYPE או כל תוכנה דומה, בדוק שהמחשב מגיע עם מצלמת אינטרנט מובנית.
 
8.      תוכנות  - חשוב מאוד לבדוק באילו תוכנות אתה עומד להשתמש ולהתקינם מראש. זה חוסך זמן יקר .

באדיבות: נייט נט - מומחים למחשוב אישי ועסקי

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך