כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פוסט פרודקשן (המדור): בנות, הגדרות זה רק ב-WINDOWS!

מאת: תומר ב.א /
13.03.2011
/ 11:05

מיליון ואחת "חוויות רחוב" קרו לי בשנתיים האחרונות מאז שהגעתי לתל אביב. מגוון הטיפוסים שאתה פוגש בשבוע, באקראי, ברחוב נתון, יכול לעלות על אלה שתפגוש בכל ימי חייך בדרום הארץ. אפשר לטחון את הפסיפס האנושי הזה שעות על גבי שעות, מה שבטוח הוא שזה שידרג את מנגנון הדבקת התוויות שלי לדרגת אוטומט, באופן שמזכיר את האקדח עם המחירים בסופר. ה"מחיר" משתנה אוטומטית בהתאם ל"מוצר".

 

מיליון ואחת פעמים ניסיתי להילחם בזה, רק לעיתים רחוקות בהצלחה. אוקיי בסדר, רובנו כאלה, גם עלי קובעים אקסיומות ומסקנות אחרי מבט אחד בלבד. הקטע הוא שכאשר זה קורה עם דמויות "חד פעמיות" – נניח ברחוב, במקום העבודה או במסיבה – מילא. אבל כשזה מגיע לתיאור המין השני בהקשר הזוגי -  עולה מפלס ההגדרות, הדימויים, והאנאלוגיות לרמות ששוברות את השיא של עצמן כל הזמן.

 

מיליון ואחת שיחות היו לי עם חברות קרובות. כשהיינו מגיעים לדיווחי דייטים תמיד עולה השאלה: "נו, איך היא בעיניך?". באחת הפעמים בחרתי להיות יצירתי, ועניתי: "היא חמודה, משקיעה, ואוהבת אותי, אבל היא דומה לסוס". התגובה מהצד השני נעה בין מבוכה לצחוק פרוע שגם הוא הסתיר מבוכה. מעליב? בסך הכל ניסיתי לחשוב בשפה שלכן. שפת ההגדרות.

 

מיליון ואחד סרטים אתן אוכלות בגלל מיליון ואחת הגדרות שיש לכן בראש. בעל, חבר, ידיד, שכן, דוד, יזיז, קולגה ועוד דיאגנוזות שיכולות להוציא משלוותו גם את הלבורנט האפור ביותר במעבדה בטכניון. ברגע שאחד מאלה משנה את סטטוסו – ולא משנה באילו נסיבות – אתן מתחילות להתחרפן.  

 

בהתחלה עוד ניסיתי להילחם בזה, אבל מהר מאוד הבנתי שכמו סקרנות – גם כאן מדובר בתכונה נשית דומיננטית, שלא לומר פאק בייצור. בהמשך ניסיתי ליישר עם זה קו, וחתכתי מכל ה"ידידות" שליוו אותי לאורך השנים. הזוכות המאושרות הבודדות שנותרו יודעות שהן צריכות להעריך את זה, והן מעריכות. אני בחרתי אותן. כל השאר חלפו עם הרוח, או שנותרו מכוח האינרציה במסנג'ר. אבל כולן יודעות שאותי אסור להגדיר. כולן חברות שלי.

 

כידיד סדרתי בדימוס עוד לא למדתי להיות מניאק, אבל ללמוד מטעויות העבר אני כבר יודע. תקראו לי מתוסכל, מתלהב, נאיבי, טיפש, מוזר או לא משנה מה, לפעמים עדיף להיות קצת לבד מאשר עוד פסל במוזיאון הכוסיות העולמי.

 

 

 

*הכותב הינו רווק מתוסכל לשעבר ומבוקש בהווה.

 

תגובות
אין תגובות למאמר