כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ביקור ראשון בסניף KIKA: "אנחנו לא איקאה"

מאת: יוסי חטב, חדשות 'מפיק' /
31.08.2011
/ 9:42

סיבוב טרום בכורה שביצענו אתמול בחנות הראשונה והמעוצבת של רשת הריהוט החדשה קיקה (KIKA) בנתניה שינה את הרושם הראשוני: איקאה זה לא.

אז נכון שהסניף השרוף של המתחרה עומד מעבר לכביש במחלף פולג. ונכון שקונספט הקנייה, השיווק והמכירות דומה. אלא שמנעד המחירים והאיכויות של המוצרים לא מתעקש להישאר צמוד לרצפה. מי שיצליח לשרוד ארבע קומות (18,000 מ"ר מסחרי) במבנה ספירלה מסחרר, ימצא לדוגמה ספה תלת מושבית ביותר מ-32 אלף שקל.

 

"אנחנו לא איקאה אלא מתחרים בכולם", ממהרת להדגיש סמנכ"ל השיווק של קיקה, הלית בן-בסט (בצילום), בשיחה עם חדשות 'מפיק'. "אנחנו מתחרים בכל השוק. עולם הריטייל בנוי ממדרג של אחד עד שש, כלומר מותג פרטי עד מותגי פרימיום הנמכרים בחנות. איקאה עובדים מאחד עד שתיים, אנחנו מאחד עד שש".

 

הלית בן-בסט

נהנים מגב בינלאומי. בן-בסט

 

האסטרטגיה השיווקית שלכם נוצרה בישראל או הוכתבה על-ידי החברה האם באוסטריה?

"האסטרטגיה הותאמה לשוק הישראלי ותמציתה הוא "אינסוף אפשרויות". ערכתי בחצי השנה האחרונה מחקרי שוק וקיבלנו מההנהלה בחו"ל אישור לבצע בה שינויים המותאמים לישראל. אנחנו נהנים מגב בינלאומי".

 

לבד מקמפיין שילוט החוצות שכבר עלה וראינו בדרך לכאן, תשווקו את עצמכם באפיקים נוספים בקרוב?

"קודם כל יש את הקמפיין הפרסומי בהשקעה של 12 מיליון שקל, בשילוט חוצות ובאינטרנט ומיום חמישי הקרוב גם בטלוויזיה. בעוד שבועיים יעלה קמפיין חדש בפייסבוק בשילוב משחק המושתת על מהירות באמצעות אפליקציה חדשה. הקונספט שלו: אפשר גם צבעוני, ואפשר גם מהר".

 

קיקה תיפתח לקהל הרחב ב-6 בספטמבר (ג'), כאשר 100 הלקוחות הראשונים שייכנסו לחנות יקבלו במתנה הדום מעוצב בשווי 100 שקל. יומיים קודם יתקיים בחנות אירוע השקה למילייה העסקי המקומי, בהפקת סופר פוש. אתמול (ב') קיים מנכ"ל החברה צביקה גולדנברג מסיבת עיתונאים שלאחריה בוצע סיור במקום לכתבים.

צביקה גולדנברג מנכ"ל

 צביקה גולדנברג

קיקה פתיחה

 

קיקה פתיחה

 

קיקה פתיחה

 

 קיקה פתיחה

 

קיקה פתיחה

 

קיקה פתיחה

(צילומים: יוסי חטב)

תגובות
אין תגובות למאמר