כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

זווית אישית: כיצד מפיקים אירוע בסגנון יפני?

מאת: קליימקס הפקות אירועים /
03.07.2011
/ 9:55

תעשיית הפקת אירועים היא מכונה משומנת היטב ובהרבה מקרים פועלת כמעט באופן אוטומאטי. כפועל יוצא מכך, רוב האירועים אליהם תלכו ייראו בסופו של דבר אותו הדבר. אותה תפאורה, המוסיקה, האווירה והאוכל, רק האנשים משתנים וגם זה לא תמיד.

חברה להפקות אירועים מקפידה וממליצה על חשיבה מחוץ לקופסה. אנחנו אוהבים להפיק אירועים שונים ומגוונים, אירועים שמאתגרים ומגרים את הדמיון. לנו זה ברור- הפקת אירוע מיוחד תיצור גם תוצאה מיוחדת וחוויה חד פעמית.

סגנון האירוע יכול להשפיע במידה רבה על חווית האירוע. הייחוד יכול להתבטא בתאורה, באוכל, בלבוש, במוסיקה או בכולם ביחד. תלוי בכם. על מנת לגרות את הדמיון אנחנו מביאים לכם רעיון לאירוע בסגנון יפני בשאיפה שתאתגרו את עצמכם ואותנו.

אסתטיקת הוואבי- סאבי

שורשי האסתטיקה היפנית שכל העולם למד לחקות, נעוצים בפילוסופיית הזן בודהיזם ובטרמינולוגיה שלו. וואבי- סאבי הם שני מושגים שהיפני מבין בצורה אינטואטיבית ואנחנו מחפשים לו הגדרה קונקרטית. בגדול, מדובר ביופי של הזמן החולף ובאותות שהוא נותן בחומר. למשל, קערה מעץ מחוספס, שולחן ישן וקצת עקום, שביל שעלי השלכת שבו לא נוקו והתייבשו, קיר מתקלף קמעה ובקיצור, סימני הזמן והקיום החולף. על בסיס זה נשענת האסתטיקה היפנית וכמובן הפקת אירוע יפני- זרימה והרמוניה בין החומר לרוח.

מינימליזם- LESS IS MORE

רבות דובר על המינימליזם היפני. איך עושים זאת? ובכן, מדובר על שילוב של אלמנטים בחלל היוצר אימפקט מדהים במינימום התערבות. למשל, חדר ריק, חלון מרובע הצופה אל הגן ונישה צידית עם מדף מעץ ועליה וזה מעוטרת בעדינות. זה יפה ומרשים ואין לנו מושג למה. הסצנה האחרונה בסרט קיל ביל (החלק הראשון) מדגימה היטב את היופי הנוצר ממינימליזם מוקפד. הפקת אירוע מינימלי, בהרבה מקרים, מרשימה יותר מהפקת מאירוע דחוס בפרטים.

הפקת אירוע בטבע

יפן היא ארץ שהטבע בה הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות. הר פוג'י, פריחת הדובדבן, מעיינות חמים, גשם ורוח הם אלמנטים חזקים באסתטיקה היפנית. גן האבנים המפורסם בקיוטו או מקדש הזהב הם מופת של שילוב טבע וחומר ביחד. גם תפיסת החלל תורמת לרושם הנוצר. הפקת אירוע השם דגש על חללים ריקים, רחבים, יוצר אווירה של שלווה והתבוננות.

הפקת אירוע בסגנון יפני

נכון, זה דורש מחשבה. קודם כל צריך לחשוב על מטרת האירוע. מסיבות, כנסים ותערוכות הם מצע מושלם לתת ליצירתיות שלכם לבוא לידי ביטוי. בעזרת מדבקות קיר מיוחדות, סידורי פרחים וסידור חלל נכון, תוכלו לעצב תפאורה מינימלית שתשיג רושם נפלא. האווירה שתיצרו במקום תהיה רגועה ושלווה והחוויה תתעצם פי כמה וכמה. אתם יכולים לשדרג ולהרים הפקת אירוע חלומי אם תוסיפו גם אוכל יפני ואפילו לבוש יפני מסורתי. הכל אפשרי אם רק רוצים. קליימקס הפקות אירועים מחכה להזדמנות לצלול אתכם אל החוויה הייחודית והמקורית.

נכתב על-ידי חברת הפקות האירועים קליימקס (מתוך אתר המאמרים reader).

תגובות
אין תגובות למאמר