כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תמונות מצ"ב: 18,500 רצים במרתון תל-אביב 2011

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
11.04.2011
/ 9:39

 

זו הייתה אחת ההפקות המורכבות והמרשימות שייזכרו בסיכומי 2011.

 

לא פחות מ-18 אלף רצים ומשוגעים לדבר, ועוד כמה עשרות אלפי צופים ויתרו על בילוי ליל חמישי, השכימו באשמורת הבוקר – חלקם עוד באישון ליל – רק כדי לרוץ ולהזיע.

 

אנחנו, שזקוקים למשאף אסטמה אחרי חמש דקות על ההליכון בחדר הכושר, מצדיעים ומזיעים לאות הזדהות. מה שהפך למרתון הגדול בתל-אביב עד כה, כלל חמישה מקצים, הגדולים שבהם היו 42 קילומטרים (מרתון), חצי מרתון ועשרה קילומטר. את מרבית המקומות הראשונים במקצים הללו, אגב, תפסו אצנים מקניה ומאתיופיה. מיעוטם ישראלים.

 

 

מחיר בריאותי כבד

 

תעבורתית, תל-אביב נסתמה לשעות ארוכות על כל עורקיה המרכזיים. בריאותית – 42 משתתפים סיימו את המסע בבית חולים, בעיקר בגלל התייבשות שנבעה משינויים קיצוניים במזג האוויר במהלך הריצה. אדם אחד אף נפטר הבוקר (ב') בבית החולים איכילוב, לאחר שלקה בהתייבשות בשל עומס יתר.

 

פרופ' פטריק סורקין, מנהל היחידה לטיפול שנמרץ, שטיפל ברץ המרתון, סיפר לאתר וואלה! כי "כל שנה מאושפזים בשל המרתון בין ארבעה לחמישה משתתפים במצב קשה מאוד. הבעיה היא שחלק מהמשתתפים במרתון בתל אביב אינם ספורטאים, ואינם מיומנים מספיק". סורקין הסביר מה גרם למותו של הרץ: "מדובר בעומס יתר של הגוף, שהביא לעלייה בחום הגוף, שגרם בתורו לנזקים כבדים במוח ובכבד". סורקין אמר כי לא מדובר באפיסת כוחות, "אלא באדם שלא מכיר את מגבלותיו הפיזיות, והמשיך בריצה עד להתמוטטותו".

 

המרתון החל והסתיים בגן צ'אלרס קלור. במהלך השבוע שקדם לו ליוו אותו פעילויות שיווק חווייתיות בכיכר רבין, כאשר בחלק מהערבים לא משכו קהל רב בשל הגשמים שירדו.

  

 

מרתון תל אביב

 

מרתון תל אביב

 

מרתון תל אביב

 

מרתון תל אביב

 

מרתון תל אביב

 

מרתון תל אביב

 

מרתון תל אביב

המנצח הקנייתי (צילום: תומר יעקובסון)

 

 

 

 

הפקה: כפיים

 

 

 

אתם לא זומבה! שבוע ספורטיבי בכיכר רבין במקביל למרתון ת"א

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר