כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ז"ל אינטראקטיב: מהיום תוכלו למות בשקט, ולפרסם את הצוואה בפייסבוק

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
04.04.2011
/ 14:47

 

שלב נוסף - יש מי ש"ימותו עליו" תרתיו משמע, אחרים יוקיעו בחריפות – בתהליך ההתערטלות האישי באמצעות רשת הפייסבוק. תגידו שלום למוות.

 

רובין שארמה טען באחד מספריו, שאדם נמדד במה שהותיר לעולם לאחר מותו, לאין ערוך יותר מאלו שהיו עסוקים בסיפוח ובטיפוח החיים לעצמם בלבד.

 

בפראפרזה על דבריו, אפליקציה חדשה בשם המורבידי IF I DIE (אם אמות) מאפשרת לגולשי הפייסבוק להכין מבעוד מועד מסר מצולם בווידאו או בכתב, אשר יתפרסם בפרופיל האישי שלהם לכשימותו. לא "סינגל", לא "במערכת יחסים". ז"ל.

 

את היישום פיתחה חברת הסטארט-אפ הישראלית ווילוק (willook). השימוש בו מתבצע על-ידי שלושה שלבים. לאחר התקנתו, מתבקשים הגולשים להקליט באמצעות מצלמת הרשת במחשב, או באמצעות הקלדת טקסט, את המסר אותו ירצו לשתף בפרופיל לאחר מותם.

 

מכאן, עליהם לבחור שלושה קרובים נאמנים, עליהם הם סומכים מתוך רשימת החברים או בני המשפחה בפייסבוק. אותם אלה יקבלו הודעה בדבר התפקיד שהוטל עליהם, ומאותו הרגע יהיו אחראים על דיווח מותו של המשתמש שיתבצע בממשק האפליקציה.

 

רק לאחר שכל שלושת האפוטרופוסים הללו ידווחו על מותו של המשתמש, יתפרסם המסר המוקלט או הטקסטואלי על ה"וול" (קיר) של המנוח.

 

החברה שיזמה את הרעיון מתמקדת בפיתוח אפליקציות חברתיות המבוססות על "קפסולת זמן". מסרים אל העתיד יכולים להיות בעלי אופי רציני, לרבות צוואות זיכרונות וסיפורי חיים או בעלי אופי קליל ומהנה כדוגמת הקלטה לפגישת מחזור בעוד 15 שנה, הצהרות אהבה ומחויבות, התערבויות, תחזיות ועוד.

 

צוות החברה כולל יזמים, מתכנתים, פסיכולוגים ואנשי חינוך מהארץ ומהעולם.

 

צפו בסרטון אנימציה היתולי, הממחיש את הרעיון המדובר (אנגלית).

 

 

 

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  לנוחיות המתאבדים