כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פוסט פרודקשן (המדור): תקציבאות או נמות

מאת: שמרית סאלם /
27.02.2011
/ 10:11

תקציבאות או נמות

 

עברתי לתל-אביב.

 

את האמת, לא כאב כמו שציפיתי. נכון, הכל יקר פה, ואין חנייה. מצד שני גם אין אוטו. פרנסה יש ואסור לשכוח למה עברתי מלכתחילה לעיר המפויחת הזו.

 

אחרי שלוש שנות לימודים בבית-הספר לתקשורת, פסגת השאיפות שלי הייתה לכהן כתקציבאית במשרד פרסום. אחחחח... רק לגלגל במחשבה את הטייטל הזה, היה גורם לי לצמרמורות עזות בכל הגוף, ולגאווה שמפעמת בלב.

 

אני, הקטנה מב"ש, אהיה חלק פעיל וחשוב ממשרד פרסום תל אביבי בועט וחצוף. כבר דמיינתי איך אני חוזרת למכללה להגשת פרויקט הגמר, ומספרת לכל דכפין שישאל או לא ישאל: מה אני עושה בחיים? (ניפוח של בית החזה) תקציבאית במשרד פרסום!

 

טוב נו, אומרים שצריך להיזהר במה שאתה מייחל לעצמך. הנה עוד משפט שבאנגלית (ובכל שפה אחרת) שנשמע הרבה יותר טוב.

 

זה מצחיק, אבל אם אני אשאל את כל התקציבאיות ושלוש התקציבאים שפזורים להם אי שם, (ניתן לזהותם בקלות: נראים כמו נמלים, במקום גרגרי חול סוחבים בריפים, בק אנד פורט, החריצות והעמל נר לרגליהם וחיוך שירותי מעטר את פניהם) אני בטוחה שכולם יאמרו לי שהם  ישבו וחשבו על מהות התפקיד (אחרי שעות העבודה, נו מה?) והגיעו למסקנה אחת:"זהו? זה מתנקז לזה? האם התפקיד לא מצריך כישורים נעלים יותר מתופרת במתפרה דלוחה בדימונה?".

 

ואז יתחילו התירוצים, הדיסוננס יהיה חייב להיפתר: "לא, חייב להתחיל במשהו", ,זה התפקיד הטבעי הראשון אחרי ביה"ס לתקשורת", "... אני טבעית לזה, אני אוהבת לתקתק דברים ולגרום לדברים לקרות", "אני עובדת בבאומן... עובדת עד 23:00 כל יום, עם שכר של 4,500, אבל באומן!! את קולטת??".

 

בא לי להקיא.

 

אז עובדים במשרד קטן, רעב, שיום אחד יהיה משהו. שם לפחות לדעה שלך יש ערך, שומעים אותך ונותנים לך יד חופשית, משלמים לך כמו לבן אדם ולא כמו לעובדת זרה. ושם, סוף סוף את יכולה להיזכר באמת למה מלכתחילה רצית להיות חלק מהעולם היפה והנוצץ הזה שנקרא עולם הפרסום.

 

 

 

הכותבת עובדת כתקציבאית במשרד פרסום.

 

 

*רוצים לכתוב לנו גם? מוזמנים לפנות ישירות במייל.

 

 

 

פוסט פרודקשן (המדור): הוגו בוסית

 

פוסט פרודקשן (המדור): משוגעת, אבל לא פראיירית

 

פוסט פרודקשן (המדור): גברים, תעשו לי טובה

 

פוסט פרודקשן (המדור): בלוז לחופש הגדול

פוסט פרודקשן (המדור): איזה כיף להיות מובטלת!

פוסט פרודקשן (המדור): המהפכה הצרפתית עדיין כאן

 

 

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  שמרית, אין שניה לך!