כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מורידים את העיצוב לעם: כנס מעצבים חדש ידון ב"אחריות חברתית"

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
27.12.2010
/ 14:05

כנס חדש שיעסוק בעיצוב ואחריות חברתית יתקיים בתחילת ינואר בראשון לציון ויימשך יומיים.

 

לאירוע הוזמנו מעצבים ואדריכלים ותיקים וצעירים שינסו לקדם הקמתה של "קליניקת מעצבים" חדשה, כלשונם. במסגרת הזאת תתבצע פעילות יזומה של סטודנטים ומרצים מהחוג לעיצוב פנים במכללה למנהל, למען תושבי שכונת רמת אליהו בעיר.

 

מארגני האירוע מנסים, על-ידי כך, לטשטש את הדימוי האליטיסטית, לדברים, שדבקה בעולם העיצוב, כזה המשרת את בעלי הממון ו"ללא התייחסות למצוקת השכבות החלשות".

 

חלק מהדיונים בכנס יעסקו במה שמכונה "עיצוב חברתי", וידונו שאלות כמו האם קיים עיצוב בעל אחריות חברתית בישראל וכיצד מביאים לכך שעיצוב ישמש כזרז ללכידות חברתית.

 

כרמלה יעקובי-וולק, ראש החוג לעיצוב פנים במסלול האקדמי המכללה למינהל: "מטרת הכנס היא ליצור חזון חדש של עיצוב שאינו מכוון לעשירים בלבד אלא לכולם, עיצוב המקבל על עצמו את האחריות לעזור לחלשים ולתמוך גם בצרכיהם. עיצוב המתגאה ביכולתו ליצור הזדמנויות ולא בכוח לצמצם אותן. קליניקת המעצבים היא המסגרת דרכה ניתן לעסוק בצרכים שלא נענים בצורה מספקת על ידי השוק הפרטי, המדינה או הרשות המקומית".

 

בין המרצים שהוזמנו: האדריכלית הצרפתייה אן לאקאטון (Anne Lacaton), המוכרת מתחום הפרסום הבינלאומי בתחומי דיור בר השגה ודיור ציבורי; האדריכל ומתכנן הערים ירון טוראל; יעקובי וולק ואחרים.

 

6-7 בינואר. המכללה למנהל ראשון לציון.

 

 

 

 

מאבק המעצבים תופס תאוצה

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר