כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"תיירי התערוכות היא תעשייה של מיליארדים אבל לא בישראל"

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
26.12.2010
/ 14:19

תיירות ייעודית, זו שבה האורחים הזרים שנוחתים במדינה למטרה ממוקדת, נחשבת במדינות רבות בעולם למפותחת במיוחד. די אם נזכיר את הדוגמה הנפוצה ביותר בהקשר זה, תיירות הסקס במדינות מזרח אסיה ודרומה, אבל לא רק.

מנכ"ל קבוצת התערוכות משוב, חיים אלוש, אחד שלא מחמיץ אף הזדמנות להלין על שוק התערוכות המדשדש בישראל לשיטתו, נפגש לאחרונה עם שר התיירות סטס מיסז'ניקוב בניסיון להעלות את קרנם של תיירי הז'אנר בישראל.

הרעיון לכשעצמו חשוב ונכון, השאלה הגדולה טמונה בענף המקומי ובמה שיש לו להציע. גם אלוש יודע שתערוכות בישראל, יהיו הביתנים שבהן מושקעים ככל שיהיו, נחשבות לנישה בתוך ענף האירועים והשיווק החוויתי, שגם הוא לא מהגדולים כאן.

ועוד לא אמרנו מילה על שטחי התערוכות המצומצמים, שלבד ממרכז הירידים ועוד כמה נספחי מטראז' בירושלים ובנקודות נוספות לא מתקרבים לאלו שבחו"ל, בעיקר באירופה.

לא בכדי אלוש מציף את הדברים הקרובים לליבו. פעמיים בשנה הוא מארגן את תערוכת החקלאות הגדולה אגרו משוב ואת תערוכת קלינטק, ומתמודד בכל פעם מחדש עם אתגרי שינוע ושכנוע וגם עם ביטולים של קהלי יעד שונים מחו"ל. הפוליטיקה בין המדינות, בנוסף, לא תמיד עוזרת.

חיים אלוש

אלוש (צילום: יוסי חטב)

 

בפגישתו עם השר, אמר אלוש כי "תיירי התערוכות הם אנשי עסקים וקהל שבוי, שמגיע מכל העולם ומשלם תעריפים מלאים על בתי מלון בשל התפוסה הגבוהה המאפיינת את תקופת התערוכה. מקבלי ההחלטות כאן לא תופשים שמדובר בתעשייה המגלגלת מילארדים ויכולה להכניס מטבע זר למדינה".

עם הבטחות ממשיות, כנראה, הוא לא יצא משם. ובכל זאת ציין מיסז'ניקוב כי בכוונתו לחזק ולעודד את התחום בישראל ולתת לו עדיפות. תקציבים? יוק.

 

 

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  fכאחד שעוסק בתחום