כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

המעבדה - ניסויים בקד"מ בבני אדם

מאת: אלכס שר /
25.10.2011
/ 12:39
זרקו להם עצם
 
איך פונים לקהל יעד ממוקד בעל מאפיינים זהים ומספרים להם על המוצר שתפור בדיוק לצרכים שלהם? אין תשובה חד משמעית שיכולה לשמש כמודל לחיקוי בסיטואציות מהסוג הזה. יהיו כאלה שנטייתם תהיה לכיוון של כלים יותר מסורתיים כמו שימוש בפלאיירים, מיילים ממוקדים או אפילו חזרה לשיטה הטובה והמוצלחת של כל הזמנים – D2D (מדלת לדלת). לעומת זאת, יהיו כאלה שיעדיפו שיטות יותר נועזות ומהפכניות כמו שימוש בטכניקות של שיווק גרילה.
 
Hertz בשבדיה עמדו בפני דילמה לא פשוטה. היה להם שירות חדש שביקשו להציע לבעלי כלבים שרוצים לשכור רכב אבל לא ידעו כיצד לפנות לאנשים האלו ישירות בלי לבזבז משאבים על פיזור אמצעי השיווק.
 
הם העמידו את עצמם במקום בעלי הכלבים ונכנסו לנעליהם על מנת להבין את הצרכים שלהם. הפתרון היה פשוט אך יעיל מאוד ביחס לתקציב שעמד לרשותם. כל מה שהיה צריך לעשות זה לפזר עצמות  לכלבים בשבילים המרכזיים שבהם מטיילים בעלי הכלבים עם חיות המחמד שלהם ולהוסיף מסר שיווקי קצר אשר מזמין אותם לנסות את המוצר של Hertz, שעונה לצרכים של בעלי הכלבים בצורה מושלמת. 

 

אמנסטי נלחמת בקדאפי גם לאחר מותו
 
מנהיג לוב מועמר קדאפי נקבר רק היום (ג') במיקום סודי במדבר, לאחר שנתפס ונרצח בידי המורדים. מותו הוכרז לאחר שכוחות המורדים השתלטו על עיר הולדתו. 
 
להלן קמפיין של אמנסטי הנלחם נגד הדיקטטורה של הרודן הלובי. 

המעבדה

 

ראש דלעת, כרס בירה
 
לא אחת אנו נתקלים בפרסום שמנסה להיות רלוונטי לתקופה ועושה שימוש באלמנטים שונים של החגים. בתקופה האחרונה ראינו כמה דוגמאות לא מוצלחות במיוחד, אפילו די חובבניות הייתי אומר.
 
הנה דוגמה מצוינת לשלט שעשו בקנדה למותג גינס, לקראת חג ה"הלואין". אין יותר מדי קשר בין דלעת לבירה, אך העיצוב עשה את שלו וגרם לי לרצות לקפוץ לפאב השכונתי שלי ולהזמין חצי גינס, למרות שאיני נמנה עם האוהדים השרופים של המותג הזה. 

המעבדה

*הכותב הינו הבעלים של הבלוג BUZZ 007. אלכס שר מתמחה בחשיבה יצירתית בעסקים, מייעץ 

בתחום שיווק גרילה ומגדיר עצמו "נלהב מעיצוב מינימליסטי".

תגובות
אין תגובות למאמר