כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"התקלות הטכניות בקדם אירוויזיון לא היו קשורות ל'תוצרת הארץ'"

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
22.03.2011
/ 13:31

אודי זמברג, מנכ"ל חברת ההפקות תוצרת הארץ שהפיקה את משדר האירוויזיון, דוחה את טענות ועד עיתונאי ההפקה ברשות השידור, לפיהן הכשלים במשדר הקדם הינם באחריות החברה בניהולו. כך דווח אתר וואלה!.

 

במכתב למנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר ויו"ר הרשות אמיר גילת, הזכיר זמברג כי הנהלת רשות השידור עמדה בתוקף על כך, שכל הנושא הטכני הקשור לשידור קדם האירוויזיון יהיה באחריות עובדי רשות השידור עצמם.

 

עוד כתב זמברג כי החברה התריעה בפני הרשות מפיצול ההפקה: "אין חולק כי שום תקלה לא הייתה קשורה כהוא זה, לתוצרת הארץ". הדגיש. המנכ"ל הוסיף, וציין כי בחלוקת ההפקה, החברה הייתה אחרית על ההפקה והתוכן ואנשי רשות השידור היו אמונים על העברת השידור הטכנית.

 

בדבריו מרמז זמברג, בנוסף, על המניעים הסמויים העומדים בגב טענות ועד העיתונאים וקשורים בסכסוך הפנימי המתמשך ברשות באשר לשימוש בהפקות חיצוניות. "במכתב של ועד העיתונאים אליכם, התבררה הסיבה האמיתית של הכפשת תוצרת הארץ: דרישתם של ועד העיתונאים מרשות השידור לא לקיים הפקות עם גורמים חיצוניים. תוצרת הארץ לא תרשה, שמאבקים ציבוריים של ועד עובדים כזה או אחר – ייעשו על חשבונה". את המכתב חתם באיום להגשת תביעת דיבה בשל כך.

 

 

מיליון וחצי ש"ח

 

זמברג מתייחס גם לטענות בדבר עלות ההפקה, אשר נטען כי עמדה על מיליון וחצי שקלים ומדגיש כי בתקציב המדובר הופקו גם, לרבות הקדם עצמו, ארבע תכניות דוקומנטריות ששודרו לקראת הקדם.

 

עוד דרש הכותב כי הרשות תבצע בדיקה חיצונית של תפקוד המערכות בקדם, אך זאת על ידי גורם בלתי תלוי.

 

ואכן, מבקרת הפנים של רשות השידור תבדוק את הכשלים שאירעו בשידור הקדם אירוויזיון, וזאת על-פי החלטת ועדת הטלוויזיה של הרשות. המבקרת תציג את מסקנותיה בתוך שבועיים.

 

 

 

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  האחריות לתוכן היתה של "תוצרת הארץ"