כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בלי מכות: במה עוסק כיום הבעלים לשעבר של "שירותי במה"?

מאת: חדשות 'מפיק' /
24.08.2011
/ 10:36

רבתם עם הלקוח? הקולגה המתחרה גנב לכם אירוע? בלי מכות בבקשה. שאול גור יבוא להפריד. מי שעמד עד לא מזמן בעין הסערה עם שירותי במה, פרש ועוסק כעת בגישור ויישוב סכסוכים.

 

השם שלו מזוהה עבור רבים מענף האירועים ותחום הבמות עם חברת שירותי במה המיתולוגית, שכמעט ומסרה את נשמתה לאלוהי הטראס.

 

מאז ועד היום, עניין של כמעט שנתיים, עברה החברה טלטלות: כינוס נכסים, מכירה לקבוצת סהר, ניסיון מכירה נוסף שנגנז לפני כשלושה חודשים ומה לא. כל זאת בלי להזכיר את הסכסוך המתוקשר ההוא עם דודו בנגד.

 

גור, מצידו, הקפיד קודם כל לנוח. שבועות ארוכים לא ידע לאן פניו מועדות – וראו זה פלא וכמה סמלי – מהמשבר צמח לו מגשר. בגיל 60, וכשהוא עוד מבצע בפועל כמה פרויקטים בענף, גור הוא כיום מגשר. "גישור זה הכיוון הכללי לעת זקנתי", הוא אומר בשיחה עם חדשות 'מפיק'. לאחרונה סיים תואר שני ביישוב סכסוכים באוניברסיטת תל-אביב, והתמחות בבית המשפט באשדוד בצמוד לקורס גישור במשפחה.

 

-יש משהו סמלי, אפילו אירוני, בכך שהגעת מחברה עתירת סכסוכים וכיום אתה עומד מהצד השני ומיישב אותם.

"שירותי במה לא הייתה עתירת סכסוכים", הוא ממהר להכחיש. "היה רק אחד עם ההוא. עבדנו מאוד מאוד קשה שלושת השותפים. בתקופת המשבר היינו חבורה מלוכדת ועשינו הכל ביחד בצורה מעוררת התפעלות לקראת סגירת החברה. תמיד הייתי איש של פשרה ולא של קונפליקטים".

 

-אתה מכיר אישית אחוז ניכר מאנשי המקצוע והקולגות שלך לשעבר ובהווה. איך תוכל לבצע יישוב סכסוכים כשאחד מהצדדים הוא חבר שלך?

"בגישור כל התהליך הוא וולונטרי. כלומר, הצדדים צריכים להסכים שאגשר ביניהם. זוהי שפה, שמביאה את הצדדים להסכים. אני לא בורר. בדרך הזו אנחנו גורמים לצדדים להקשיב אחד לשני. לא בהכרח לקבל. התהליך בנוי בדרך כזו שכל צד מציג את טיעוניו בדרך מכובדת ומכבדת. כאשר אחד מדבר השני לא.

 

"בנוסף, אני יושב עם כל צד בנפרד ויכול לגלות דברים שלא נאמרו בפורום המשותף. לפעמים לא צריך לחלק את העוגה", סבור גור, "אלא להגדיל אותה".

 

-הענף שלנו מאוד יצרי ואמוציונאלי. צפויה לך לא מעט עבודה.

"אני לא יודע. אין ענף שהוא לא יצרי. עשיתי עכשיו גישור בין בעל מוסך לבעל רכב. אחד היה מוכן לאכול את השני".

שאול גור

לא "הבורר". גור (צילום עצמי)

תגובות
התקבלו 2 תגובות
1.  גישור
2.  בהצלחה