כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

אקספו-ארדואן: הטורקים מתים על תערוכות מסחריות

מאת: יצחק שלו /
29.11.2011
/ 11:07
התנצלות על המשט או לא, תודו שלא ידעתם: בטורקיה מתקיימות מדי שנה כ – 1,500 תערוכות וירידים, שבחלקן הגדול מיועדות למשוך יצרנים מחוץ לטורקיה להצגה בהן.
 
באיסטנבול לבדה מתקיימות בשנה כ – 900 תערוכות, שבחלקן חופפות בנושאים ואפילו - במקרים מסוימים - גם בתאריכים.
 
אבל לא רק באיסטנבול. ברחבי המדינה נספרו 44 ערים בהן מתקיימת פעילות "אקספוטיבית". לחגיגה צורפו גם הערים אנקרה ( כ- 75 ), איזמיר (90) בורסה (85) אנטליה (60) קוניה (50) אדנה (40) ועוד.
 
באיסטנבול פועלים עשרות מארגני תערוכות שחלקם אף מחזיקים במרכזי תערוכות משלהם, מה שמעודד אותם לקיים אירועים, גם אם אין להם הצדקה כלכלית מיידית.
 
אבל לא רק הם מניעים את תעשיית התערוכות המקומית. גם גורמים זרים משתתפים בחגיגה. בעיקר מארגני תערוכות מגרמניה, שמייצאים לטורקיה את המותגים הבינלאומיים שלהם.
 
ציניקנים נוהגים לומר שזה לא משנה היכן הגרמנים מקיימים את התערוכות שלהם, אם בגרמניה אם בטורקיה, בשני המקרים מרבית המבקרים הם טורקים.
 
 
תערוכות זהות במקביל
 
כך או כך, קורה לעתים ששלוש תערוכות באותו נושא מתקיימות באיסטנבול באותם ימים והמציג הבינלאומי מוצא עצמו בהתלבטות, באיזו מהן להשתתף. לפעמים, ההחלטה היא לא להציג וכך ריבוי התערוכות פועל כבומרנג.
 
המעניין הוא שהמצב הזה אינו חדש. הוא נמשך כבר שנים ובאופק לא נראה סדר אפשרי. מה שהיה הוא שיהיה. ואולי קורה שם משהו שאנחנו לא מבינים, שהרי אם זה היה גרוע, זה היה פוסק. לא?
 
 
* הכותב מייצג בישראל את מרכז התערוכות TUYAP באיסטנבול.
תגובות
אין תגובות למאמר