כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

50 שנה לפסטיבל ישראל: מאות אמנים ועשרות מופעים בכל הארץ

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
23.02.2011
/ 11:53

פסטיבל ישראל, אירוע התרבות הגדול והמושקע ביותר בישראל, יציין השנה יובל להיווסדו בהפקה מורחבת בת כחודש ימים.

 

מאות אמנים מישראל ומהעולם (ארה"ב, גרמניה, שוויץ, אנגליה, איטליה, רוסיה, יפן, צרפת, יוון, דנמרק ומדינות נוספות) יופיעו על במות הפסטיבל החל מ-23 במאי ועד 18 ביוני – בירושלים, חולון, מודיעין, דימונה ואף אתרים היסטוריים בצפון הארץ ובדרומה.

 

באופן טבעי, רבים מאירועי הפסטיבל יעלו על נס את שנתו ה-50. האירוע המרכזי יתקיים בגן סאקר, בו יופיעו בין היתר הזמרת ריטה, להקת הדג נחש, דוד ד'אור עם התזמורת הסימפונית ירושלים ולהקות המחול הורה ירושלים ו-ורטיגו.

 

נוסף על כך, מתוכנן אירוע רב אמנים לציון יובל לפסטיבל ו-100 שנים להולדתו של ראש העיר המיתולוגי טדי קולק. פרטים על אודותיו טרם פורסמו.

 

מופעים מוסיקליים בינלאומיים יופקו במסגרת פרויקט מורשת חדש, באתרי טיולים היסטוריים כמו תל-חי, יד מרדכי, חצר כנרת והמושב גבולות. אכסדרת תיאטרון ירושלים תארח תערוכת צילומים היסטוריים ותציג כרזות ישנות של הפסטיבל, הופעות מחול, תיאטרון ומיצג וידאו.

 

אירוע מוסיקה מרכזי נוסף הוא הופעתה של אחינועם ניני, שתשיק אלבום חדש עם ביצועים לקלאסיקות ישראליות מוכרות של אמנים אחרים. עוד בתכנון, ערב אקורדיונים עם חמישה נגנים מחו"ל; סיורים ומופעים בגן הבוטני בבירה; הצגת "הקוסם מארץ עוץ" (הפקה משותפת של בית ליסין ולמדיטק חולון); בכורה עולמית ליצירה חדשה של להקת בת שבע ואוהד נהרין והפקות תרבות רבות נוספות.

 

בחסויות: YNET, בנק לאומי, לאומי קארד, שגרירות צרפת, הקונסוליה הבריטית, משרד התרבות, עיריית ירושלים, מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, קרן ירושלים וגופים נוספים.

 

משה קפטן

משה קפטן (צילום: יחסי ציבור)

 

 

 

"הכנת התכנית האמנותית לפסטיבל ישראל בכלל ולפסטיבל ה-50 בפרט היא אתגר עצום", אמר לאתר וואלה! משה קפטן, המנהל האמנותי החדש. "מאז ומתמיד היה תפקידו המרכזי של הפסטיבל לאתר ולהביא לירושלים יצירות תרבות מורכבות שתאתגרנה את הצופה ברמה החושית כמו גם ברמה האינטלקטואלית. בימים אלה, בהם התרבות הפופולרית הופכת למרכזית יותר ויותר בחיינו, הופך תפקידו

 

פסטיבל ישראל נוסד בשנת 1961 על-ידי אהרון צבי פרופס, כפסטיבל קיץ למוסיקה, והחל את דרכו בתיאטרון הרומי העתיק בקיסריה.

 

בשנת 1982 החליטה העיר ירושלים לאמץ את הפסטיבל ולרכז את מרבית מופעיו בבירה.

 

 

 

 

בפעם ה-49: פסטיבל ישראל 2010 ייפתח השבוע בירושלים

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר