כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מוזיאון חדש לתולדות מותג הרכב "רנו" בישראל נפתח אתמול

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
24.01.2011
/ 9:53

 

זו הייתה רק שאלה של זמן עד ששילוב מוטיבים של אמנות במכירות רכב – שהפך טרנדי למדי בשנה החולפת – יגיע עד לכדי מימדים של מוזיאון.

קבוצת קרסו, יבואנית רנו ואינפיניטי, הייתה לחלוצת העניין שעה שפתחה בלב שדרות רוטשילד סוכנות מכירות לרכבי היוקרה אינפיניטי שאירחה לעיתים אירועי תרבות, סטייל ופנאי לקהל אמיד.

אתמול השיקה היבואנית באירוע פנימי את המוזיאון הראשון למותג רנו, המשחזר את היסטוריית התפתחות המותג הצרפתי בישראל בצד סיפורה של משפחה קרסו.

המוזיאון ממוקם בפארק ראם הסמוך לצומת מסמיה, והוקם במשך שנה וחצי ובהשקעה של מיליון שקלים. על הקמתו חתומה חברת SDG (Strategic Design Group), המתמחה בעיצוב והקמת חללי תצוגה מסחריים בישראל ובחו"ל.

הבעלים במשותף בחברה ומנהלת הפרויקט חנה ליברמן, ציינה שמטרת המוזיאון הייתה תחילה " לבנות אכסניה לאוסף פרטי של מכוניות רנו השייך לאחד מבני משפחת קרסו". עם הזמן והתקדמות המלאכה, הפך הרעיון למסע בזמן הנוגע במושגים כמו ציונות, ארכיטקטורה, תרבות, היסטוריה, אמנות וכמובן מותג וגישות עסקיות.

 מוזיאון רנו

זה לא סוד שבעשורים הקודמים סבל המותג רנו מבעיית אמינות של כלי הרכב. במהלך 2010 יצאה קרסו במהלך שיווקי רב שלבי לשיפור הדימוי והמכירות בסיוע הפרזנטור עידו רוזנבלום, עיצוב מחדש של סוכנויות המכירה, פרסום מאסיבי וכעת גם פתיחת "מקדש" למותג.

במוזיאון מוצג הקשר של המשפחה למהלך החיים של הציבור הישראלי, כמעט בכל מימד : החל מגאולת קרקעות והתיישבות עירונית, דרך בנקאות ואפילו תרבות (קולנוע).

שטחו של המתחם כ-278 מ"ר, על פניהם פרושים 15 דגמי רנו משנתונים שונים. תכנון החלל מציג את אבולוציית המותג, שבאה לכדי ביטוי במיצגים שונים, דגמים מתחלפים והתחקות אחר ההתפתחות המוטורית במקביל לסיפור המשפחתי של משה (מואיז) קרסו. הלה היה הכוח שניווט את המשפחה והחברה בישראל.

חלל המקום עוצב כרחוב תל-אביבי הלקוח מסביבת שדרות רוטשילד ושדרות בנימין (כיום נחלת בנימין) של שנות ה-30, על מראה הבתים, שלטי הפרסום, בתי הקפה ואלמנטים נוספים.

מוזיאון רנו

 

כדי לתמוך בסיפור האישי של כל דגם של רכבי רנו עוצבו ונבנו בייצור מיוחד עמודי רחוב, עליהם נרשם המפרט הטכני של הרכב והסיפור המלווה אותו. בנוסף, הוקדש אזור מוגדר לקדמה הטכנולוגית והעיצובית של המותג, בין השאר בסיוע "קיר העתיד" החותם את הביקור במקום.

עבודת השחזור והתחקירים כללה פנייה לאספנים פרטיים, ארכיונים, אמנים ועוד אשר חידדו את הקשר בין משפחת קרסו למראה העיר תל-אביב כפי שאנו מכירים אותה היום.

יואל קרסו יו"ר קבוצת קרסו מוטורוס: "אחת ממטרות המוזיאון היא לנסות ולשקף את ההוויה הישראלית וכיצד המותג רנו השתלב בה. לא היה טעם להקים מוזיאון נוסף לתולדות רנו כדוגמת  מוזיאונים הקיימים ברחבי העולם". 

 

מוזיאון רנו

 

 

מוזיאון רנו

(צילום: לם וליץ, יחסי ציבור)

 

 

 

 

 

מחר: אירוע אופנה בסוכנות מכירת רכבי "אינפיניטי" בשדרות רוטשילד

 

הערב בקאמרי: "אינפיניטי" תציג שני רכבי יוקרה באירוע לאדריכלים ומעצבים

 

"אינפיניטי" בחסות לחנוכת מוזיאון העיצוב בחולון הערב

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר