כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

יצחק חייק לחדשות 'מפיק': "מישהו היה צריך לפתוח את הפה"

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
14.11.2010
/ 17:11

יצחק חייק, הבעלים של חברת חייק במות ומוותיקי הענף, רגיל לעמוד מאחורי הקלעים. ליתר דיוק – הוא רגיל ליצור אותם. אבל נדמה שגם עם קדמת הבמה, כפי שחש על בשרו היום, הוא מסתדר מצוין.

 

תזכורת למי שפספס. חייק, שברזומה שלו 30 שנות עבודה מול תעשיית התיאטרון, הטלוויזיה והפקות האירועים, גמר אומר לא לשתוק יותר ויצא במכתב חריף ומפורש כנגד האמנים מחרימי היכל התרבות באריאל.

 

במכתבו, הזמין חייק קולגות מהענף להחרים את המחרימים, ודרש מחברות ההפקה והתיאטראות שלא להזמין ממנו מעתה והלאה תפאורות ובמות, בהינתן ועליהם "מככבים" אמנים שפועלים לפי צו מצפונם.

 

לבד מן העובדה שהפנייה החד-משמעית הציתה מחדש את האש ואת הדיון הממוחזר בחדשות 10 (הערב), בגלי צה"ל (הבוקר) ואפילו ברשתות אל ערביה ואל ג'זירה, הצעד בו נקט נחשב לחריג במיוחד בענף שבו כל אחד חושש לישבנו ומעדיף לשתוק.

 

יצחק חייק

חייק

 

 

 

ולא, הוא לא דואג לפרנסתו. "אני מספיק חזק ובין החברות החזקות בארץ", התגאה הערב חייק בשיחה לחדשות 'מפיק'. מישהו היה צריך לבוא ולפתוח את הפה".

 

ובכל זאת, אתה לא מפחד?

"נראה לך שאני מפחד? על מה אתה מדבר? בשביל הארץ הזאת כדאי לעשות הכל. אתה יושב בקאמרי ורואה תפאורה יפה ומסתובבת, עוד סט עולה על הבמה, השחקן הופך גמד לידה. אבל איפה אנחנו? אנחנו לא בתמונה. כל הבונים, אנשי הבמה, התפאורה, התלבושות. אנחנו, שבאים בבוקר להכין תפאורה שהשחקן המפוצלח הזה יעלה עליה ויגיד כמה מילים".

 

הסערה הזאת התחילה לפני יותר מחודש ימים. למה לקח לך הרבה זמן להגיב?

"עד לפני חודש זה היה משהו היפותטי. עכשיו ראיתי שאכן החרם מעשי".

 

קיבלת תמיכה או ביקורת מקולגות בענף, היום?

"התקשרו אלי היום שניים שלושה מתחום התפאורה. אמרו לי 'חייק, אין לנו אומץ לצאת כמוך לציבור'. מצד שני, מתוך ערימות הטוקבקים באינטרנט היו שני גופים שכתבו לי בעילום שם 'החלטנו להוריד אותך מרשימת הספקים'. חוצפנים".

 

למה חוצפנים? אתה הרי ביקשת מפורשות במכתב שלך להסיר אותך אם ישנה אפשרות ששחקנים השותפים לחרם יעלו על בימותך.

"נכון, ביקשתי, אבל הם לא הזדהו ואני כן. אגב, אני לא מחרים. אני רק לא רוצה שאנשים שמחרימים ישתמשו בציוד שלי להחרים אחרים".

 

 

 

 

סערת אריאל מגיעה לענף: "חייק במות" מחרימה את המחרימים

 

 

 

 

תגובות
התקבלו 4 תגובות
1.  שלום
2.  שלום
3.  זה לא שחשבתי שהוא חכם גדול...
4.  חחחחחח