כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מאמר אורח: מודיעין, שלום

מאת: יונתן פרנקל /
27.06.2011
/ 16:03

חמותי החביבה, הנמצאת בבית אבות, זוכה ממני לביקור מידי פעם. בכל ביקור כזה אני משתדל להביא אתי חפץ, תשבץ או תמונות של בני המשפחה- כדי ליצור עניין ובעיקר כדי להפעיל את המוח, המוח שלי.

 

בשבוע שעבר באתי בידים ריקות. הגעתי למקום ופגשתי אותה בסיום משחק בינגו,כשהמשתתפים עדין אוחזים בידם דף קטן ועליו מספרים.  המשחק כאמור הסתיים, ואנחנו נשארנו באולם עוד כמה דקות. דיברנו "מה נשמע" וכיוצא בזה, ובזה פחות או יותר הסתיימה השיחה.

 

כשראיתי בידה את הדף עם מספרי הבינגו, ביקשתי  אותו והתחלנו לשחק עם המספרים תוך כדי שהיא קוראת את המספרים באידיש, רוסית ופולנית, ואני מוסיף בערבית. העניין נראה משעשע למדי  - אחרי הכל מצאתי דרך יעילה ללמוד לספור – בפולנית.

 

עד ששמעתי את קצינת המודיעין של בית האבות. "קצינת המודיעין" היא קשישה- לא חביבה במיוחד מדיירי הבית שתמיד יש לה מה להגיד, והיא ישבה לפנינו ושמעה אותנו מדברים.

 

"מה, אתה מלמד אותה חשבון ?" תהתה כשהיא ממלמלת מבין שיניה התותבות. לא הגבתי. חייכתי וחשבתי לעצמי כי היא בעצם הצליחה במשימתה.

 

האישה הזו, שכאמור איננו מכיר- יודעת עלי ועל בני משפחתי הכל.  היא טורחת לאמת את המידע הזה בכל פעם שמבטה פוגש בי. וכבר התרגלתי לשאלות שלה: "מה קרה אתמול, אשתך לא באה לבקר ?", או "גם היום אתה לוקח אותה לטייל" ועוד אמרות שמהן אני מבין שהאישה הזו פשוט עוקבת אחרי הפעילות שלי ברמת ניהול יומן מודיעין. אגב- זהו המצב גם לגבי אנשים אחרים שהיא פוגשת.

 

אם היא הייתה נחמדה יותר הייתי מפנה את תשומת ליבו של יוסי- מנהל התרבות במקום כדי שיארגן עבורה מדור שבועי של דיווח רכילות עסיסית. כמות הידע שהאישה הזו אוגרת הוא מדהים.

 

 

הפקידה "פותחת"

 

בכל מקום שיש בו בני אדם יש אנשים "קולטי מידע", ויש כאלה שהם "פולטי מידע".

 

במגזר העסקי במיוחד כדי להיות ערניים לעניין הזה. כאשר אנשי עסקים, ומנהלי ארגונים מגיעים לפגישות עסקיות כדאי להם לאתר אדם כזה שפולט מידע. זה יכול להיות השומר שיגיד לך מבלי ששאלתה "המנכ"ל עדין לא הגיע, אבל היו"ר נמצא כאן", או הפקידה שתספר לך על אירוע החברה המדהים שהיה לפני שבוע , ואתה כבר מגלגל בראשך את תקציב הרווחה של הארגון.

 

קצרה היריעה, ברם ישנן דוגמאות נוספות, שיוצאות מפי אנשים שקולטים מידע וגם פולטים אותו מבלי לחשוב איזה שימוש השומע יעשה במידע.

 

המודיעין העסקי הנגיש באינטרנט ובטכנולוגיית המחשבים - כבודו במקומו מונח. אולם אם נחדד את האנטנות שלנו ונאתר "פולטי מידע" כאלה - נוכל לשדרג את המידע העסקי שלנו.

 

אז אין אומרים  "12" בפולנית? דוונשצ'ה. אם הצלחתי לקלוט נכון, או משהו כזה.

 

 

*הכותב עוסק בתקשורת שיווקית מופרעת (כהגדרתו). בעבר ניהל את יחסי הציבור של אתר התיירות "נאות קדומים" ליד יער בן שמן.

תגובות
אין תגובות למאמר