כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ריסטארט ב"אלקטרה": פתחה רשת חנויות מחשבים חדשה

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
16.01.2011
/ 16:17

 

שחקנית גדולה וחדשה נכנסה החל מהבוקר לתחום המחשבים והמוצרים הטכנולוגיים הנלווים.

 

כשלוש שנים לאחר שרכשה את חברת תגה מגם והפיכתה לאלקטרה מחשבים, מכריזה רשת החשמל אלקטרה מוצרי צריכה על פתיחתה של רשת חנויות למחשבים ניידים ושולחניים.

 

במסיבת העיתונאים היום, אמר מנכ"ל הקבוצה יקי ודמני כי היקף ההשקעה בפתיחת ששת הסניפים הראשונים מוערך בחמישה מיליון שקלים. בכוונת החברה להתרחב עד ל-12 סניפים עם תום 2011, גם בפריפריה.

 

החנויות הראשונות נפתחו וייפתחו בקרוב, לבד מהיכל נוקיה, גם בדיזנגוף סנטר, גבעתיים, רעננה, ראשון-לציון וחיפה. כל סניף יתפרש על שטח של 100 מ"ר, וההשקעה בקמפיין שילווה את המיתוג החדש גובהה כ-6 מיליון שקלים. באופן חריג, ינוהל הקמפיין אינהאוס בתוך החברה ולא באמצעות משרד הפרסום הקבוע של אלקטרה, אדלר חומסקי, וזאת לצורך צמצום בעלויות.

 

ודמני אמר עוד בתשובה לשאלתנו, כי בשלב זה לא מתוכננת פעילות קד"מ משותפת עם מכבי תל-אביב (כדורסל) שאלקטרה היא הספונסרית הראשית שלה. עם זאת, הוסיף המנכ"ל וציין כי מתן חסות של אלקטרה מחשבים או שיווק חוויתי יישקל בקרוב לאחר תקופת ההרצה הראשונית.

 

דודו דוד, מנכ"ל החברה הבת (בצילום), הוסיף: "השקענו משאבים רבים בעיצוב התצוגה בחנויות. בכל סניף הלקוחות יוכלו להתרשם מעשרות דגמים של מחשבים ניידים ונייחים".

 

אלקטרה מחשבים

דודו דוד (צילום: יוסי חטב)

 

 

מכירות המחשבים בישראל מסתכמות על-פי ההערכות ב-7 מיליארד שקל בשנה – 65 אחוזים מתוכם למגזר העסקי והשאר ללקוחות פרטיים. בשנים האחרונות הפכו המחשבים הניידים למוצר מדף, בזמן שקרנם הולכת ונוסקת והם צפויים לתפוס את נתח השוק העיקרי מול המחשבים הנייחים, עד סוף 2014.

 

מחזור המכירות של קבוצת אלקטרה מוצרי צריכה בחודשים ינואר-ספטמבר 2010 עמד על כ-1.8 מיליארד שקלים. החברה מחזיקה, בין היתר, בבעלות על הרשתות באג, אופיס דיפו, מחסני חשמל ושקם אלקטריק, ועל המותגים ACER, לנובו, ווירפול (החל מהשבוע), סוני אריקסון, פיליפס, אלקו, DELL ואחרים.

 

 

אלקטרה מחשבים

 

אלקטרה מחשבים

 

 

אלקטרה מחשבים

 (צילומים: יוסי חטב)

 

 

 

 

 

קרדיטים מסיבת העיתונאים

 

הפקה: אלקטרה -שיווק

סאונד: אלגרו

קייטרינג ובר קפה: פריסטייל

מיקום: היכל נוקיה תל-אביב

 

 

   

תגובות
אין תגובות למאמר