כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

שבוע העיצוב במילאנו מתקרב. מה מחכה לכם?

מאת: מילי טל-שוורץ /
24.03.2011
/ 9:43

שבוע העיצוב במילאנו, בעיר הכי צפונית במגף, יוצא אוטוטו לדרך, והפעם ההתרגשות מכופלת לקראת חגיגות ה-50 בבירת העיצוב.

 

אירועי ה- Salone Internazionale del Mobile , יתקיימו השנה בין ה- 12-17 לאפריל 2011,  וייפתחו תחת הכותרת  "fifty years young ", המסמלת עבור המקומיים והמוני המבקרים העולים לרגל כמדי שנה, את היותה, עדיין, ה-תערוכה המובילה בסצנת העיצוב העולמית.

 

והמספרים מדברים בעד עצמם; ב-1961, שנתה הראשונה של התערוכה בוורסיה הבינלאומית, עמד מספר המבקרים על 2,100  ןב- 2010 - התהדר בלא פחות מ - 297,460. גם מספר המציגים זינק במהלך השנים מ-328 ליותר מ- 2,500 מציגים, על שטח שהתחיל 11,000 מ"ר והתרחב ל- 200,000 מ"ר.

 

החלל העצום הזה, יארח כאמור בעוד 3 שבועות, את היריד המרכזי שיתקיים ב-Rho שבפאתי מילאנו. מצטרפת אליו השנה, גם תערוכת התאורה הדו שנתית Euroluce. את תצוגת הריהוט המסורתית, ילוו במתכונת שבוע חגיגות העיצוב-המעצבים והקיאנטי, אירועי ה 'Fuori Salone' המסורתיים שיתקיימו ברחבי העיר , הגלריות ואולמות התצוגה.

אזור 'מעצבי המחר' ה- SaloneSatellite, אשר גילה לעולם העיצוב כוכבים כמו  Stefan Diez , Sean Yoo ,Lorenzo Damiani  ועד לקולקטיב הבנות השוודי Front, יארח השנה 700 מעצבים צעירים ו-20 מוסדות עיצוב, במטרה לחזק את הקשר בין דור המעצבים הבא לתעשייה.

 

 

הביתן הישראלי חוזר

 

מתחם העיצוב החדש, Ventura Lambrate, הושק בשנה שעברה כאלטרנטיבה לאזור "TORTONA" המיתולוגי, אופ אופ ברודוי אם תרצו. במהדורה השנייה, יתארחו כ-45 תערוכות ביניהם מיצג- אאודיו של מעצב העל   Yevs Behar בשיתוף מגזין Dezeen ו-Jawbone.

 

גם פרויקט "promisdesign" יציג במתחם העולה. הביתן הישראלי, אשר חוזר אחרי 6 שנים למילאנו, וכבר מככב ברשת, ישתתף עם כ- 60 עבודות של עיצוב בכחול ולבן ורשימת מעצבים מכובדת הכוללת את  פיני לייבוביץ', עזרי טרזי, סטודיו Bakery, טל גור, יעקב קאופמן,  d-VISION , איריס זהר,  ועוד.

 

בצד השני של העיר, באזור "טורטונה" תייצגנו מעצבת העל הישראלית איילה צרפתי במתחם היוקרתי 'Superstudio Piu.

 

אחרי 17 שנה, האטלייר הייחודי, Aqua Creations ,מצרף לעבודת הסולו של המעצבת הבינלאומית איילה צרפתי, מעצבים אין -האוס  עם אלבי צרפתי, כמנהלה האמנותי של הקבוצה.

 

 

 

מתוך הבלוג של מילי טל-שוורץ, nrg מעריב

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר