כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מוסיקת עולם לחוף הכנרת: פסטיבל "סולם יעקב" במהדורת החורף

מאת: חדשות 'מפיק' /
08.11.2011
/ 9:38
הפסטיבלים המוסיקליים המזוהים עם סגנונות פחות פופולאריים מהמיינסטרים הלעוס, הולכים ומאמצים לעצמם בשנים האחרונות "גרסאות חורף" אינטימיות. זאת, במקביל להפקה המרכזית בעונת הקיץ.
 
כך קורה עם ג'אז בים האדום מזה כמה שנים. הקדים אותו פסטיבל מוסיקת העולם "סולם יעקב", שהפקת החורף שלו תתקיים בפעם השמינית במהלך סוף השבוע הראשון של דצמבר הקרוב.
 
האחרון הוא הפקה פרטית, שהחלה לפני 36 (!) שנה באופן ספונטני במלון נוף גינוסר שלחוף הכנרת והתגלגלה לכדי אירוע מהודק וממותג מוסיקלית. מפיקים אותו בני הזוג יהודית ומנחם וינגרד מקצרין. ""מה שהתחיל כרצון לייצר לנו ולחברינו חוויה מוסיקלית המוכרת לנו מארצות-הברית ואירלנד, גדל עם השנים ואנו עסוקים בו עתה לאורך כל השנה", הם מספרים.
 
יהודית מנהלת את שני הפסטיבלים, אחראית לבניית התוכנית, לקשר עם המוזיקאים מהארץ ולתכנון הכללי. מנחם, עורך ומגיש התוכנית "שומעים עולם" ברדיו קול הגליל העליון, 105.3 FM, הוא היועץ המוזיקלי של הפסטיבל. הוא מנחה את הבמה המרכזית ביום שישי ואחראי על הלוגיסטיקה והשיווק. שלושת ילדיהם הבוגרים נעמי, רפאל וגבריאל נרתמים לעזרה בשבוע של הפסטיבל.
 
על הבמה המרכזית יופיעו הרכבים של פולק אמריקאי, מוזיקה אירית, מוזיקה צועניתומוזיקת עולם מהארץ ומחו"ל וכן יערכו במתחמים שונים במלון מגוון פעילויות כגון סשן אירי, סדנאות לריקודי עם איריים ואמריקאיים, ג'אם סשנים, במה פתוחה ופעילויות נוספות לכל הגילאים.
 
 
 
 
אמני הפסטיבל
SOPHIE LAVOIE  &   FIACHRA O’REGAN
צמד צעיר מאירלנד. סופי לאבוי נולדה בקוויבק,(המחוז "הצרפתי" של קנדה) ופיאכרא נולד באירלנד. המוזיקה שלהם משלבת בין המסורת הקלטית לבין המוזיקה המסורתית העתיקה של הצרפתים, שהיגרו לקנדה. סופי מנגנת בכינור ופיאכרא מנגן לסירוגין בחמת חלילים, במנדולינה, ובקונצרטינה.
 
LA VACHE QUI RIT הפרה הצוחקת מוזיקה בלקנית וצוענית ועממית עם השפעות מרחבי הגלובוס מארצות הבלקן ועד להודו, תערובת של שפות, מיקצבים וטעמים שונים ומשונים עם עדי ארנון בגיטרה וקולות, אסף לוינבוק באקורדיון וקולות, מעיין כרמלי בכינור, פרנסואה מרטינז בכינור, קלרינט וקולות, ניצן פרי בגיטרה באס וקולות ולב אלמן בכלי הקשה.

סוניטה סטניסלאו, נבלאית בינלאומית, מהבולטות בישראל המתמחה במוזיקה קלטית.
 
שי טוחנר וחברים מארח את דיאן קפלן – מוזיקה קאנטרי, פולק אמריקאי וגוספל

אקו 3 – מפגש בין שלושה יוצרים המנגנים מוסיקת אתנו- ג'אז מקורית מלאת הומור ורגש. השילוב המיוחד בין הקונטרבס (גלעד אפרת), הגיטרה (רמי יוספוב) והכינור(דניאל הופמן) יוצר את הצליל המקורי והייחודי של ההרכב.

שון אלטמן, סטנדאפיסט יהודי צעיר ובולט מניו יורק.

מורן מגל – זמרת יוצרת ופסנתרנית, שרה ומנגנת רוק, פולק ובלוז בעברית ובאנגלית עם הגיטריסט עופר פנק.

חבורת אטומיק – פולק ישראלי – ירון פישמן בגיטרה ויוקללי, תום קלנר בצ'ילו, ניב הרמתי במלודיקה ומירב מירון בקונטרבס – וכולם שרים.

האונסטרונג הירוז – שירי פולק מסורתיים מצפון אמריקה בליווי גיטרה, דלצימר וכינור
 
תגובות
אין תגובות למאמר