כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

שיר למעלות: "דוקאביב גליל" - בסוף החודש במעלות-תרשיחא

מאת: חדשות 'מפיק' /
08.11.2011
/ 9:58
הוורסיה הצפונית של פסטיבל הסרטים התיעודיים הוותיק, "דוקאביב גליל" תתקיים בסוף החודש (28/11) ותימשך חמישה ימים במעלות תרשיחא.
 
דוקאביב גליל הוא יוזמה המופקת על-ידי הנהלת פסטיבל דוקאביב, בשיתוף עם העיר המארחת. מארגניו אומרים כי הפסטיבל נולד "מתוך רצון לשים את הדגש על הפריפריה החברתית והגיאוגרפית. אנו מפגישים יוצרי דוקו עם קהל צופים שהולך וגדל מדי שנה, שעה שמרבית הסרטים משקפים סיפורים מרתקים שמקורם באותה פריפריה".
 
השנה יוקרנו במסגרת הפסטיבל 35 סרטים, בהם שניים בבכורה: "ילדים מסוכנים", סרטו של עמית גורן. זהו סיפור על עברייני אלימות במשפחה, המטופלים בשיטה מאתגרת ומורכבת כדי לעקור את הדחף לאלימות"; ז'ירה – סיפורו של אמן בדואי תושב רהט בנגב, המנסה במשך ארבע שנים לפגוש את אמו ומשפחתו החיים בעזה.
 
 
 
אירועים נוספים בפסטיבל:
 
"פיצ'ינג חברתי" יוזמה ראשונה מסוגה של דוקאביב בשיתוף קרן גשר שבמסגרתה יתקיים במהלך הפסטיבל אירוע פיצ'ינג שמטרתו להפגיש יוצרים דוקומנטריים עם פעילים, קרנות, עמותות וארגונים חברתיים ולקדם שיתופי פעולה ביניהם.
 
בכורה לסרט הדוקומנטרי השיתופי הראשון בגליל: "הגליל ביום אחד" סרט שהופק במיוחד עבור הפסטיבל, המורכב מחומרים מקומיים שצילמו תלמידים רבים תושבי הגליל והסביבה. חומרים אלה נערכו לסרט המציג את זווית המבט המיוחדת של צעירים תושבי האזור על סביבתם הקרובה. שיתוף פעולה של דוקאביב עם בית הספר לעריכה "ג'אמפ קאט".
 
תחרות אוכל ביתי בשיפוטו של אייל שני - האוצרות הנחבאים אל הכלים במטבחים במעלות תרשיחא והסביבה מובאים אל קדמת הבמה. בתום התחרות יוקרן הסרט "ג'ירו חולם על סושי".לאחר התחרות יוקרן הסרט "גי'רו חולם על סושי".
 
"שפת הרחוב" סדנה מיוחדת של אנשי התוכן של הסדרה "רחוב סומסום", המיועדת לסטודנטים ואנשי מקצוע ובה תידון השאלה איך מתווכים את המציאות הישראלית המורכבת לקהל מגוון של ילדים מכל המגזרים. לאחר הסדנה יוקרן הסרט "להיות אלמו".
 
"עם ישראל חי" תערוכה שתוצג במרכז לאמנויות במעלות ובה צילומיו של הצלם לבקה המציגים כתובות גרפיטי שרוססו על קירות ברחבי הארץ. בערב פתיחת התערוכה יוקרן סרטו השערורייתי של אמן הרחוב בנקסי "אקזיט דרך החנות".
קולנוע מאבק: "דוקאביב גליל" מארח את "קולנוע מאבק" שקם כחלק ממחאת האוהלים של הקיץ. בתום ההקרנות יתקיימו שיחות עם היוצרים, הדמויות ואנשי המפתח של המאבק. במסגרת זו יוצגו הסרטים "שמעת על הפנתרים השחורים?" של ניסים מוסק, והסרט "שביתה" של אסף סודרי ואמיר טואזינגר.
 
הקיבוץ – הקרנה של פרק בסדרה התעודית על התנועה הקיבוצית. בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם מודי בר און וענת זלצר יוצרי הסדרה.
 
זכרונות משפט אייכמן – הקרנה מיוחדת לסרטו של דוד פרלוב שעבר רסטורציה. בשיתוף עם יד ושם והערוץ הראשון.
 
דודו טסה בהופעה וסרט - הקרנה של הסרט "עיראקנרול" על דוד טסה ולאחריה הופעה של הזמר.
 
סדנאות אנימציה לילדים - בית הספר לעורכים ואנימטורים Jump Cut בשיתוף פסטיבל "דוקאביב גליל" יפעילו סדנת אנימציה פעילה לילדים, המעניקה למשתתפיה התנסות חוויתית ביצירה של אנימציה.
 
פרויקט מדברים דוקומנטרי ממעלות-תרשיחא: הקרנה חגיגית למקבץ סרטים תיעודיים קצרים שהמציגים דמויות וגיבורים שכולם פועלים בגליל שנעשו במסגרת מרכז רב תרבותי docuVillageבתרשיחא : "על קו תרשיחא- חאלב-יחיעם" ," גלגל וציר" ,"מפגש בין קוים מקבילים" ו"קטלוני יא דרוז" - לאחר ההקרנת הסרט  יתקיים מופע רוק אתני של להקת דרוז המופיעה בסרט בהיכל התרבות במעלות. (סינופסיס הסרטים בהמשך הקומוניקט)
 
סקייט אוף מיינד בימוי: קרין קיינר ,הקרנה מיוחדת לתיכוניסטים מבתי ספר ערביים ויהודים לסרט המספר את סיפור אהבתם של אלינה ומוחמד אלוף הסקייטבורד,
 
וסיפורם של חבורת הסקייטרים שחיים בשולי הבטון התל אביבי ומסתכלים על העיר מגובה הריצוף.
תגובות
אין תגובות למאמר