כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

דובי לנץ ואלי דג'יברי ינהלו אמנותית את פסטיבל הג'אז באילת

מאת: חדשות 'מפיק' /
11.10.2011
/ 11:09

איש הרדיו הוותיק דובי לנץ והמוסיקאי אלי דג'יברי נבחרו למנהלים האמנותיים של פסטיבל ג'אז בים האדום בקיץ 2012, כך הודיעה לפני זמן קצר הנהלת הפסטיבל.

השניים, כך נטען, נדגמו מבין כמה עשרות מועמדים שהציעו עצמם בחודשים האחרונים. אלא שאנו יודעים לספר, שכבר במהלך הפסטיבל הקודם באוגוסט האחרון, מועמדותו של לנץ הייתה כמעט ודאית שכן הוא משמש ממילא כמנהלה האמנותי של אותה ההפקה הנערכת לאחרונה גם בעונת החורף.

לנץ ודג'יברי יורשים את מקומו של היוצר אבישי כהן, שסיים את ההתקשרות החוזית עם הפקת הפסטיבל בתום שלוש שנים.

דג'יברי חי כיום על קו תל -אביב -ניו-יורק ומופיע בכל רחבי העולם כסקסופוניסט. לנץ הוא אחד מוותיקי גלי צה"ל, ומומחה בינלאומי למוסיקת עולם. הוא מגיש מזה יותר מ-20 שנה את תוכנית הג'אז ומוסיקת העולם "הכל זורם" מדי יום שישי בשמונה בערב.

בתוך כך, הנהלת הפסטיבל התבשרה השבוע כי פסטיבל הג'אז התקבל ל-EUROPE JAZZ NETWORK  בו חברים חשובי פסטיבלי ומועדוני הג'אז של אירופה.

פחות ג'אז בעתיד?

בקיץ האחרון סבל הפסטיבל הישראלי מביטולי הופעות גדולות ברגע האחרון, מרביתם של האמנים שהיו לעמוד השדרה של הליין-אפ המוקפד. בתוך סופשבוע אחד, נאלצו המפיקים ואיתם אבישי כהן ודובי לנץ להקפיץ בצו 8 מחליפים, וגייסו שמות מקומיים שלאו דווקא מזוהים עם ג'אז דוגמת אסף אבידן, שלומי שבן, יעל דקלבאום ואחרים. גם כהן עצמו עלה להופיע עם הרכב הטריו שלו.

אלא שדווקא במצב שנוצר, לא נותרו מקומות פנויים במתחמי ההופעות ואנשים רבים עמדו למשך כל ההופעות. הדבר הביא את הנהלת הפסטיבל לשקול "ריכוך" של צביון הפסטיבל לשנים הבאות, תוך ניסיון לא לפגוע בליבת הג'אז שאפיינה אותו במשך שנותיו הרבות.

את ג'אז בים האדום מפיקים מיכי (מיכאל) גוב וציון מימון, הבעלים של גוב ההפקות ותלוי בע"מ, בהתאמה.

אלי דגי'ברי

דג'יברי (צילום: יח"צ)

(צילום מסגרת: יוסי חטב)

תגובות
אין תגובות למאמר