כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בימ"ש השלום: גן האירועים בחוף פלמחים ייסגר ומפעיליו נקנסו

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
15.11.2010
/ 14:04

הכתובת הייתה כבר מזמן על החול. גן האירועים בחוף פלמחים, שהפעילה חברת גם ים, ייסגר לאלתר ומנהליו ישלמו קנסות בסך כרבע מיליון שקל. כך פסקה אתמול שופטת בית משפט השלום ברחובות, איריס לושי.

 

לפני כשבוע בלבד, החליטה הוועדה המחוזית מרכז לבטל את הקמתו של כפר הנופש שתוכנן בחוף ולבחון חלופות למיקומו מחוץ לשטח גן האירועים.

 

הבעלים של חברת גם ים, מפעילת גן האירועים, הוא מעיין שלו. אם שמו נשמע לכם מוכר, זה רק מפני שבקיץ האחרון היה מעורב בביטולו ברגע האחרון של אירוע העובדים שארגנה הנהלת חברת הלוויין YES לעובדיה.

 

זו הייתה פארסה שנרשמה עוד באותו ערב בספר דברי הימים של ענף הפקות האירועים. המשטרה טענה בשעתו, כי שלו לא החזיק ברישיון בר תוקף לקיום אירועים בתחומו מטעם המועצה המקומית גן רווה, ובשעה 14:00 בצהריים – שעות ספורות לפני פתיחת השערים – הורתה על ביטולו. אריק שכטר, הבעלים של חברת ההפקות עידן חדש, לא ישכח את היום הזה כל-כך מהר.

 

למחרת האירוע שלא היה, טען שלו בשיחה עם חדשות 'מפיק' כי הוא פעל כשורה. "לא הייתה לנו שום התנהלות לקויה בעניין, ולא היינו עצורים ולא מעוכבים. היה לנו את האישור מהמשטרה, על-פי בקשה מסודרת מהמועצה. מי שהחליט לא לקיים את האירוע זה מנכ"ל יס, ואני לא נכנס לשיקולים שלו. הם שכרו ארבעה דונם, ובפועל התפרשו ל-11 דונם בחוף הים. החברות צריכות ללמוד שאירועים מסוג כזה חברות הפקה צריכות לעשות ולא מנהלות רווחה או שיווק".

 

 

"שיטת מצליח"

 

בחזרה לכס המשפט. אותה ועדה מחוזית הגישה תביעה נגד מפעילי המקום, וטענה כי הוא "הורחב והופעל ללא היתר, למרות שניתן בעבר צו הפסקת עבודה המשיכו הנאשמים להפעיל את האתר".

 

לבד מהקנס שהשיתה השופטת על מנהלי האתר, ציינה בהכרעת הדין כי בשנים 2003-2004 ניתן להם זיכיון להפעלת החניון בכניסה לחוף והפעלת המזנונים בתחומו, אך "גם ים לא הסתפקה בכך, והפכה את מתחם המזנון הצפוני והרחבה הצמודה אליו למקוד לקיום אירועים פרטיים סגורים עבור חברות מסחריות ואנשים פרטיים...

 

"הנאשמים בחרו במודע - ובהסתמך על ייעוץ משפטי צמוד - באסטרטגיה שניתן לכנותה כ"שיטת מצליח" או "נעשה ונשמע". דומה כי הנאשמים ניסו לאחוז במקל משני קצותיו וכאילו אמרו בנפשם 'נשב באפס מעשה למרות האמצעים העומדים לרשותנו, אולי מאומה לא יקרה והסופה תחלוף מעל ראשינו. ואם חלילה יקרה דבר מה - תמיד נוכל לטעון כי לא ידנו הייתה במעל'", הוסיפה השופטת. 

 

על חלק מהנאשמים נגזר קנס בסך 60 אלף שקל, אחרים "יצאו בזול" עם 20 אלף שקלים ואילו מנהלי החברה ישלמו קנס בגובה 250 אלף שקל ושלושה חודשי מאסר על תנאי. עוד נגזר עליהם להרוס בתוך 45 ימים חלק מהמבנים בחוף שהוקמו ללא היתר.

 

את תגובתו של מעיין שלו לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הידיעה.

 

 

 

YES ,WE CANCEL: אירוע העשור בוטל ברגע האחרון בשל היעדר רישיון

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר