כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

חברת "אילון תערוכות" נסגרה; תערוכת העיצוב CASA תחדל להתקיים

מאת: יוסי חטב, חדשות 'מפיק' /
11.09.2011
/ 10:11

פרסום ראשון: חברת התערוכות המסחריות אילון תערוכות הפסיקה את פעילותה ונסגרה. כתוצאה מכך תחדל גם תערוכת העיצוב הגדולה CASA שהייתה אמורה להתקיים השבוע בפעם החמישית.

 

מנגד, תערוכת הגסטרונומיה מבשלים ותערוכות האופניים, הריצה והכושר החדשות יחסית מבית אילון תערוכות, תופק מהשנה הבאה על-ידי מחלקת התערוכות פאראגון השייכת לחברת ההפקות דן כנסים.

 

 

"המציגים הדירו רגליהם השנה"

 

הבעלים, עמיר איילון, הודה בשיחה עם חדשות 'מפיק' כי החברה בבעלותו סיימה את דרכה העסקית בשל קריסה כלכלית. זו נבעה, לטענתו, בעיקר ממוסר תשלומים ירוד של החברות המציגות בד בבד עם תעריפי שכירות גבוהים ותנאי תשלום קשים, לדבריו, מצד מרכז הירידים.

 

אילון (צילום: יוסי חטב)

 

"CASA בוטלה ולא תוכננה להתבטל", סיפר אילון באיפוק מהול בעצב. "פשוט לא הצלחנו להרים אותה. היעדר השתתפות של חברות גדולות השנה הכריע את הכף. לא יכולנו להרשות לעצמנו להתבסס על מציגים קטנים. אני מדבר על השקעות שלנו שנעו בין 300 אלף שקל לחצי מיליון בתערוכה אחת. אבל הם הדירו רגליהם מהתערוכה השנה, ובמקום תאוצה נגרמה האטה.

 

" זו הייתה שנה מאוד קשה של עבודה", הוא ממשיך ומפרט בכנות על המאקרו-בעיות. "הבעיות הגדולות שלנו צמחו בגלל החמרה מאוד בוטה של תנאי התשלום בגני התערוכה. אפשר לומר שהם סוג של מונופול, כי זה המקום היחיד בארץ שאפשר לעשות בו תערוכות מעל 2,000 מ"ר.

 

מה עם ה-AVENUE ובנייני האומה לצורך כך?

"ה-AVENUE קטן ובנייני האומה לא מתאימים מבנית. בגני התערוכה, תנאי השכרה קשים יוצרים תהליך תזרימי מורכב לכל מארגני התערוכות בארץ .זה נובע מכך שאתה נדרש שנה מראש לסדר מסוים של תשלומים ללא קשר למערך המכירות ולהתקדמות המכירות שלך. אם חברות מציגות מתנות את ההשתתפות שלהן בתנאי תשלום אחרים, אתה נכנס למצב מורכב".

 

האלפיון נהר לביתן 1

 

CASA החלה בקול רעש תקשורתי גדול ב-2007 ומוצבה כתערוכת עיצוב יוקרתית המיועדת לחתך אוכלוסייה המזוהה עם האלפיון העליון הישראלי. מדי שנה הוזמנו לביתן 1 מעצבי-על מהעולם, שנשאו הרצאות סגורות וערכו סיורים לאדריכלים ולמעצבים בין הביתנים.

 

אלא שאיילון בתחום הרבה קודם. מאז נעל את החברה לפני כחודש, הצטרף לשורות דן כנסים כעובד מן המניין. לא פשוט עבור מי שמאחוריו רזומה בן 27 שנה כ"אקספו-מן".

 

כיצד אתה מקבל את השינוי שנכפה עליך?

"אני מקבל את זה בהבנה ובידידות. זה תהליך ארוך ומייגע".

 

תגידו יפה שלום. התערוכה האחרונה ב-2010 (יוסי חטב)

 

ממשיכים לדבר על זה בפייסבוק!

תגובות
התקבלו 3 תגובות
1.  אכן מרכז הירידים הינו מונופול!!!
2.  שאתר מפיק יעשה תחקיר על התנהלות גני התערוכה
3.  אמיר אילון איש יקר אמיר תמרי איש קשה