כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

חידושים והמצאות במוזיאון המדע ירושלים

מאת: חדשות 'מפיק' /
11.08.2011
/ 14:55

במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים החליטו לפרגן ל-50 ההמצאות החשובות בתולדות המדינה ולייחד לנושא תערוכה בשם "חדשנות בע"ם", שם מוצגים הבייבי סנס, עגבניות השרי, דיסק און קי, מסיר השיער החשמלי אפיליידי ועוד המצאות שיצאו מישראל ועוררו הדים בעולם כולו.

 

התערוכה, המיועדת לילדים ולמבוגרים כאחד, מעודדת את המבקרים בה להתנסות בעצמם ולחשוב קצת אחרת. ב"ספריית ההמצאות" שבתערוכה ישנם עשרות של פיתוחים ישראליים ומוצגים פעילים המזמינים את המבקרים לגעת בהם, להפעילם ולהבין את תהליכי ההמצאה והפיתוח.

 

לב ליבה של התערוכה היא סדנת ההמצאות, בה מקבלים מבקרי התערוכה אפשרות לפתח מוצר חדשני ואחר משל עצמם. בעזרת כפפות לבנות חלקות, חיישנים, מגנטים, חוטים מוליכי חשמל ועוד, מוזמנים המבקרים בתערוכה להיות ממציאים ליום אחד.

 

אזור נוסף בתערוכה הוא "הסטודיו השקוף", סטודיו בו מתקיים קורס בנושא חדשנות של סטודנטים בוגרי בצלאל, והקהל יכול לצפות בהם מפתחים חדשנות עיצובית בנושאים של אור ותאורה. הקהל גם יוכל לקחת חלק פעיל בעיצוב, תוך הצעות רעיונות שונים למעצבים העובדים בסטודיו.

 

לצד כל אלה, יועלה באודיטוריום המוזיאון מופע תיאטרלי הומוריסטי בשם "אי הדמיון", בנושא חדשנות ויצירתיות של תאטרון "אינקובטור".   

 

המופע בתוספת 20 שקלים.

תגובות
אין תגובות למאמר