כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ג'קי בכר משיב אש: "אשקלון התרגלה למהומות סביב פסטיבל "בריזה"

מאת: יוסי חטב, חדשות 'מפיק' /
15.08.2011
/ 10:12

למפיק האירועים ג'קי בכר, איש רגוע בדרך-כלל - ודאי ביחס לאופי המקצוע שלו, יש בטן מלאה על תושבי אשקלון.

זו השנה השנייה בה נקרא למערכה להפיק את פסטיבל המופעים הוותיק "בריזה" בעיר המנומנמת מדי קיץ, ובכל פעם מחדש צלבה אותו (ואת מנהל האירועים בעירייה) העיתונות המקומית בלי לתת לנתונים לבלבל אותה. 80 אלף איש אשתקד. השנה מקווים לעבור את ה-100 אלף.

 

בפייסבוק פתחה קבוצת תושבים דף מחאה ברוח הימים, הקורא להחרים את הפסטיבל כל עוד הם נדרשים לשלם מחירי כרטיסים גבוהים לטענתם. והעיתונים חוגגים. אבטחה? אמרו ש"בכר תובע את המשטרה על-סך 200 אלף שקל"; כרטיסים?  למה אשקלונים צריכים לשלם 140 שקל על כרטיס מסובסד כשבאשדוד השכנה מביאים אמנים גדולים בחינם?"; "הדוכנים לא מרוויחים"; "ספקים בלי מכרז מסודר" ועוד כהנה וכנה טענות שונות שהועלו כלפיו.

 

אתמול (א), במפגש היחצ"ני המסורתי עם אמני הפסטיבל במסעדת ארתור בנמל תל-אביב, בכר החליט להשיב אש כלפי אותם גורמים "עלומים" ובעיקר נגד התקשורת המקומית המשתפת לטענתו פעולה. נמאס לי, הוא אומר, שמערבים פוליטיקה על חשבון ההפקה. וחשוב מכך – בכר אינו פוסל אפשרות שבשנה הבאה לא יפיק את הפסטיבל בשל כך.

 

"אין לי אף עיר שאני מפיק בה (בכר הפיק פסטיבלים מסחריים גם בעכו, רחובות וערים נוספות, י"ח) שיש כאלה טענות", הוא אומר בשיחה עם חדשות 'מפיק'. "אני מנהל את האירועים באותה דרך וצניעות ורוב העיתונות היא מאוד מסמפטת.

 

"יש לי תחושה שאשקלון התרגלה למהומה סביב הבריזה. הדברים עובדים בצורה שיטתית, אנחנו לא מחפפים ואין שום דבר שנוגד את המכרז".

 

מההיכרות איתך, אתה מצטייר כאיש מקצוע לא טיפוסי בענף. כזה שלא מתייחס למה שאומרים עליו, אם בא לך אתה מתייחס לביקורות ואם לא אז ממשיך לעבוד בשקט בלי לעשות חשבון יותר מדי. ניסית בכל זאת לענות לטענות שהופנו כלפי ההפקה בבריזה?

"ניסיתי להגיב להם אבל ראיתי שזה סחף שלא קשור אלי ולא משנה מה אגיד. אמרתי לכתבים המקומיים 'הפסטיבל הזה שלכם יותר מאשר שלי. אתם מנגחים דרכנו את ראש העיר'. לדעתי זו פוליטיקה נטו".

 

פסטיבל בריזה

בכר וראש עיריית אשקלון בני וקנין (בגבו למצלמה) אתמול

 

בהמשך, התייחס בכר לסוגיה המשפטית עם המשטרה, שבה כזכור דרש 200 אלף שקלים המגיעים לו, לטענתו, אותם שילם מכיסו שלא כדין באירועים מסחריים סגורים דוגמת הפסטיבל. "העניין עם המשטרה זו לא תקלה בהפקה, אלא בדיקה מקצועית של מפיק מול המטה הארצי. אני מקווה שניצור תקדים לדבר הזה. באיזה אירוע המשטרה גובה מאות אלפי שקלים על אבטחה ובאיזה לא.

 

"רק השבוע ראיתי אצלכם בחדשות 'מפיק' את הראיון עם המפיק אלי לוי, וברור שזה הכיוון שצריך להיות. הגעתי למסקנה שהגיעו מים עד נפש וצריך לטפל בזה".

 

ומה באשר למחירי הכרטיסים. מי שאינו תושב אשקלון נדרש לשלם 240 שקל להופעה באמפי.

"אשקלונים משלמים 100 שקל פחות. זה עדיין המחיר הכי נמוך בארץ לשלמה ארצי, משה פרץ ואתניקס".

 

כל העליהום הזה גורם לך לחשוב להדיר רגליך מהפסטיבל בשנה הבאה?

"אני לא מתייחס לזה עדיין".  

  

פסטיבל בריזה

 שירי מימון, בני וקנין, רוני דלומי ושמעון בוסקילה

פסטיבל בריזה

בכר ומשה פרץ 

פסטיבל בריזה

 

פסטיבל בריזה

ליבי רן 

פסטיבל בריזה

הפיל הכחול 

פסטיבל בריזה

שיר לוי, בנו של ישי לוי 

פסטיבל בריזה

מחיאות כפיים אתניקס. תמיר קליסקי (צילומים: יוסי חטב)

 

 

הפקה: ג'קי בכר הפקות

רישוי בטיחות: B-SAFE

תגובות
אין תגובות למאמר