כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל "דוקאביב 2011" נפתח בסוף השבוע

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
15.05.2011
/ 11:05

 

פסטיבל "דוקאביב", הגרסה התל-אביבית המקורית, נפתח בסוף השבוע בפעם ה-13, ויימשך עד 21 במאי בסינמטק, בבית ציוני אמריקה ועל מזח נמל העיר.

 

בערב חמישי האחרון נפתח האירוע בהקרנת סרטם של המפיק רידלי סקוט והבמאי קווין מקדונלד, "החיים ביום אחד". הסרט הוא למעשה תיעוד מקורי המורכב כולו מתוכן גולשים ביו-טיוב.

 

במהלך שבוע הפסטיבל יוקרנו עשרות סרטים תיעודיים, מקומיים ובינלאומיים, כאשר במרכז התוכנית האמנותית מתוכננות תחרויות (ישראלית, בינלאומית, לסטודנטים וצעירים). במקביל תתקיימנה מסגרות הקרנה ואירועים מיוחדים העוסקים בתרבות האוכל, באמנות, בספורט, בעתיד הדוקו ועוד.

 

עוד בפסטיבל, סדנת אנימציה דוקומנטרית עם האנימטור האמריקאי פול פירלינגר ודוד שליטא מישראל, כמו גם סמינר re:invent בהנחייתו של של בריאן ניומן, לשעבר מנכ"ל מכון הסרטים של טרייבקה, אשר יעסוק ביצירתיות בעידן הניו-מדיה.

איריס ברץ, סמנכ"ל השיווק של חברת אוצר מפעלי ים המנהלת את  נמל תל אביב, אמרה " הנהלת הנמל החליטה להמשיך ולתמוך, בפעם השלישית, בדוקאביב ולהקצות לאירועי הפסטיבל בית חם ומכיל. זאת במסגרת מחויבותנו להעניק לקהל המבקרים חוויות תוכן ותרבות  המייצגות את כל המעודכן והמסעיר בעולם הקולנוע  הדוקומנטרי ובעולם הניו מדיה".

 

שיתוף הפעולה עם נמל תל אביב מאפשר את הוצאת הפסטיבל מהמסגרות המקובלות של אולמות הקולנוע הסגורים  ומפגיש את האירועים עם קהל צעיר ורחב יותר הצמא לחידושים קולנועיים ופוקד את הנמל באופן קבוע למטרות פנאי ובילוי.

 

בפסטיבל השנה יוקרנו כ-90 סרטים דוקומנטריים, ממיטב היצירה הישראלית והבינלאומית ובמרכזו יתקיימו תחרות ישראלית, תחרות בינלאומית, תחרות סרטי סטודנטים, תחרות דוקו challenge ותחרות דוקצעיר. במסגרת הפסטיבל תתאפשר גם הצצה ליצירותיהם של כמה מהנועזים והיצירתיים בקרב אנשי הקולנוע, הדור הבא, הפועלים כיום בישראל.

 

בחסויות: המועצה הישראלית לקולנוע, יס דוקו, עיריית ת"א, נמל ת"א, סינמטק תל-אביב ומפעל הפיס.


 

מנהלת האירוע: גליה בדור

הפקה: לילך קלייטמן שובל

מפיקה בפועל: יוקי בן-שאול

אחראית אירוח: שרית בינוי

מתאמת הפקה: טל ארדיטי

מנהל אמנותי: סיני אבט

אחראית שיווק וידידים: מיכל רון

מתאם טכני וטראפיק: יונתן אברהמי

תגובות
אין תגובות למאמר