כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

החורף מגמגם? אולי פסטיבל ציפורים חדש יעזור

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
08.12.2010
/ 11:50

החורף הישראלי מייבש, אז לפחות שהתיירות לא תתייבש גם היא: שיתוף פעולה מקצועי חדש בין גופי התיירות בגליל, שהחל עוד לפני השריפה בכרמל, מקבל בימים אלו משנה תוקף בחשיבותו.

 

מיליון שקלים השקיעו רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, קק"ל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל ועמותות התיירות בגליל בניסיון להציל משהו מפרנסת החורף השחון הנוכחי.

 

כל הארגונים הללו יזמו את פסטיבל "חורף של ציפורים", כאשר עיקר הפעילות בו הוא סיורים בכל המוזיאונים, אתרי הטבע והתיירות בגליל ובדרום הגולן.

 

הפסטיבל יימשך חודש שלם ובכוונת יוזמיו להפוך אותו לקבוע ושנתי. בימים אלו, דווח, נעשים מאמצים להביא לפסטיבל קהל חובבי צפרות מאירופה ומארצות-הברית, ולא בכדי. הישראלים אוהבים טבע, רק כל עוד זה בא בצמוד לצימר הכל כלול.

 

תוכניית האירוע נבנתה כך שהיא מתאימה לבודדים, לזוגות ולמשפחות בכל גיל.

 

פסטיבל חורף של ציפורים

 

 

 

 

מרכז הפסטיבל דן אלון: "בגליל ניתן לצפות בחודשי החורף בכ- 300 מיני עופות, רבים מהם המגיעות אלינו מאירופה ומאסיה. מגוון בתי הגידול מבקעת הירדן ועד מרומי ההרים יוצר איזור מחיה ייחודי שאין רבים דומים לו בעולם. שמנו לעצמנו מטרה לחשוף את יופיו של הגליל, דרך הכרת עולם הציפורים, אל ציבור חובבי הטבע והטיולים בארץ ובעולם. הצפרות היא תחביב נפוץ באירופה, ארה"ב, דרום אמריקה ובחלק ממדינות אסיה. כמאה מיליון צפרים חובבים מסתובבים בעולם – ישראל בכלל והגליל בפרט הם ללא ספק מהחשובים שביעדים של אותם צפרים. המוזיאון החי הפרוס לעיני המתבונן בגליל הוא אדיר ומרתק ומומחים מטעם הפסטיבל, של שלושת הגופים השותפים לו, יעמדו לרשות הקהל בהסברים, הדגמות והדרכות".

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר