כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"יש מי שהיו מעדיפים שמרכז הירידים ימשיך להיות גוף עירוני מנומנם"

מאת: יוסי חטב, חדשות 'מפיק' /
12.12.2011
/ 16:37

בגיל 34 פתח עו"ד אמיר תמרי, מאנשי אמונו של שר הביטחון כיום אהוד ברק וראש לשכתו בדימוס, ברומן מתגלגל עם מה שקרו פעם "גני התערוכה". רומן שהפך לקשר מחייב ומשרד שנהיה לבית שני.

 

כיום, כשהוא בן 46 ומנהל במקביל חיי משפחה ענפים (נשוי+5, תושב כוכב יאיר), תמרי כבר עם רגל וחצי בחוץ ומגשש הלאה לסקטור הפרטי, כך לדבריו. תהליך בחירת המנכ"ל החדש אמור להסתיים בעוד כחודשיים לכל היותר.

 

אפשר להעריך או לבקר אותו נחרצות. אבל המספרים מראים שהמנכ"ל הכמעט-לשעבר משאיר אחריו "מכונה לייצור כסף". במילים אחרות – אחת החברות העסקיות הרווחיות ביותר בישראל. תמרי יודע את זה היטב, ולא מתבייש לנפנף בנתונים מול כל מי שעיניו בראשו.

 

"אני בוחן כמה הצעות בתחום הפרטי, לא הממשלתי ולא העירוני", אמר היום (ב') בשיחה עם חדשות 'מפיק'. "בתקופתי, החברה השקיעה כחצי מיליארד שקלים בתשתיות והגיעה לרווחים של עשרות מיליוני שקלים מדי שנה. עברנו תהליכי הבראה ומחברה עירונית מנומנמת הפכנו לחברה עסקית. ביתן 2 בבנייה, ביתן 10 בתהליכי שיפוץ. המקסידום נפתח".

 

בימים בהם "שיח נשים" עלה לסדר היום התקשורתי, אצלו דומה שמדובר באג'נדה. "בניתי שבט ניהולי של מנהלות מוכשרות שימשיכו להוביל את החברה", רומז תמרי לעתיד יורשיו. "קידום נשים מנהלות הוא חלק מתפישת עולם שלי".

 

זה נשמע שמכאן אפשר רק לרדת.

"אני אחרי 12 שנה מרגיש שהחברה ממשיכה להיות מרתקת אבל נכון לי יותר לפנות לסקטור הפרטי".

 

יש סיכוי שנראה אותך בטווח הרחוק יותר שוב בפוליטיקה?

"ממש לא. את הפרק הציוני כבר תרמתי בצעירותי".

 

אופי התפקיד שלך קשר לך דימוי של אדם חזק, לטוב ולרע. כזה שמתנהל כמונופול שמשחרים לפתחו, דבר שמשך אש ממפיקי תערוכות אבל גם מאחרים שנושמים עכשיו לרווחה כנראה. איך אתה מתייחס לזה?

"לאורך השנים, באופן טבעי, כשחברה מרוויחה זה בא על חשבון התנהלות פחות תקינה בעבר. ברגע שאתה מתעקש לנהוג לפי מנהל תקין ולא לוותר - יש כאלה שפחות הקפידו איתם בעבר -  אנחנו הקפדנו על הכללים. הם היו מעדיפים שמרכז הירידים ימשיך לפעול כגוף עירוני מנומנם. בנוסף, כל רווחי החברה לא יצאו החוצה אלא חזרו ללקוחות בדמות השקעה בביתנים חדשים.

 

"דאגנו להוציא רישיונות עסק, להקל על חיי המפיקים, להביא מופעי מוסיקה. ביטלנו גם רגולציה שהייתה בעבר, והיית לא חוקית, ואפשרנו לעשות תערוכות ואירועים.

 

"לכן מטבע הדברים אם אתה לא עושה כלום אתה לא סופג ביקורת. זה לגיטימי. אנחנו קשובים אליה, לא מחויבים כלפיה אבל לפעמים גם אנחנו מיישמים חלק מהדברים".

תגובות
התקבלו 4 תגובות
1.  אמיר תמרי מלך !
2.  אמיר תמרי
3.  עכשיו הזמן לצאת לזירה הבינלאומית
4.  אמיר נשאר אמיר - פמיניסט אבל מחזיק "שבט" של בנות...