כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"יש יתרון עצום לנשים בניהול גברים, בעיקר בחלק של האגו"

מאת: יוסי חטב, חדשות 'מפיק' /
27.09.2011
/ 9:35

"אני חושבת שיש יתרון עצום לנשים בניהול גברים. גם מבחינת האינטליגנציה הרגשית כמו שאתה אומר. צריך להיות סוג אדם ספציפי מאוד כדי לדעת כיצד לנהל גברים, בעיקר בחלק של האגו".

גבר, תשתחרר. בעזרת כמה קלישאות מתבקשות, ג'וליה מזרחי – להלן המנכ"ל החדשה של מזור שירותי במה – עומדת לנפץ לכם בפרצוף כמה הנחות יסוד מוטעות ואולי גם עוד כמה דעות קדומות.
 
האמת? די נמאס מהדיון הארכני והטרחני בנושאים הללו, בעידן שבו הפוסט פמיניזם מקדש את הנשיות הרכה והעדינה מבלי להיחשד בשוביניזם. ובכל זאת, קשה להתעלם מעובדה אחת קיימת בענף השיווק והאירועים: יותר ויותר נשים תופסות עמדות מפתח בחברות גדולות בכלל, ובחברות המשווקות שירותי במות בפרט (כל במה, זברה תפאורות ומונדו במות הן רק כמה דוגמאות לכך).
 
 
"אני בוכה בסרטים"
מזרחי (נשואה +2), רק בת 30, מעידה על עצמה כאישיות מחוספסת, אם כי קל לטעות בכך על סמך מבט ראשוני בחזותה השברירית. לדבריה היא "חיה את זה" כבר קרוב לשש שנים, אישה בתוך סביבה גברית מאצ'ואיסטית, אנשי כפיים ועמל, שבחודשיים האחרונים צריכה גם לנהל אותם. השאלה היא כיצד. טיזינג, למקרה שהתעניינתם, מחוץ לתחום.
 
"90 אחוז מהעובדים שלי הם גברים", היא מעידה. "אין לי מה לעשות טיזינג כי יש דרכים הרבה יותר מתוחכמות להתנהל מולם. צריך לדעת איך לגשת לבנאדם ולהסביר לו מה אני מבקשת. מי שעובד איתי צריך להבין את ההגיון מאחורי הבקשה שלי. הדרישות שלי מאוד ברורות".
 
בענף כבר מתחילים להתרגל לכך שלא מעט נשים נמצאות בעמדות כוח, לדעתך?
 
"אני חושבת שהעניין הזה נכנס היטב למודעות. אישה שמסוגלת להתמודד יש לה יתרון גדול. אני לא מדברת על הנשיות אלא על האינטליגנציה הרגשית, על הוורבליות שלה. זה שונה".
 
קרה לך שהגעת לעימות מול עובד או קולגה, וחטפת קיתונות רותחין של הערות סקסיסטיות או שוביניסטיות?
 
"לא".
 
את בוכה בכלל מתישהו?
(צוחקת) "אני בוכה בסרטים. כשקורה חלילה משהו לילדים שלי אני בוכה גם".
 
יחסית לגילך, יש לך הספק מקצועי ואישי שאין להרבה צעירות אחרות, וזה בלשון המעטה. שלא לדבר על הלו"ז הצפוף שלך כמנכ"ל. איך בן-זוגך מקבל את זה?
"ראשית, יש לי בעל מאוד תומך ועוזר, והוא לא עובד בענף שלנו. שנית, אם יש משהו שאני לא מוותרת עליו זה זמן האיכות עם הילדים שלי. יש לנו יום אחד בשבוע שנקרא אצלנו 'יום משפחה'. אם אני עובדת נכון, אני יכולה למצוא את שלוש השעות אחר הצהריים עם הילדים שלי. אם צריך, אני מבלה איתם וחוזרת לעבוד בערב".
 
ואת חיה עם זה בשלום?
"לקחתי את זה בחשבון. עשינו חשיבה והחלטה משותפת. ברגע שקיבלתי ההחלטה, לא זזים אחורה".
 
 
"שנינו חזקים מאוד"
 
בשנתיים וחצי האחרונות הייתה מזרחי ממונה על ניהול הכספים בקבוצת השילוט והדפוס סהר. עוד קודם, ניהלה את המכירות. עשור בענף בסך-הכל. זה לא סוד שאביה, יעקב, הוא הבעלים של הקבוצה. לפני כשנה וחצי רכש בפרוטות את חברת הבמות שעמדה בשעתו על פי תהום פיננסי, ומאז נעשים בה ניסיונות החייאה פרסונליים ומימוניים כאחד. גיוסו של מני הסס כשחקן חיזוק ביצועי היה אחד מהניסיונות הללו, ולפני כחודשיים החליפה כיסא גם מזרחי עצמה.
 
מורכבות היחסים בינה לבין עובדיה צצה ועולה שוב בקונטקסט המשפחתי. מה עושים כשאבא שלך הוא הביג בוס, ואין מנוס מלבוא איתו במגע מקצועי? הפרדת רשויות על פניו נשמעת נכונה, ומזרחי הבת טוענת שהיא מקפידה על כך מאוד, אבל כלל לא פשוט לביצוע.
 
"ספציפית מול אבא שלי, אנחנו שני אנשים חזקים מאוד", היא מודה, "זה קשה מאוד כשיש שני קפטנים לספינה אחת. אבל חשוב לי לציין. יש לי אסטרטגיה ברורה: אני לא עובדת עם בני משפחה. זו הסיבה שעשינו את ההפרדה המוחלטת בין סהר לשירותי במה. אני לא נמצאת בישיבות עם אבא שלי. בחודשיים האחרונים זה מתנהל כשתי חברות נפרדות לחלוטין. אני מעבירה לו דו"ח בסוף כל חודש שמתעד מה עשינו".
 
ממתי את זוכרת את עצמך כסוג של "MEN EATER" כזאת?
"תמיד הייתי כזאת. אני בנאדם עצמאי ומגיל 18 לא גרה בבית. שנית, לעבוד בעולם של גברים כבר קרוב לתשע שנים, זה עושה את החספוס.

מזרחי (צילום עצמי)

 
"השקעה לא פשוטה"
 
בואי נדבר קצת ביזנס. את לא רואה בעייתיות בכך שחלק מהלקוחות של סהר הם מתחרים של שירותי במה?
"בשנה האחרונה ניסיתי להבין את זה בצורה הכי יבשה שיש. במקום מסוים אנחנו קצת מתחרים, אבל זה יעשה רק טוב. יכול להיות שהייתה בעייתיות מסוימת אבל זו אחת הסיבות שהחלטנו לעשות את ההפרדה המוחלטת הזאת. כשאני צריכה הדפסות אני מדפיסה בסהר. כשסהר צריכים את העזרה שלי אני מתנהלת מולם כמו כל לקוח אחר.
 
"אני מנסה להסתכל בעיני הלקוחות שלי. כשהם צריכים להתנהל מול שני גופים שונים, אבל בעצם יודעים שאנחנו לא שני גופים שונים אלא גוף אחד. אני אומרת שלא".
 
אמרת קודם שכשאת זקוקה להדפסות את עושה אותן בסהר. אתם לא בודקים את מחירי השוק לפני כן?
"עשינו סקר שוק ויש לנו מחלקת רכש שאמורה לעשות את הבדיקות האלה אחת לחודש. אני מוצאת את הדרכים לדעת את המחירים הטובים להיום. אני מדפיסה בסהר כי הם נותנים לי כרגע את המחיר הכי טוב והשירות הכי טוב".
 
אסטרטגית, יש לכם כוונה לחזור לפסגת השוק או שעדיין עסוקים בשיקום?
"זו השקעה כלכלית ולא פשוטה באנרגיות. אני עוד לא במקום הזה. החלטתי לקחת 'פוס', יש לי אורך רוח לבנות את עצמי. אני לא מחפשת להציג את עצמי כהכי טובה ולמלא את עצמי בציוד. אני עוד לא במקום הזה אבל אהיה. אני מעדיפה לעשות את מה שאני יודעת הכי טוב ולהתקדם למעלה".
 
 
שירותי במה 2012 תהיה דומיננטית יותר בתעשיית הטלוויזיה או האירועים והקד"מ?
"החלטנו להפריד בין שני התחומים האלה של טלוויזיה וקד"מ. תחום הברזלים והאירועים אצלנו היה מאוד לא מפותח. התחלנו לבנות מערך תפעולי בנושא הברזלים שיהיה יציב. כרגע אני לא יודעת להגיד לך בדיוק באיזה כיוון אני שמה את הדגש יותר, כי אני בשלבי למידה. בשוק של הטלוויזיה אנחנו יודעים בדיוק איפה אנחנו עומדים. פה אני הולכת על הסייף סייד וזה בסדר".
 
ומה באשר לרכישת ציוד, מתוכנן משהו בעתיד הקרוב?
"מתוכנן רכש בקרוב אבל אני מעדיפה לא לומר יותר".
 
נותר כיום שריד כלשהו משירותי במה ההיא?
"שירותי במה היום היא חברה אחרת לחלוטין. אמנם יש כאן שני שותפים שהיו הבעלים הקודמים, יגאל (מורחי) וחן (פרידנשטיין), אבל האסטרטגיה שלי ודרך הניהול שלי שונות לגמרי ממה שקרה עד 31 בדצמבר. לא מסתכלת על מה שהיה ולא רוצה להמשיך אותו. אני רוצה ללמוד. יש לי פה שני פרטנרים סופר מקצועיים ואני יכולה לצאת איתם לדרך יד ביד".
 

וגם: "בנים אוהבים גבולות" - מתוך כנס השיווק לצעירים של איגוד השיווק

תגובות
התקבלו 3 תגובות
1.  ג'ולי המלכה
2.  שקרנית גדולה
3.  מושחתים ושקרנים