כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

אאידה במצדה בסכנה? עובדי האופרה מאיימים בסכסוך עבודה

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
19.05.2011
/ 15:48

פחות משבועיים לפני הפרימיירה החגיגית של הפקת הענק "אאידה" למרגלות המצדה, מרחף צל על עצם קיומן של ההופעות.

 

בשבוע שעבר, הודיעו זמרי האופרה על התאגדות במסגרת ההסתדרות, במטרה לשפר את תנאי העסקתם של העובדים. לטענתם, חלק מן העובדים מקבל שכר לפי פרויקט, ללא צבירת ותק ותחת תנאי עבודה קשים ולוחות זמנים צפופים מאוד.

 

בלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, מסרו לאתר YNET כי "הזמרים אינם מקבלים שכר עבור חזרות וחימום קולי, באלאנס, שעות התארגנות לפני מופעים וחזרות תלבושות... אם לא תתקבל תשובת ההנהלה עד 19 במאי (היום, ה'), נכריז רשמית על סכסוך עבודה".

 

תזמון ההתאגדות וההכרזה, באם תתקיים, על סכסוך עבודה, אינו מקרי. כבר בשבוע שעבר טענו נציגי זמרי האופרה המתאגדים כי פרויקט מצדה, שמתקיים זו השנה השנייה, נערך בתנאי עבודה קשים במיוחד, בתנאים סניטריים שהוגדרו "מחפירים" תחת לוחות זמנים צפופים. בנוסף ציינו כי הסדרי השינה של הזמרים נקבעו בירושלים, עיר הרחוקה שעתיים מהלוקיישן של המופעים.

מנכ"לית האופרה הישראלית, חנה מוניץ, מסרה בתגובה ל-YNET: "בבית האופרה הישראלית יש הסכם קיבוצי תקף משנת 2005 מול קבוצה מסוימת של עובדים, ובהסתדרות יודעים את זה היטב. לגבי הבעיות הנקודתיות שעלו בנוגע לפרויקט מצדה, הן יבואו על פתרונן. פגישה מסודרת בעניין נקבעה מול נציגי ההסתדרות".

  

בלעדי: פרטים מלאים על הפקת הענק של "אאידה" במצדה ובירושלים

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  זוג כרטיסים לאאידה