כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

יריד האוכל החדש "טועמים עולם": משקיע ישראלי מימן ההפקה

מאת: חדשות 'מפיק' /
07.08.2011
/ 12:26

האם מפיקי יריד האוכל טעם העיר צריכים לחשוש לעתידו?

 

מפיק האירועים רני שלוי יחנוך ב-23 באוגוסט פסטיבל קולינרי חדש ומושקע בשם "טועמים עולם" ובהשקעה בת 3.5 מיליון שקלים.

 

כפי שניתן להבין, מדובר בהפנינג מזון מסחרי המחולק לפי מוצאן של המנות. העיר המארחת היא ראשון-לציון, לשם שינוי, אשר בשנתיים האחרונות הולכת ומבססת את מעמדה כלוקיישן לאירועים רבי משתתפים וגם כמקדש עלייה לרגל עבור אלו שרוצים ויודעים לאכול טוב.

 

על פני שטח של 140 דונם בפארק השקמה (מול סינמה סיטי), יציעו כ-20 מסעדות מנות במחירים של עד 30 שקלים למנה. הכניסה, אגב, היא ללא תשלום.

 

לפי הדיווח שהגיע למערכת, יחולק המתחם כולו לעשרה שטחים נפרדים על-פי סוג המזון שיימכר בו. בכל אחד מאלה יוצגו פסלי ענק המהווים את סמלי ההיכר של מדינות שונות. לדוגמה, במבואת המתחם היפני ימתינו גיישות וסמוראים; אצל האמריקניים יתבונן בכם פסל החירות ואילו במזרח התיכון תרגישו כמו בשוק בחיזוק רקדניות בטן, נרגילות וכן הלאה.

 

באותה העת ילוו את האירוע רקדני ברייקדאנס, כפיל של אלביס פרסלי בהופעה, דמויות מנהיגים מהעולם, נהגי ריקשות שימתינו לאורחים בכניסה ויסיעו אותם למתחם הסיני ועוד.

 

 

משקיע אנונימי

על קיבה ריקה הרמנו טלפון לרני שלוי, שחתום על ההפקה. אם שמו מצלצל קצת מוכר, אתם לא טועים. שלוי היה חתום בעבר על הפקתו של יריד המותגים ז"ל אבל לא רק. זוכרים את יריד הסקס הישראלי הראשון בהאנגר 11? שורה נוספת ברזומה שלו ושל זוגתו, ניצן קירשנבוים שבינתיים פרשה מעיסוק בענף האירועים.

 

"טועמים עולם זו חוויה יותר מעניינית ללקוח מאשר לתת לו אוכל ולהגיד לו 'לך הביתה'", אומר שלוי ורומז למתחריו. לשאלה אם יפיק כל אחד מהמתחמים הפנימיים או שמא חברות הפקה נוספות יעשו זאת, השיב כי הדבר תלוי בנותני החסות. "יש כאלו שעובדים עם פרומרקט וטרגט מרקט ואנחנו לא מתערבים להם. אם היה מתחם שלא תהיה לו חסות – נכנסנו לתמונה ומיתגנו אותו".

 

 

אוכל, סטייל, סקס

 

למעשה אתה קורא תגר על טעם העיר הוותיק.

"טעם העיר זה אירוע מגניב וכבודו במקומו. אנחנו רוצים לתת את עומק החוויה לצעירים ולמשפחות. יהיו מגרשי סקייטבורד, למשל, וגם כדורסל וכדורגל. בכל מתחם תהיינה שתיים-שלוש מסעדות, לא יותר".

 

סכום הכסף שהשקעתם בפסטיבל הזה לא מבוטל, ודאי ביחס לאירוע ראשון. הרי לא הכל מגיע מחסויות.

"יש משקיע ישראלי, איש עסקים ששם את הכסף מאחורי היוזמה והוא לא מוכן לחשוף את שמו".

 

אגב, מדוע נקברו יריד המותגים והסקס כמעט באותה שנה?

"לפסטיבל הסקס מכרנו 10,000 כרטיסים והיה אירוע טוב. בחו"ל אירועי הסקס בנויים מהמשתתפים ולא מההפקה, שנותנת תוכן מאוד בסיסי. בארץ בגלל שאין יותר מדי שחקני פורנו, אין מי שייתן את הצבע לאירוע כך שהגענו למבוי סתום. את יריד המותגים הפסקנו בשנה שעברה. בזמנו לא היו אאוטלטים כמו היום, ונכון לעכשיו אין לנו ערך מוסף".

 

 

הפקה: רני שלוי

מיקום: פארק שקמה ראשון לציון

אמנים: שחקנים בע"מ

תפאורה: בימות 88

חסויות: עיריית ראשון לציון; קוקה קולה זירו; נביעות; קלסברג; מעדני מיקי; עיתון לאשה; אתר ynet; ערוץ האוכל; ערוץ החיים הטובים.

מועד: 23-25 באוגוסט 2011

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר