כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פוסט פרודקשן (המדור): גברים, תעשו לי טובה

מאת: טל /
07.01.2011
/ 9:34

מוצ"ש, טלפון ממספר לא חסוי אבל גם לא מוכר. אדם עם מבטא רוסי כבד נוקב בשמי, ולא מוסר לי את שלו, "תנחשי מי זה". אני מכירה בדיוק שני אנשים עם מבטא רוסי כבד, ידיד שלי והמאמן של חדר הכושר. הטלפון של ידיד שלי מזוהה למדי ולכן הבחירה נופלת על המאמן. "אלכס?".

צדקתי.

הוא התקשר להגיד לי שהתמונות החדשות שלי בפייסבוק יצאו "משו-משו". הוא מעולם לא התקשר אלי לפני כן, אבל מן הסתם כשמילאתי את הטפסים רשמתי גם את מס' הנייד שלי.  בינינו, אין לי שיג ושיח עם המאמן של חדר הכושר שלי – אישרתי אותו בפייסבוק כי לא נעים לא לאשר... איש מבוגר בן כמעט 50, שבא מעולמות שונים בתכלית משלי. הרגשתי שהוא הירשה לעצמו קצת יותר מדי הפעם. תגיב, תעשה לייק, אבל להתקשר אלי במוצ"ש?!

מטריד.

בכל זאת, סיימתי את השיחה בחביבות ובתירוץ של "חברים שלי מחכים לי". ועדיין, לא אעשה שום דבר עם ההטרדה הזו. משיקולים אלטרואיסטיים (אם אני אתלונן עליו, ויפטרו אותו בגללי, ואז הוא יהיה הומלס...) ובגלל שיקולי תועלתנות (כמה כיף להגיע לחדר הכושר ולקבל שיעור פרטי, שאף אחת לא מקבלת חוץ ממני. לגמרי בחינם!).

כאישה, אני נתקלת בסיטואציות מטרידות כאלו על כל צעד ושעל. לא מדובר בבוסים או במנהלים, שאז החוק די ברור בעניין, אלא באנשים כמו אלכס או בעמיתים לעבודה, גרושים ומבוגרים ממני בעשרות שנים שאומרים לי "תקפצי אלי לדירה", "תתחתני איתי, תהיי מסודרת בחיים", והשאלה המביכה מכולם שנשאלת לעיתים אפילו בלי הומור: "למה את לא רוצה לצאת איתי?". גם עליהם, לא תתלונני מצד אחד כי לכי תדעי איפה זה ייגמר, ומצד שני - כשאת צריכה טובה הם הראשונים לסור למרותך...

אז עד איפה סביר לנצל את הנשיות שלך בחיים ובעבודה, ועד איפה סביר שגברים ינצלו אותה? באיזה שלב זה הופך ל"עד כאן"? והאם הם היו מרשים לעצמם את כל זה גם אם לא הייתי רווקה?

הייתי שמחה לשמוע מגברים מה היה מבהיר להם באופן חד משמעי שההתנהגות שלהם עברה את הגבול, מבלי לצאת מגעילה, אנטיפתית, ומבלי לפגוע בקשרי החברות שיש לי איתם. לכשעצמי, אני עדיין נדהמת כל פעם מחדש מתשומת הלב שאישה אחת קטנה וממש לא פרובוקטיבית משום בחינה מצליחה לקבל, out of the blue.

 

הכותבת עובדת בשנים האחרונות בהנהלת אחת מחברות התקשורת הגדולות במשק הישראלי.

 

 *רוצים לכתוב לנו גם? מוזמנים לפנות ישירות במייל.

 

 

פוסט פרודקשן (המדור): בלוז לחופש הגדול

פוסט פרודקשן (המדור): איזה כיף להיות מובטלת!

פוסט פרודקשן (המדור): המהפכה הצרפתית עדיין כאן

 

 

הצביעו לתחרות אירוע השנה 2010 בפייסבוק!

 

 

תגובות
התקבלו 3 תגובות
1.  אגיד לך איפה עובר הגבול..
2.  קצב צודק
3.  אל תשחקי אותה ראש קטן